Sponsorlu Bağlantılar

Okul Dersleri Mi YGS-LYS Mi Çalışmalı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Okul Dersleri Mi YGS-LYS Mi Çalışmalı?

CEM: Merhaba hocam ben 11.sınıf sayısal öğrencisiyim.YGS ve LYS sınavlarına hazırlanmak için kitaplar aldım size sormak istediğim ilk şey ygs ye hazırlanırken nasıl bi program hazırlamamı önerirsiniz genel olarak nelere dikkat etmeliyim ? 2.soru olarak bu iki sınava hazırlanırken sözel derslerdenmi başlamalıyım yoksa sayısal dersler bittikten sonra sözelleremi çalışmalıyım tabi bu sorum ygs için geçerli lys de zaten sayısaldan gireceğim.Hocam 3.soru olarak okul dersleriyle ygs lys konularını birarada götürmede sizce hangisine nekadar zaman ayırmalıyım ? ygs konularını bitirdikten sonra lys ye başlamayı planlıyorum…dediğim gibi 11.sınıftayım ve bugün 07.11.2013 sizce çalışmaya daha erken mi başlamalıydım bu soru sürekli aklımı meşgul ediyor acaba geçmi kaldım diye…Sonra moralim bozuluyor…Ama yılmadan çalışacağıma söz verdim kendime , hocam sizce geç mi ? sorularım bukadar.YANITINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Sorularınızı Tek tek cevaplayayım.
1. Bu sayfada çalışma programı nasıl hazırlanır? hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alarak çalışmanızı öneririm.

2. Bir derse çok fazla ara vermek o dersi unutmanızı neden olacaktır. Bu yüzden hem sayısal hemde sözel dersleri bir arada çalışmanızı öneririm tabiki alanınız sayısal olduğu için sayısal derslere ve eksiklerinizi göz önüne alarak derslere ağrılık vermelisiniz. Örneğin bir gün Matematik ve Fizik Çalıştıktan sonra hem dinlemek hemde farklı bir çalışma için yanında Türkçe’de çalışabilirsiniz.

3. Şuan için 11.Sınıf öğrencisisiniz bu yüzden öncelikle okul derslerinizi kavrayın zaten okul dersine çalıştığınız zaman Üniversite sınavınada çalışmış olacaksınızdır. (Sınavda çıkmayan dersler hariç) Okul derslerine çalıştıktan sonra boş vakitlerinizde Üniversite Sınavına çalışabilirsiniz.

4. Geç kalma gibi bir durum söz konusu değil hatta şimdiden düzenli ve sistemli çalışmak sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Bu yüzden moralinizi bozmayın. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. merhaba hocam ben 11.sınıf ticaret meslek lisesi öğrencisiyim.11. sınıfta sadece edebiyat dil anlatım inkılap tarihi dersleri görüyoruz, diğer dersler yok(meslek dersleri var)benim temelim o kadar iyi değil.ben 9-10. sınıfı nasıl tekrar edip temelimi düzenleyebilirim? bide ygs e lys e nasıl çalışabilirim lütfen yardımcı olabilirmisiniz?

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir