Sponsorlu Bağlantılar

Okul Puanı Ne Kadar Gelir?

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Okul Puanı Ne Kadar Gelir?

Ygs ye hazırlanırken sitenizden faydalanıyorum çok güzel siteniz var  şimdi benim bir soru işaretim var kardeşim ve benim

ben 2006 yılında meslek yüksek okuluna kayıt oldum 2008 de mezun oldum  iki yıllık üniversite bitirdim dikey geçişle gittim sonuçta öss ye girdim şimdi ise ygs ye girmeye karar verdim ve sınavlara hazırlanıyorum o zaman da öss ye girdim barajı geçemedim iki yılık hakkım olan 2 yıllık üniversiteye gitmiştim. (Meslek liseli olduğum için)
Şimdi aklımdaki en büyük sorulardan biri ygs ye girdigim zaman  ortaögretim başarı puanı gelirmi ?
o zaman sınavdan çok korktum neye hangi derse çalışacağımı bilmiyordum meslek lisesi mezunuyum
ama şimdi çalışıyorum 3 aydır başladım iyi anlıyorum korkulacak bir şey yokmuş gibi okulda hangi derse hazırlanacağımızı
hangi derse ağırlık verilecek söylemediler sayısal öğrencisiyim ama zamanında hata yaptım sosyal ağırlık vermiştim (Belki kolaya kaçmak istedim) .. ama nette araştırdım gördüm gerçeği yaptığım hatalardan ders çıkardım
34sitenizden çok bilgi edindim …
kardeşimde hazırlanıyor inşallah bu dönem kazanacağız düzenli çalışıyoruz  ygs de çıkacak konular var İnternette yayınlamışlar onlara çalışıyoruz..
SORUNUN CEVABI
Öncellikle site hakkındaki görüşünüz için teşekkür ederim. Sorunuza gelirsek Tabi ki orta öğretim başarı puanınız gelecek. Ne kadar geleceği konusunda ise diploma puanınızla orantılı bir okul puanına sahip olacaksınız. Okul Puanı = (Diploma Notu X 5) X 0,12 (Diploma notu 100 lük sisteme göre) Çalışma Konusuna gelirsek belirttiğiniz gibi korkulacak bir şey yok çalışınca yapılmayacak bir şey yoktur. Zaten internet sayesinde istediğiniz bir bilgiyi bir tıkla ile artık öğrenebiliyorsunuz. Umarım sınavda başarılı olabilirsiniz. Eğer kafanızda bir soru işareti olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz. İyi günler diliyorum.

 

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

 1. ben ön lisansımı 1. sınıfta bırakıp hazırlanıcam ve sınavsız geçiş yapmıştım . simdi okuldan puan gelirmi ben hazırlanınca .

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Okul puanınız gelecektir merak etmeyin.

 2. hocam benim ablam açıköğretim lisesi mezunu YGS sınavına girdi 157 al.en yüksek açık öğretimden üniversite okumak istiyor ilahiyat. ablama okul puanı gelir mi gelmezse nereleri tercih edbilir.üniversite ye gider mi ilahiyat bölümü istiyor.TEŞEKKÜRLER

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Ablanız 2 Yıllık Açıköğretim ilahiyat okuyabilir.

 3. Suan Muğla SıtkıKoçman Üniversitesindeyim ilk yılım sınava girdiğimde okul puan ı ne kadar gelır ? puan ygs ye mı yansır yoksa Lys ıle ortak mı gelir ?
  Tesekkürler
  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Eğer kontenjanlı bir bölüm tercih ettip ve kazandıysanız bir sonraki sene okul puanınız yarı yarıya kesilir. Tüm puan türlerinde aynı okul puanını alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir