Sponsorlu Bağlantılar

Hemşirelik veya Fizik Tedavi İstiyorum

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Hemşirelik veya Fizik Tedavi İstiyorum

merhabalar hocam.ben sayısal öğrencisiyim.kimya ve biyoloji konularını bitirdim sevdiğim dersler olduğu için çalışma isteğide oluyor yalnız denemelerde yanlışlarım çıktıkça stresten baştan çalışıyorum bu da beni konuları yetiştirememe kaygısına düşürüyor az bir zaman kaldı sizce yetiştirebilirmiyim tüm konuları.bide ben fizik hiç yapamıyorum onu yapmıyorum denemelerde yani kolay olursa bi kaç soru çözüyorum.fizik tedavi ve rehabilitasyon ya da hemşirelik istiyorum kaç binlerde olmam lazım ve hangi derslere daha çok yoğunlaşmalıyım lütfen yardım edin hocam kafam çok karışık.teşekkür ederim çok

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar tüm sorularınıza tek tek cevap vereyim. Öncelikle sürekli tekrardan başlamak yerine nereden neden yanlış yaptığınızı öğrenerek ilerleyin anca bu sayede konuları kavrayabilirsiniz. Önünüzde çok az bir süre kaldı bu süreyi olabildiğince verimli kullanmak zorundasınız. Konuları yetiştirebilmek size bağlı yetişmemesi için bir engel yok. Diğer sorunuza gelirsek, belirttiğiniz bölümler hem YGS-2, hemde MF-3 puan türünden öğrenci almaktadır. Fizik tedavi bölümü geçen sene MF-3 için 430, YGS-2’den ise 450 puanın üzerinde bir puanla kapatmış. Hemşirelik içinse YGS-2’de ve MF-3’de 300 puanın üzerinde almanız lazım.

Aşağıda size derslerin yüzde etkisini verdim hangi derse ağırlık vermeniz gerektiğini görebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişim geçebilirsiniz.

YGS-2’de;

 • Türkçe %20,
 • Temel Matematik %30,
 • Sosyal’in %10,
 • Fen’in %40;

MF-3’te; 

 • Türkçe yüzde 11,
 • Temel Matematik yüzde 11,
 • Sosyal yüzde 7,
 • Fen yüzde 11,
 • Matematik yüzde 13,
 • Geometri yüzde 5,
 • Fizik yüzde 13,
 • Kimya yüzde 14
 • ve Biyoloji yüzde 15;
Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum

 1. ben 11. sınıf anadolu öğretmen lisesi öğrencisiyim ve beslenme ve diyetetik okumak istiyorum ama lys yi yapamayacağımı düşündüğüm için ygs den tercih yapacağım galiba ve gittiğim üniversitenin en az %50 burslu olmasını istiyorum sizce ne yapmalıyım lysye girmeli miyim yoksa ygs den iyi bir puan yapmaya mı bakmalıyım ? görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sizi seviyenizi, durumunuzu bilmediğim için bir şey diyemem önünüzde 1 yıl var rehberlik hocanıza danışarak kafanızda bir fikir oluşturun ve o doğrultuda çalışmalara başlayınız. YGS’den de Burslu,Yarı Burslu alan Özel Üniversiteler var, MF puan türünden de var.

 2. Merhabalar. Seneye sınava gireceğim. Konular bittikten sonra planımda ygs sınavına 4 ay Lys sınavına 2 ay kalıyor. O zamanı nasıl değerlendirmeliyim ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  O süreyi bolca deneme ve soru çözerek geçirebilirsiniz bu sayede konuları daha iyi pekiştirir ve tekrar yaparsınız.

 3. Merhabalar Hocam.Ben bankacilik ve sigortacilik birde muhasebe ve finansman bolumlerinin en dusuk 4 yillik puanindan ve hangi puan turlerinden aldiklarini ogrenebilir miyim birde bu bolumlerin bayanlar icin onu acik midir ?

  ->Sadece sozel cevapliycam hocam kac net yaparsam bu bolumlerden 4 yilliga gidebilirim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bankacılık ve Sigortacılık 4 Yıllık olarak zaten az sayıda Üniversitede bulunmakta olup geçen sene Devlet Üniversiteleri arasında YGS-6’dan Süleyman Demirel ve Trakya Üniversitesi 280 civarında kapatmıştır. Doğrudan Muhasebe ve Finansman bölümü bulunmamaktadır ama benzer bölümler (Muhasebe,
  Muhasebe ve Finans Yönetimi) bulunmaktadır. Siz hangi bölümleri, hangi üniversiteleri istediğinizi belirtirseniz orayı kazanmak için elde etmeniz gereken başarıyı konuşabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir