Sponsorlu Bağlantılar

Matematik-2 de Sorun Yaşıyorum

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Matematik-2 de Sorun Yaşıyorum

merhabalar.ben açıköğretim lisesi mezunuyum ve bu sene 2.kez sınava evde  hazırlanıyorum. haftada 60 saat ders çalısıyorum ama bu saatlerin 6 saati fen dersleri. tm3 ten tercih yapmak istiyorum.Geçen seneki puanım 310 ve bu yıl bu puanım en az 80 puan artmalı.özellikle matematik 2 de büyük sıkıntılar yaşıyorum konuların çoğunu bilmiyorum, ygs ve lys yi beraber götürmeye çalışıyorum ama mat da pek ilerlediğim söylenemez. Sizce  haftada 60 saat fazla mı bide mat 2 de netlerimi nasıl arttırabilirim.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Eğer haftalık 60 saat bazı öğrenciler için fazla iken bazı öğrenciler için ideal bir süre olabilir bu yüzden bu sürenin sizin için ideal olduğunu düşünüyorsanız sorun yok. Matematik konusuna gelirsek, Önce bir konuyu ilk kez görüyorsanız veya hiç bir bilginiz yoksa görsel olarak bir hoca tarafından öğrenilmesi önemlidir. Görsellik daima daha kalıcıdır. Eğer hoca bulma gibi bir imkanınız yoksa internetten çeşitli görsel kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Daha Sonra bu dersten güzel ders notları çıkarın. Önemli noktaları kısımları elinizde daima bulunsun ve gelelim en önemli yere sadece dersi dinlemek veya not çıkarmak ile asla başarı elde edilmez. Başarının sırrı soru çözmekte. Öncellikle bir test kitabı alabilirsiniz kolaylardan başlayarak soruları çözebilirsiniz. Çözümlü sorularının bol olduğu bir kitap öneririm. Böylece takıldığını yerde size yardımcı olabilir. Soru çözmeden konuyu asla kavrayamazsınız. Daha sonra yapamadığınız soruların çözümünü mutlaka öğrenin. Ayrıca düzenli tekrarlar yaparak bilgilerinizin güncel kalmasını  sağlamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

  1. Hocam gerçekçi olursanız sevinirim. Çalışınca yapabilir miyim sayısal dersleri çok mu zordur acaba ? Korkuyorum yol yakınken vazgeçmelimiyim ?

    1. Cancsu Yorumunuza Cevap:
      Öncelikle asla pes etmeyiniz. Sayısal dersleri çok mu zor sorusuna gelirsek bu kişiden kişiye değişir dolayısıyla bunu benden daha çok sizin bilmeniz gerekir ama illaki zor gelebilecek yerleri olabilir ama bu sizi yıldırmasın. Sizin kaybedececek bir dakikanız bile yok o yüzden, ne olacak?, yapabilir miyim? gibi soruları bırakıp. Hemen çalışmalara başlamalısınız.

  2. Hocam acil yardımınıza ihtiyacım var. Sözel mezunuyum Hemşirelik bölümü istiyorum çalışmaya daha bugün başladım.Sayısal bölümden aldığı için zorlanıyorum. Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim ki kazanabilirim. Bir de ygs den en az kaç alırsam herhangi bir üniversiteyi kazanabilirim.Yardım edin hocam çok istiyorum Hemşire olmayı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir