Sponsorlu Bağlantılar

Meslek Liseliler İçin Çalışma Programı Nasıl Olmalı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Meslek Liseliler İçin Çalışma Programı Nasıl Olmalı?

eyup: Selamın aleyküm hocam.

11.sınıfa geçtim ygs yi bu sene halledip seneyede inşallah lys yi bitirmeyi planlıyorum dershaneye de başlayacağım sanırım sorun şu ki meslek lisesinde okuyorum yani anadolu teknik meslek lisesi okuldan sabah 8,akşam 5 saatlerimiz durum böyle olunca bende siteniz de çalışma programı adlı başlığı gördüm girdim baktım isterseniz yardımcı olabiliriz programı oluşturmanız da demişsiniz sayısal bölümü için yani benim için bir program oluşturabilir miyiz ve bende sitenizden şimdiden ders çalışmaya başlayabilir miyim hocam ? teşekkür ederim.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Erkenden çalışmaya başlaman güzel bu sana ileride çok büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Sorunuza gelirsek hafta içi sabah 8,akşam 5 arası okulda bulunduğunuzu belirtmişsiniz bu durumda hafta içi 2 saatlik bir çalışma size yetecektir. Okuldan çıkmanız eve gelmeniz, dinlenme, yemek vb. geçen süre ile beraber akşam 7-8 gibi çalışmaya başlarsınız. Çalışmanızı yaparken sitemizdeki çalışma programındaki (Gitmek için tıklayınız) uyarı dikkate alın. Hafta sonları ise tekrar yapın bu sayede bilgi taze kalacaktır. Ayrıca önemli bir noktada programa bağlı kalacağım diye kendinizi kasmayın örneğin okul çıkışında bir aktivide vardır gitmek istiyorsanız gidin ancak burada önemli olan ertelediğin çalışmayı en kısa sürede giderebiliyormsun? Eğer başarılı oluyorsan sorun yok ama sürekli erteleyerek giderseniz o zaman konular birikmeye başlayacaktır.  Çalıştığınız konulara göre çalışmanızın süresi uzayıp kısalabilir. Dediğim gibi hafta içi 2 saatlik (En fazla) size yeterli olacaktır. Çalışmanız ise en az 1 saat olsun.

 

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

 1. Merhaba hocam bn daha 10. Sınıfım ama şimdiden çalışıp ortalamami yükseltmek ve iyi bir üniversite kazanmak istiyorum meslek lisesine gidenler üniversite kazanamaz diyenleri susturmak istiyorum bn 16:10 da çıkıyorum bna da bir program hazırlar mısınız

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Meslek Liseli olmanız önemli değil. Düzenli ve sistemli bir çalışma ile elde edilemeyecek bir başarı yoktur.
  Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Daha sonra hazırlandığınız çalışma programını bana yollayarak birlikte değerlendirebilirsiniz.

 2. MERHABA HOCAM BEN MESLEK LİSESİ 12,SINIF ÖĞRENCİSİYİM
  İKİ GÜN OKULA GİDİYORUM 3 GÜN STAJ GÖRÜYORUM VE NASIL ÇALIŞACAĞIMI BİLMİYORUM BU ARA DA 1,40 DA DERSİM BAŞLAYIP 19,45 DE DERSİM BİTİYO
  NASIL ÇALIŞABİLİRİM BENİM İÇİNDE BİR PROGRAM HAZIRLARMISINIZ

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Daha sonra hazırlandığınız çalışma programını bana yollayarak birlikte değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir