Sponsorlu Bağlantılar

Tıp Fakültesi Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik, Video Kategorisi
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Tıp Fakültesi Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?

NUR: Hocam ben daha yeni fark ettim Tıp kazanmak için tüm derslerden tam net çıkarmam gerek yani ygs den tam 500 puan aldığımda lys tam 500 ediyomuş puan hesaplamada bunu fark ettim sayısalda 40+40 yapsam bile lysde tümünü full yapsam yinede 500 olmuyo yani sözellerede çalışmam gerekiyor. Kazanmamın bu kadar zor olduğunu bilmiyodum 🙁 ama vazgeçmek istemiyorum ben sizce yapamam mı bu puanları dershaneye kadar eve iş aldık o zamana kadar bi yandan o işi yapıp bi yandan video anlatım film izler gibi hiç yoktan iyidir diyerekten izleyip temel atacağımı düşünüyorum ve bi çok ders sitesinin videosunu izlemiş oluyorum dershane zamanıda programımı yaptım sunmak isterim.
4 Gün boyunca ders veriyolarmış.
4 Günlük Çalışma Programım

Kesinlikle her derse ön hazırlık yapıcam bu konuyu çabuk kavramamı sağlıyor.Ön Hazırlığım şöyle:

*Konu Anlatım
Tıp
*Video Anlatım*
*Video Çözümlü Test
*Kitap Çözümlü Test
*Konu Anlatım Testi

Sonra dershanede ders anlatılıyor.
Akşam çalışmam eğer konu anlatımı bitmemişse o çalışmam şöyle

*Gelinen yere kadar konu anlatım tekrarı
*Kalan yerden kitaptan çalışılıp tekrar ön hazırlık

Konu Anlatılması tamamen bittiğinde

*Konu Anlatım

*Video Anlatım
*Video Çözümlü Test
*Kitap Çözümlü Test
*Test Kitapları Çözümü

Bir gün ki çalışmam böyle bu sırada kalan zamanım olursa sözel konularda çalışırım diye düşündüm. Zaten sözelde o kadar zor soru gelmiyor ve zorluğunun olmadığını düşünüyorum onun çalışmasıda şöyle :

*Konu Anlatım
*Video Anlatım
*Çözümlü Testler varsa onları incelerim
*Test Çözümü
3 Gün de tatil oluyomuş mezun olduğumuz için o 3 günlük çalışmam şöyle

Sayısal ve Sözel olarak hafta içinde biten konular


*Test Çözümü
*Konu Anlatım
*Video Anlatım
*Video Çözümlü Test(2)
*Kitap Çözümlü Test
*Test Çözümü
ve şunu yapmayı planladım her denemede hızlıca konuları çalışıcam o günü ona ayırmayı planladım bunu yaparken de her denemede konuları genel olarak hızlıca tekrar etmiş olucam.
Çözümlü Test Çalışması

*İlk soru tipini anlamaya çalışıcam ezber kesinlikle yok mantığını kavramaya çalışıcam sonra soruyu çözmeye çalışıcam

*Çözemedeiğimde çözümü anlayarak nasıl yol kat ettiğini anlaya anlaya inceliycem

*Sonra çözüme baka baka anlaya anlaya çözücem

*Sonrada bakmadan kavrayıp kavrayamadığımı test edicem kavrayamadıysam en baştan yine bu yolda kavrayana kadar uğraşıcam.

***Çözemediğim hiç bir soruyu atlamadan hocalara kesinlikle çözdürüp onlarıda bu sistemle çözücem.
Çalışmam bu şekilde hocam bu mesleği çok istiyorum ama temelimin zayıf olması korkutuyo beni birde dershanede lys konusu yetişmez diye korkmaya başladım düşüncelerinizi öğrenmek isterim sizce böyle çalışarak kazanabilir miyim ve ben dershanenin konusuna göre gitmeyi planladım İnşallah konuları yetiştirirler bir de ben kendime hedefler koyucam her deneme için mesela 10 haftalık bir zaman varsa o 10 haftada 25-50 gibi net artışları koyucam aslında okulda sınava hazırlanıyomuş gibi oluyor bu sınava son gün çalışıp 50-60 alıyoruz bende her denemeye bitirilmiş konuları çalışarak aslında konuya göre net artışı hesaplamam daha mantıklı her konu için 1 net hesaplayabilirim sayısalda ve sözelde tabi türkçede sadece dilbilgisinde yapıcam bu hedefi böyle bi çalışma planladım bunu başarmayı çok istiyorum çok inanıyodum başaracağıma ama yine korkularım başladı ve ben bu yıl korkularım streslerim yüzünden kaybettim yoksa derslerime çalıştığımda iyi ya da kötü yapabiliyodum yapamama korkusundan ders çalışmamı beğenmeyip değistirdim streslere girdim ve zamanım az kaldı şimdi yine korkmaya başladım akıl verin hocam bunu başaranlar olmuş meslek lisesinden veya temeli olmayan birileri çalışıp başarmışlar ama bana sürekli kazanman zor imkansız yapamazsın bi sene daha kaybetme diyolar ama ben hep bu istekle yaşıycam hep bunu başarmak istiycem elime bi kez daha fırsat veriliyo ve ben bunu başarmayı gönülden çok istiyorum bu kadar istemesem uğraşmam üniversite kazanmak kolay ama insanın hayalini istediği bir şeyi gerçekleştirmesi kolay değilmiş bunu anladım yardım edin hocam ne yapmalıyım başka 🙁 🙁 🙁

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Öncelikle moralinizi bozacak hiçbir şey yok. Size kazanamazsınız yapamazsınız diyenleri boş verin,“Kedi Uzanamadığı Ciğere Mundar Der” 🙂  Sorunlarınıza gelirsek; Tıp kazanmak için tüm derslerden tam net çıkarmam gerekiyor dediğiniz cümle biraz yanlış, kazanmak için full yapmak değil ama çok yüksek net oranlarına sahip olmanız gerekli. “ygs den tam 500 puan aldığımda lys tam 500 ediyomuş” Bu cümlenizi tam olarak anlamadım. Belki okul puanınızı dikkate almadan puan hesapladınız. Puanınızı hesapladıktan sonra ham puan ile taban puanlara bakarsanız yanılabilirsiniz. Geçmiş yılların yayınlanan taban puanlarında toplam puan yani okul puanı eklenmiş bir şekilde dikkate alınıyor. Bu yüzden puanınızı hesapladıktan sonra okul puanınızı da ekleyerek karşılaştırın. Diğer sorunuza gelirsek; sözel derslerin çözmesinin size katkısı olacaktır. Sözel derslerden de en çokta Türkçe çözmenin size katkısı olacaktır. Zaten zorlanmadığınızı belirtmişsiniz. O yüzden Sözel Derslere de çalışın ama Sayısal derslere ve eksiklerinize göre derslere daha çok ağırlık verin. Ders çalışma şeklinize gelirsek, herkesin kendi yönetimi vardır. Sizin çalışma yönteminiz de güzel gözüküyor. Dershaneye gidiyorsunuz. Dershane konularını kopmadan takip ederek ders çalışırsanız daha verimli olur. Örneğin dershanede bugün Matematikten A, Biyolojiden B konusu işlendi  eve geçtiğiniz sıcağı sıcağına A ve B konularını hemen tekrar edip çalışırsanız konuyu daha iyi anlarsanız. Bir de A ve B konularının sorularını çözüp, yapamadığınız yerleri hocanıza sorarsanız bu iş tamamdır. A ve B konularını çalıştıktan sonra o gün boş vaktiniz kalırsa da başka konulara veya eski konuları tekrar yapabilirsiniz veya eksik olduğunuz konuları çalışabilirsiniz. Dershaneden kopmadan ilerlemelisiniz. Şuana kadar dershanede gördüğünüz Sözel, Sayısal Konulara hakim olmalısınız. Yapamayacağım korkusu, milletin size baskı yapmasına fazla takılmadan, sınava odaklanın 😉 Kafanıza takılan bir şey olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

35 Yorum

 1. Selamün aleyküm ben 9. sınıf öğrencisiyim tıbbı çoook istiyorum yüksek puanlı bir yeri tabi 9. sınıftan itibaren nasıl çalışmalıyım ha bu arada ben şu an bulunduğum liseye 480 puanla geldim yani sıkı ders programlarına alışığım

 2. Hocam merhaba. Ben hemşirelik 1.sınıf öğrencisiyim . Tıp çok istiyordum hala çok istiyorum. Tercih yapmayacaktım ama aile zoru ile hemşirelik bölümüne gittim. Bu bölüme gidince unuturum tıpı dedim ama daha çok orayı istemeye başladım. Şimdiyeniden sınava hazırlanmak istiyorum. Sizce benim hala kazanabilme ihtimalim var mı? Çünkü etraftan bunun imkansız olduğunu söyleyen çok kişi var. Nasıl bi yol izlemeliyim? . Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için 🙂

  1. Merhabalar. Niye imkansız olsunlar. Tıp kazananlar insan değil mi? 🙂 İnsanlar kendi başaramıyınca seninde başaramayacağını söyler. Onları kafana takma. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 3. Merhaba hocam ben 9. sınıf öğrencisiyim tıp kazanmak için temelin çok çok çok iyi olması gerekiyormuş fakat benim temelim çok da iyi değil sizce ben bu seneden itibaren zaten 1. dönem bitti çalışsam kazanabilirmiyim ve de günde kaç saat çalışmam gerek. Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar.Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 4. Merhaba 🙂
  ben 10. Sınıf öğrencisiyim hemşirelik okuyorum ama tıp istiyorum fakat matematik temelim hic yok lys de matematik yerine biyolojiyi sıkı tutsam olur mu kazanmam lazım tıpı 🙁
  matematik çalçalışmayaa niyetlensem hep aklım baska yerlere gidiyo ama kazanmam lazım lütfen bi öneride bulunun

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Daha 10.sınıfsınız ve önünüzde yeterli süre var. Matematik dersini düzenli çalışarak halledebilirsiniz. Kendinize inanmazsanız başarılı olamazsanız.

 5. mrh hocaam; ben 29 yaşındayım ve şuan 2 üniversite okuyorum. Daha doğrusu ikisinde de alttan kaldığım dersleri vericem… tıp okumayı küçüklüğümden itibaren çok istiyorum ama ilkokuldan itibaren sözelciyim 🙂 sayısalım hiç yok Fizik,Kimya ,Biyolojiye de ilgim var çalışırsam yapabileceğime inanıyorum ama matematik yapamam… Temmuz ayından sonra derslere çalışmaya başlasam ( türkçe,fizik,kimya,biyoloji ) seneye sizce kazanabilirmiyim .Bu yaştan sonra çok mu geç…herkes çok zor diyor ama ben kulak asmıyorum sonuçta kul istedikten sonra RABBİM bir kolaylık veriyor….
  cevabınızı bekliyorum..

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Tabiki kazanabilirsiniz. Bu sizin elinizde olan bir durum ancak Matematik yapamam derseniz kazanmanız çok zor 🙂 O yüzden tüm derslere olabildiğince çalışarak tüm eksiklerinizi gidermelisiniz.

 6. bn tıp istiyorum neden bilmiyorum ama istek var.sanki bir şey beni oraya itiyor gibi.3 buçuk ay var ygs ye deneme metin 30 35 civarı deli gibi çalışsam tıp kazandırmayı biliyorum zor çok zor şu da unutulmamalı ki her şeyin bir ama sı var

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar.Hedefinize ulaşıp ulaşmamak sizin elinizde olan bir durum. Kazanabilirsiniz veya kazanamazsınız diyemem. Tüm eksiklerinizi giderip, düzenli olarak ders çalışmalısınız.

 7. Mrb benim diploma notum 87 okuldan 52 puan geliyor vip dershaneye gidiyorum ve mat ve fizden özel ders alıyorum sınava 4ay var ygs 2 puanim 380 civarında 110 net falan yapıyorum bana tecrübelerinize dayanarak girip giremeyecegim hakkında yorum yaparmisiniz tip istiyorum

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Tıp istediğinizi düşünürsek; YGS-2 başarınızla yorum yapmak zor LYS’deki durumunuzu da bilmem lazım ancak YGS’deki hedefinizi yüksek tutmaya çalışın. Tıp için biraz az YGS başarınız.

 8. Merhaba ben liseden yeni mezun oldum ve ygs ve lys den istediğim puanı alamadım daha doğrusu çok tıp istiyordum 10 da ve 11 de çok fazla çalışıyordum fakat 12. sınıfa geldiğimde istediğim seviyeye gelemediğimi farkettim.Kazanacağıma dair bütün inancımı kaybettim ve bana bir şey oldu ve çalışmayı tamamen bıraktım ygs ve lys ye hiçbir konuyu tamamlamadan girdim ve şu an 1 yıl daha deniyorum.Ve hala tıp istiyorum vazgeçemedim yani.Ben bu bölümü kazanabilmek için nasıl bir sistemde çalışmalıyım onu öğrenmek istedim şimdiden çok teşekkkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar.Bu sayfada Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır,çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 9. Meraba,ben lise son öğrencisiyim Tıp kazanmayı gerçekten çok çok istiyorum matem.geom alt yapım iyi değil aslında ders çalışabilsem yaparım İNŞALLAH.Ama gelgelelim ders çalışmaya masaya oturupta bir türlü ders çalışamıyorum.Sizce nasıl çalışmalıyım ve ne yapmalıyım,sizce kazanabilir miyim?? Teşekkürler.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır, çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 10. merhaba. ben 11.sınıf öğrencisiyim fen lisesinde okuyorum,9 ve 10.sınıflarda pek fazla çalışmadım fakat 10.sınıfın yazında ygsye başladım konu eksiklerimi elimden geldiğince kapatmaya çalıştım. tıp fakültesi istiyorum sizce nasıl devam etmeliyim,nasıl bir çalışma düzenim olmalı.?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 11. Verdiğiniz bilgiler için teşekkur ederim okullar acildi ve bazi arkadaslar ygs kasiyolar bn ne yapacagimi bilemedim ama lys calisirken ygsnin halledildiginidusunuyorum sizce dogru mu bn su an cok calismiyorum ama arkadaslarim cok calisiyorlar morl bozuklugu da var tabi bana ygs mi lys mi hangisine agirlik vermemi onerirsiniz?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Evet doğru düşünüyorsunuz. LYS’nin size etkisi daha fazla, sınav zorluğu YGS’ye oranla kat ve kat daha yüksek bu yüzden çalışmalarınızda LYS’ye ağırlık vermeniz daha doğru olacaktır. YGS’ye 1 ay kalada YGS konularına ağırlık verebilirsiniz.

 12. hocam ben 12.sunıfım ders çalışıyorum deshaneye gı
  idiyorum test çözüyorum tıp kazanmayı çok istiyorum pes etmek istemiyorum puanlar çok yüksek daha bir üniversite hedeflemedim ve kendimi çalışmalarıma göre yeterli bulmuyorum moralim bozuluyor stres yapıyorum dershanedeki rehber hocamla bir program yaptık sayısal derslerim iyi temelimde az çok iyi ama bir türlü odaklanıp çalışamıyorum gerçekten tıp kazanmayı çok istiyorum ne yapmam gerekiyor sizce tıp kazanablir miyim ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Tabiki kazanabilirsiniz. Düzenli olarak ders çalışırsanız, tüm eksikleri giderirseniz hedefinize ulaşabilirsiniz. Rehberlik hocanızın tavsitelerini dinlemekle beraber, bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Görmediğiniz derslerde o konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarınız, hocalarınızdan destek almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 13. hocam merhaba .sınava 5 ay kaldı ve ben çok azimli bir şekilde hazırlanıyorum anadolu lisesi mezunuyum, ama fen temelim yok ve sayısalım ,yapı olarak çok hırslıyım ama vakit az var yinede ilk 10 bine gireblirmiyim bu arda diploma puanım da 61

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Buna bir yorum yapamam bu size bağlı bir durum :)) Eğer önünüzde kalan sürede tüm eksiklerinizi giderip, düzenli ders çalışırsanız tabi ki kazanabilirsiniz.

 14. Merhabalar. 2012 mezunuyum diploma notu 61. Tıp kazanmak istiyorum. Sıfırdan temelim olup başlarsam, kazanma durumum nedir?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Buna bir yorum yapamam bu size bağlı bir durum :)) Eğer önünüzde kalan sürede tüm eksiklerinizi giderip, düzenli ders çalışırsanız kazanabilirsiniz.

 15. merhaba hocam ben12. sınıf ögrencisiyimm fizik yapamıyorum vedersanede de bir çok ders kaçırdım ve tıp çokk istiyorumm şuanda yani artık kazanamayacagımı düşünüyorum ve neyapmam gerektigini bilmiyorummm lütfen bana yardımcı olunn

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Kendinizi psikolojik olarak yıpratmayı kenara bırakıp, en kısa sürede eksiklerinizi gidermeye çalışın. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 16. Merhaba mezun olalı çok oldu ama o dönemin koşullarında maddi imkansızdır yuzunden çok istediğim tıp Fakültesine istediğim gibi hazırlanamadım suan çok istiyorum ama çok şükür çalışıyorum bu sene değil 3-4 sene ders çalışmayı göze aldım sizce Dersane ye gitmeli miyim ayrıca çalıştığım için dersaneler bana saat olarak uymuyor kitap aldım çok yavaş bol soru çözüyorum

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Dershaneye kararını ben değil siz verecekseniz. Eğer tüm eksiklerinizi giderip, takıldığınız yerlerde sorunları kendiniz aşabiliyorsanız, sorun yok ama kendi başınıza sorunları aşamıyorsanız destek almanızı öneririm.

 17. bide hocam ben mezun olduğum icin dersane ekimde açılıyo ben ders çalısmaya başladım ama huzursuz hissediyorum sanki çok geç kalmışım gibi sizce öylemi henüz verimli calıstığım şöylenemez

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Artık verimli şekilde ders çalışmaya başlamanız gerekiyor. Aksi halde önünüzdeki sürede eksiklerinizi kapamada sorunlar yaşarsanız. O yüzden dershanenin açılmasını beklemeden çalışmalara başlamalısınız. Kendinizi psikolojik olarak hazır değilim, olmuyor, çalışamıyorum gibi ifadelerden uzak tutmaya çalışın. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 18. Merhaba hocam ben bu yıl ikinci kez sınava girecem ve düz lise mezunuyum ilk yıl 320 aldım ve okulu birincilikle bitirdiğim icin diplomadan direk 60 geldi. Ama bu ilk yıl için gecerliydi ikinci yıl normal bir şekilde hesaplanacak galiba

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Lise Birincisi olma avantajı sadece mezun olunan yıl için geçerlidir. Sonraki yıl veya yıllarda normal puan ve normal kontenjanlarla hesaplama yapılır.

 19. Bu arada ben anadolu ögretmen lisesinde okuyorum ve sınavlarımız cok zor oluyo valla konu calismaktan teste vakit kalmiyo sizce tip isteyen bir ogrenci kac soru cozmeli fizik cok onemli mi?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Tıp bölümü MF-3 puan türününden öğrenci alamktadır. Derslerin yüzde etkilerini aşağıda verdim. Hangi dersin sizi ne kadar etkilediğini görebilirsiniz. Diğer sorunuza gelirsek. Öncelikle düzenli ve sistemli olarak ders çalışmalısınız. Size kaç soru çözmeniz gerektiğini söylemem, bu kişiden kişiye, derse göre, o günkü ruh ve fiziki duruma göre değişiklik gösterebilir ancak ortadaki bir gerçek var ki o da o günkü çalışmadan alabileceğiniz maksimum verim kadar soru çözmeniz gereğidir.
  MF-3’te;
  Türkçe yüzde 11,
  Temel Matematik yüzde 11,
  Sosyal yüzde 7,
  Fen yüzde 11,
  Matematik yüzde 13,
  Geometri yüzde 5,
  Fizik yüzde 13,
  Kimya yüzde 14
  ve Biyoloji yüzde 15;

 20. Benm daha önümde 3 senem var ama bu mesleği çook istiyorum ben 9. Sınıf konularına çalistim sonra yetistiremem diye ama bu fikrimi paylastigimda cevremdekiler sürekli tatilde calismamin çok saçma olduğunu bide 6 yol çok uzun bi sure nazil okuyacaksn falan diyorlar bazen vazgecesim geliyor biraz fikir verirseniz
  Bide okul döneminde düzenli calisamiyorum bana on edebileceğiniz bir calisma programiniz varsa çok mutlu olurumm:-) 🙂

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Öncelikle tatilde çalışmanız saçma diyenleri sakın dinlemeyin. Önünüzde güzel bir süre var bu süreyi düzenli ve sistemli olarak geçirirseniz hem siz zorlanmazsınız hemde istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz. Diğer sorunuza gelirsek 2 yıl fazladan okuyarak hayatınız boyunca yapacağınız mesleği seçeceksiniz. Bence eğitim süresine takılı kalmayınız.

 21. Yaa benim temelde fazla birsey yok ve diş hekimligi istiyorum fakat kendime güvenemiyorum temelim yok ve suan lise 3 geçtim yapamam diye bana yardımcı olr musunz?? Nasıl çalışacam çalışırken nelere dikkat etmeliyim nerden baslamalıyım çalışmaya lütfen yardımcıı olun:((((

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Öncelikle moralinizi bozmayın. Önünüzdeki süreyi verimli ve düzenli kullanırsanız istediğiniz yeri rahatlıkla kazanabilirsiniz. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 22. ben 11e geçiyorm ve tıp kazanmak istiyrm okulların açılmasına1.5 fln var ne yapmamı önerrirsiniz
  ben 9 ve 10un konularına çalışıyrm şimdi bide 2 senemi çok sıkı tutmadım bu son iki sene çok çok iyi çalışırsam tıbba gidebilirmiyim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Düzenli ve sistemli çalışırsanız tabiki kazanabilirsiniz. Öncelikle 9 ve 10.Sınıf konularını bitirin daha sonra 11.Sınıf konularına hafiften giriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 23. Tesekkur ediyorum peki online soru sorabilecegim bana yardimci olabilecek ogretmenler bulabilir misiniz lütfen iletişim için bilgi verirseniz çok sevinirim aksi halde tek basimiza üstesinden gelemeyiz

  Hic bir hocam yardim etmeyi kabul etmedi… Kibarca geri cevrildim..şart mi dershaneye gitmek .. İstemiyorum ..

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Eğitim sitelerinde veya Forumlarda sorularınızı sorarak bazılarına cevap bulabilirsiniz ancak önemli olan takıldığınız bir yerde anında destek bulmak bu da internette çok zor. Ücretli sistemlerle bu daha da hızlı olabilir ama yine de yeterli değildir. Düzenli olarak internetten ilgilenecek bir öğretmen bulabileceğinizi de sanmıyorum sonuçta onlarında kendi öğrencileri var, onlarla ilgilenmek zorundalar. Etrafınızda size yardımcı olacak öğretmenler özellikle emekli bulabilirsiniz daha iyi olur. Sonuçta yazın size vakit ayıran bir öğretmen okullar açıldığında ve sınavlar yaklaştığında size ayırdığı süre azalacaktır, sizinde desteğe en çok ihtiyaç duyduğunuz zamanda o zamanlardır. Bu yüzden tek başına üstesinden gelemeyeceğinizi düşünüyorsanız destek almalısınız. (Dershane, Özel Öğretmen, Üni. Öğrencileri, Çevrenizden vb.)

 24. Öncelikle merhaba hocam size soru sorma min nedeni ne okuldaki rehberlikcim var ne de dershanede öncelikle ben bu sene mezun oldum yerleştirme siralamam 65.123 istediğim bir bolum gelmediği için yuksek tercih yaptım dolayisiyla hicbir yer gelmedi tekrar bir sene daha hazırlanmak istiyorum ama dershane ailesi zora sokmamak için ve dersaneden birşey anlamadigim için gitmicem bu şekilde verimli çalışmak için nasil bir hazirlik yapmaliyim ve bir günüm nasil gecmeli etrafimda soru soracak bir kac öğretmenim var mat ve türkçe belki biyoloji de olabilir benimle birlikte bir arkadasim daha var biz tip istiyoruz bu yüzden bir karar aldik ve tekrar denemeyi düşünüyoruz yardimci olacağız birbirimize beyza ve ben calismayi seven insanlariz nasil bir program yapmaliyiz bilmiyoruz bu konu hakkında yardimci olur musunuz ??? Bayramdan sonra 1 ağustosta ders calismaya baslayacagiz

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 25. Daha onumde uc senem var ve tipi simdiden cok istiyorum ailem tipi kazanabilecegime pekde olumlu bakmiyo ama ins kazanirsin diyorlar bende durum boyle olunca kendime olan inancimi kaybediyorum sizce ne yapmaliyim?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Önünüzde 3 sene var bu süreyi çok iyi değerlendirirseniz istediğiniz her yeri rahatlıkla kazanabilirsiniz. Milletin size inanıp inanmaması önemli değil siz kendinize inanan ve önünüzdeki süreyi verimli kullanın.

 26. hocam meraba benim ygs sıralamam 33.004 ygs 2 tıp fakültesini çok ama çok istiyorum denemelerime göre çok düşük aldım nasıl netler yaparsam tıp gelir sıralamamı en az kaç yapmalıyım şimdiden teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Okul puanınızı da dikkate alarak sitemizde ki YGS-LYS Puan Hesaplama motorunu kullanmanızı öneririm. Derslere olan ilginizi, yapabileceğiniz netleri girerek daha doğru bir fikir elde edebilirsiniz. Benim size sayı vermem sizi yanıltabilir. Sizin derslere olan ilginizi bilmediğimden tüm dersler için ortalama değerler ama siz X dersinde kötü Y dersinde iyi olup o dengeyi yine kurabilirsiniz. Bu yüzden sizin hesaplamanız daha doğru sonuçlar verecektir. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 27. hocam bende tıp istiyorum. 11. sınıftayım sizce şimdiden ygs çalışmalımıyım? yoksa sadece 11. sınıf dersleri üzerine yoğunlaşıp yaz aylarında mı ygs’yi bitirmeliyim?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Şuan için öncelikli olarak okul derslerinize çalışın. İllaki kalan vaktiniz olacaktır o zaman da YGS sınavına çalışmanızı öneririm. Yani ikisini bir arada götürmenizi öneririm.

 28. hocam mimarlık okumak istorum ben ama derslerlea aram soğuk bir türlü konsantremi toplayamıyorum bı yandanda aile sorunlarım var 🙁 bu bölümü kazanamazsam çok büyük bi hayal kırıklığı olur benim iiçiin :'( lütfen bana yardımcı olun.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Ailenizle konuşarak aranızdaki sorunların çözülmesine yardımcı olun ayrıca psikolojik olarak kendinize yüklenmeyi bir kenara bırakıp, sınavınıza odaklanan. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır? hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. İyi Çalışmalar Dilerim.

 29. Dis hekimi olmak istiyorum. Bu sitedeki puanlar biraz kafami karistirdi. Puanlar cidden hep 500 uzerinde mi dis hekimliginin?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Hayır 500 puanın üzerinde değil. Siz büyük olasılıkla eski yazılarımızdan birinin olduğu büyük olasılıkla 2010 taban puanlarının olduğu tabloyu incelediniz.

 30. Diş Hekimliliği önü açık bir meslek midir ? Gelecek olarak bakarsak Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliliği ikisi de eşit midir iyi bir geleceğe ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Tabiki Diş Hekimliğinin önü açıktır. Tıp ve diş hekimliği sektörü sağlık sektöründe olup, ikisinde önü açık, rahatlıkla iş bulabilirsiniz.
  Diğer yorumunuzda sorduğunuz sorunun cevabına da vereyim bölüm 5 yıllık bir bölümdür.

 31. Hocam merhaba ben fiziktedavi ve rehabilitasyon okumak cok ıstıyorum ama matematık pek yapamıyorum fenım ıyı ama soyle bısey de var ders pek calısamıyorum ne kadar yapıcam basarıcam desemde olmuyo matematıgı yapmam gerekıyo ustelık lys de 50 soru var duzenlı calısmam ve bol bol soru cozmem gerektıgını bılıyorum bu senemın bosa gıtmesını hıc ıstemıyorum ne olur yardımcı olun hocam ne yapmalım ne kaldıkı surda aılemın uzulmesını hıc ıstemıyorum hem durumumuz pek musaıt degıl o yuzden basarmalıyım dıyorum olmuyo arkadaslarım cok test cozerken ,matematıkten ben oyle kalyorum ve yavas yavas mat. Sevmemeye baslıyorum nolur yardım edın ne yapmam lazım bu konuda ılgınıze tesekkur ederım.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Öncelikle moralinizi bozmayın. Önünüzde az bir süre kaldı o yüzden bu süreyi olabildiğince verimli kullanın. Çalışamıyorum, başaramıyorum zaten gibi düşünceleri bir kenara bırakın. Sınava odaklanın. Matematik konusuna gelirsek, Önce bir konuyu ilk kez görüyorsanız veya hiç bir bilginiz yoksa görsel olarak Matematik bir hoca tarafından öğrenilmesi önemlidir. Görsellik daima daha kalıcıdır. Eğer hoca bulma gibi bir imkanınız yoksa internetten çeşitli görsel kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Daha Sonra bu dersten güzel ders notları çıkarın. Önemli noktaları kısımları elinizde daima bulunsun ve gelelim en önemli yere sadece dersi dinlemek veya not çıkarmak ile asla başarı elde edilmez. Başarının sırrı soru çözmekte. Öncellikle bir test kitabı alabilirsiniz kolaylardan başlayarak soruları çözebilirsiniz. Çözümlü sorularının bol olduğu bir kitap öneririm. Böylece takıldığını yerde size yardımcı olabilir. Soru çözmeden konuyu asla kavrayamazsınız. Daha sonra yapamadığınız soruların çözümünü mutlaka öğrenin. Ayrıca düzenli tekrarlar yaparak bilgilerinizin güncel kalmasını sağlamalısınız. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 32. Hesaplamada soyle hesapladim okul puanimi hesaplamadim ben alinacak puana baktim okuldan 39 geliyo az oldugu icin ve meslek lisesi mezuny oldugum icin isimi sansa birakmak istemedigimden oyle hesapladim 🙂 ygsde sosyal haric giger derslerden tam net cikarildinda lys468 yapti sosyali ekledigimde lys 500 yapti boyle hesapladim 🙂 neyse artik ben elimden geleni yaparim oldugu kadar olur İnsallah desteginiz icin cok tesekkur ederim aklimdaki soru isaretleri gitti sayenizde Allah razi olsun cok ama cok tesekkur ederim 🙂 🙂 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir