Sponsorlu Bağlantılar

Sayısal Puanım TM Puanımı Etkiler Mi?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sayısal Puanım TM Puanımı Etkiler Mi?

hocam ben karar verdim ne yapmam gerekiyor bu benim son şansım diyebilirim… Sizin dediğiniz gibi bir plan yaptım hocam ve kararımı da verdim gerekirse gece gündüz çalışacağım. Eşit ağırlık, sözelden ve sayısaldan da sınava gireceğim ama gerçekten çok iyi planlı bir şekilde çalışacağım ve çalışınca da yapacağıma inanıyorum öncelik olarak eşit ağırlık bölümüne ağırlık vererek çalışacağım ama diğer gireceğim sınavlar içinde gerçekten çok çalışacağım yapacağım asla ama asla bırakmayacağım. Benim puanım gerçekten çok düşük belki puanımı söylediğimde güleceksiniz. Sen bu puanla bir de sayısal sınavına mı gireceksin diyeceksiniz ama hocam bazı durumlardan dolayı çalışamadım. Puanım 183 gerçekten çok kötü bende biliyorum ama ikinci sınavda inş istediğim yeri kazanmak için çok gayret edeceğim. Hocam size bir soru daha sormak istiyorum diyelim ki ben sayısaldan düşük aldım bu benim Tm 1 TM 2 Tm 3 puanımı da etkiler mi? Hocam çok sağolun  allah razı olsun sizden

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
Öncelikle aldığınız puan düşük olabilir ama alınan bir puana gülmem zaten kimsede gülemez merak etmeyin. Ayrıca kararlılığınızı taktir ettim hayatınız boyunca böyle kararlı olun. Kararlı olunca başarının kaçınılmaz olduğunu göreceksiniz. Sayılsaldan düşük almanız TM’yi etkiler mi  sorusuna gelirsek biliyorsunuz LYS Matematik MF (Sayılsal) ve TM için ortak sınav yani LYS Matematikten kötü alırsanız TM puanınız etkilenir ama LYS Fizik, Kimya ve Biyolojiden dilerseniz 0 çekin bu sizin TM puanınızı etkilemez. Kısacası her sınav kendi içinde değerlendirilir. Kafanıza takılan bir konu olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

  1. Hocam benim ygs puanim cok dusuk meslek lisesi ogrencisiyim lys ye calisiyorum ygs 1. 170 2.175 lys den kac net yapmaliyimki insaat muhensiligi.kazanabiliyim eger kazanirsam sizce ozel universitmi.tercih etmeliyim yoksa mtokmu cevap icin tesekkurler 🙂

    1. Merhabalar. Geçmiş yılların taban puanlarına bakarak daha sonra, Sitemizde ki YGS-LYS Puan Hesaplama motorunu veya internetteki başka sitelerdeki puan hesaplama motorlarını kullanmanızı öneririm. Sizin derslere olan ilginizi bilmediğimden, kaç net yapmanız gerektiği ile ilgili size sayı vermem sizi yanıltabilir. Hangisine gideceğinize siz karar vermelisiniz. Mtokta kendi aranızda yarıştığınız için avantajlısınız.

  2. mrb hocam. ben ygsden 202 puan aldım. çocuk gelişimi istiyorum.ama mat. yapamıyorum. sadece edebiyat ve coğ yaparsam yerleşir miyim ?

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Merhabalar. Matematik yapmadan kazanmanız zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir