Sponsorlu Bağlantılar

Tıp İsteyenler İçin Ders Programı Nasıl Olmalı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Merhaba ben Anadolu lisesinde okuyorum. 10. Sınıfa geçtim benim hayalim doktor olmak abim de tıp okuyor okulumuz kötüymüş öyle diyorlar yurtta kalıyorum.Ortalamam 89 ile takdir aldım. Liseler arası bilgi yarışması vardı katıldım fen lisesinin yapamadığı birkaç soruyu biz yaptık ama coğrafya iyi değildi 1. Fen,2. Biz olduk. Bende bu arkadaşlar gibi nasıl çalışmam gerekiyor onu soruyorum imkanımız kısıtlı LGS mağduruyum ve bize cidden üniversite sınavı düzeyinde sorular geldi ama emeklerimiz boşa gitti. Allah belki de üniversite sınavında kazandıracak. Bana yardımcı olun lütfen. Nasıl çalışmalıyım, matematik 1. sınavdan 70 2.sınav 60 aldım ve kafama her şeyi takan biriyim geçen sene 3 ay ağladım ve saçlarımda 20-30 tane beyaz saç var cidden bana yardımcı olun yapamazsın en fazla hemşirelik okursun diyorlar Allah rızası için yardımcı olursanız sevinirim coğrafya pek iyi değil mat ve geometri halletmek istiyorum bomba gibi olmak istiyorum bana bir ders çalışma programı yapabilir misiniz lütfen hayalimle oynadılar okulumuzda geçen sene 2 tane tıp çıkmış sizce kazanır mıyım bana ders notu gerekiyor görsel hafızam çok iyi yardımcı olursanız sevinirim abim de zaten fen mezunu ve çok çalışmalısın diyor acaba gözümüzü mü korkutmak için diyor ne olur yardımcı olun bana illaki tıp diye de tutturmuyorum hani abim üzüldüğümü görünce diş hekimliği de olabilir korkma dedi ben çok hassasım TYT ve AYT sınavı sorularına bakıyorum 12.sınıf geometri çözebildiklerimi çözdüm yani korkmaya gerek yokmuş biraz heyecanım dindi. Sadece 10.-11.-12. Sınıf matematiği nasıl yapabilirim ya yapamazsam çok zor duruyor daha 9. Sınıfı yeni bitirdim ama MF seçmek istiyorum TM seç diyenlerde var. Notlarım da mat 78, fizik 97, kimya 90, biyoloji 94.50 kafam allak bullak oldu sizce neler yapmalıyım?

Derscalisiyorum Cevap:

Merhabalar. Sorularınıza ayrı ayrı cevap vereyim. Tıp bölümü sayısal bir bölümdür. Bu yüzden kendinizin de belirttiği gibi sayısal alanı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca ders notlarınız ve ı çözebilmenizden anladığım kadarı ile sayısal zekanız yüksek. Düzenli bir çalışma ile istediğiniz başarıyı elde edebileceğinize inanmıyorum.

Coğrafya çalışma stratejileri için ise aşağıdaki yazıyı okumanızı öneririm. (Yazılara gitmek için bağlantılara tıklayınız)

Program konusuna gelecek olursak; bir program yazılabilmesi için  hangi saatlerde müsait olduğunuzu, okul yoğunluğunuzu, derslere olan ilginizi, derslerdeki eksiklerinizi bilmem lazım. Bunlar sadece program yazılabilmesi için bilinmesi gerekenlerden bazıları. Bunları da en iyi siz bilebilirsiniz. Aşağıdaki sayfalarda ders çalışma ve başarı ile ilgili detaylı açıklamalar var.  Bu uyarıları ve tavsiyeleri dikkate alarak hazırlandığınız çalışma programını mail adresimizden bize yollarsanız. Birlikte değerlendirebilirsiniz.

Mail adresimiz: admin@derscalisiyorum.com.tr

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir