Sponsorlu Bağlantılar

Sınavda Başarıyı Artırmanın Yolları

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sınavda Başarıyı Artırmanın Yolları

elif: merhaba hocam öncelikle muhteşem bir site çok teşekrler eger benimde sorunlarıma yardımcı olablrseniz çok sevinirim hocam ben şimdi 2. kez sınava grcegim ve bu yüzden kaygım var ben çokk çalışmama ragmen istedigim başarıyı bir türlü yakalayamıyorum günde ortalama 8 saat ders çalışıyorum ama buna ragmen denemelerim oldukça düşük 200 ü geçmedim daha ve bu durum beni çok korkutuyo ve çok üzüyor ben ne yapmalıyım sizce neden bir türlü ilerleyemyorum acaba çok çabuk unutuyorum çalıştıgım şeyleri yani hocam ben ne yapmalıyımki artık denemelerde 300 350 puana yükseleyim nolur hocam bana bir yol grterin kendimi nasıl toparlayayım bir an önce sayısalcıyım şimdiden teşekkürler.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Sorunlarınıza gelirsek öncelikle bir deneme veya bir test çözdükten sonra yapamadıklarınızı kesinlikle hocalarınıza sorup öğrenmelisiniz. Öğretmenlerinize soru sormaktan çekinmeyin onlar sizin başarınız için varlar. Eğer hatalarınızı öğrenerek ilerlerseniz bir sonraki denemede daha yüksek bir başarı elde edeceksiniz yoksa sürekli aynı hataları yaparak ilerlerseniz bu da başarınızın artmasına engel olacaktır. Diğer sorunuza gelirsek tekrarlanmayan bilgi unutulacaktır. Bu yüzden her hafta geçmiş konularla ilgili düzenli tekrar yapın. Bu tekrar konu tekrarı ve soru çözmek olabileceği gibi bildiğiniz bir konu ise doğrudan soru çözerek bilginin güncel kalmasını sağlarsanız yine aynı şekilde yapamadıklarınızı kesinlikle öğrenebilirsiniz. Bunun dışında bu sayfada çalışma programı nasıl hazırlanır? hakkında detaylı bir açıklama var derslere çalışırken uyarıları ve taktikleri dikkate alabilirsiniz.Korkmanıza veya üzülmenizi gerektirecek bir durum yok sınavınıza odaklanın, düzenli ve sistemli çalışırsanız istediğiniz başarıyı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

9 Yorum

 1. merhabalar… hocam benim büyük büyük bir sıkıntım var 🙁 düzenli konu tekrarı, test çözümü, yapamadığım soruları sorma ve derste dikkatli bir şekilde öğretmenimi dinleme bunların hepsi tam fakat dershane sınavımdan 280 puan civarı alıyorum ve yeterli bulmuyorum. ayrıca annemin sürekli baskısı beni panikletiyor. her deneme sınavından sonra bir motivasyon düşüklüğü yaşıyorum. başaramayacağımı fısıldar gibi moralim bozuluyor. ne yapmalıyım sizce 🙁 tabii bunları yaparken hiçbir sosyal aktivitem yok. okul- dershane- staj…

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Öncelikle moralinizi bozmayı bir kenara bırakın ve sınavınıza odaklanın. Sorununuza gelirsek eğer belirttiğiniz gibi ders çalışma, soru çözme vb çalışmaları yaptığınız halde sınavlarda düşük oluyorsanız. Sınav Taktikleri Yazımızı okumanızı öneririm. Size faydası olacaktır. Okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz. Yazıya gitmek için tıklayınız.

 2. Kafam karıştı 🙁 ben ygs-2 bölümünden hem iki yıllık hem dört yıllık zannediyodum . Yanlış bilgi edinmişim sanırım. Teşekkür ederim Hocam…

 3. Hocam merhabalar, ben daha önce de paragraf sorularını yapamadığımı söylemiştim sizin yorumunuzu da dikkate alarak paragraf sorularını çözmeye başladım size sorum şu acaba bu son 3 ayda sadece çok soru mu çözsem yoksa şimdiden başlayıp sadece kitap mı okusam sizce hangisi daha yararlı olur.

  1. Merhabalar. Bence ikisini de beraber yürütmenizi öneririm tabi ki kitap okuma konusunu da çok fazla abartmayın çok da azaltmadan dinlenmek için okuyabilirsiniz. Kitap okumak çok yararlı ve güzel bir alışkanlıktır ayrıca yazılan yazıyı daha iyi analiz etmenize yardımcı olacaktır. Sınavın yaklaşmasına yakında tamamen soru çözümüne dönebileceğiniz gibi eğer kitap okumak sizi yormuyorsa hatta dinlendiriyor ise kalan boş vakitlerinizde yine kitap okuyabilirsiniz.

  1. Demek istediğim mevcut tüm Üniversitelerde hemşirelik bölümleri 4 yıllıktır. 2 Yıllık hemşirelik bölümü bulunmamaktadır. Dolayısıyla Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesindeki Hemşirelik bölümü de 4 Yıllıktır.

 4. Hocam merhabalar. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Hemşirelik bölümü ygs-2 den alıyor. Ama dört yıllık mı değil mi bulamadım yardım eder misiniz teşekkür ederim…

  1. Merhabalar. 2 Yıllık Hemşirelik bölümü bulunmamaktadır. YGS veya MF den alanların hepsi 4 yıllıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir