Sponsorlu Bağlantılar

Tarih Dersi Nasıl Çalışılmalı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Tarih Dersi Nasıl Çalışılmalı

merhaba. ben sözel öğrencisiyim. fakat tarih dersinden nefret ediyorum. bi türlü yapamıyorum. ama yapmakta cok istiyorum. cok yanlısım cıkıyor. cok canım sıkılıyor. tarihi ezberlemem için ve sınavda full cekmem için ne yapmam lazım. yardımcı olursanız cok sevinirim…

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Konuyu bir öğretmenden dinlemek önemlidir bu yüzden konuyu bir öğrenmen ile dinlerken konun önemli yerlerini kısa kısa notlar çıkarın. Tarihe sadece ezberlenecek cümleler ile yaklaşmayın örneğin bir savaş ile ilgili neden sonuç anlatıldığında hayal gücünüzden faydalanın bu sayede ezber yapacağınız yerler azalacaktır. Elinizde bir harita olsun bu görsel sayesinde konuyu daha rahat hatırlayacaksınızdır. Ayrıca Tarihin neden-sonuç ilişkisine dayandığına unutmayın bu yüzden ekonomik çıkarların devletler arasında savaşa neden olması. Milliyetçilik akımının etkisiyle bağımsızlıklarını kazanmak isteyen ulusların imparatorluklara isyan etmesi veya ham madde ve pazar rekabetinin sanayileşmiş ülkeler arasında anlaşmazlıklara neden olması gibi. Buna din unsuru, egemen olma duygusu, toprak kazanma isteği de örnek olarak gösterilebilir. Bunun dışında konu çalışırken konuyu hatırlatıcı kısa kısa notlar alın, bol bol soru çözün ve konuları unutmamak için tekrar yapmayı unutmayın. Ayrıca geçmiş yıllardaki soruları çözmeniz size katkı sağlayacaktır. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum

  1. sınava çok az kaldı tarih sorularında yorum yapamıyorum ne yapmam gerekir ?

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

    Yukarıda sorunuzun cevabını vermiş bulunmaktayım. Bolca soru çözmeniz ve yapamadığınız soruların çözümlerini öğrenmeniz, sorulara yorum yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir