Sponsorlu Bağlantılar

Matematik Yapamıyorum

Categories Rehberlik, Video Kategorisi
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Matematikte Başarısızım Ne Yapmalıyım?
Soru: Merhaba,ben 4 yıllık hemşirelik istiyorum. Fakat meslek lisesi mezunuyum,dolayısıyla matematiğim yok.Zor olduğunu,yapamıcağımı birçok kişi söylüyor biliyorum dinlememem gerek ama bi yandan da doğru gibi.Size sorum şu; şimdiden başlasam ve matematiği temelden başlasam yetişir mi ve ayrıca yarım günlük bi işte çalışıyorum sizce çok zorlanırmıyım ?

Cevap: Merhabalar. Size yapamazsın diyenlere kulak asmayın.Kendileri yapamadıkları için sizinde yapamayacağınızı düşünürler. Öncelikle kendinizin başarabileceğinize inanması lazım. Eğer yapamam diyorsanız daha savaşmadan kaybetmiş olursunuz. Gelelim sorunuza; önünüzdeki süreyi verimli olarak değerlendireceksiniz. Yani 1 gün bile kaybetmeyeceksiniz bu yüzden çalışmaya hemen başlayın. Elinizde yazılı kaynaklar olsun. Matematikte seviyenizin düşük olduğunu kabul edersek; öncelikle internette bulunan konu anlatımlı videoları izleyeceksiniz ve not tutacaksınız. Daha sonra elinizdeki yazılı kaynakları inceleyip soru çözeceksiniz. Mümkünse çözümlü ve kolay testlerden başlayın. Yapamayacağınız veya yanlış yaptığınız sorular olacak bu sizin moralinizi bozmasın bu gayet normal 🙂 Önemli olan o sorulardaki yanlışın ne olduğunu öğrenmek bu yüzden yapamadığınız sorulardaki hatalarınızı, eksiklerinizi mutlaka öğrenin. Bir konun öğrenilmesi ancak ve ancak soru çözmekle gerçekleşecektir. Dolayısıyla çalışmanızı; Konu Anlatımı> Bolca Soru Çözümü > Eksik ve hataların nedenini öğrenme > Tekrar Etme (Soru Çözümü) olarak gerçekleştirin. İş konusuna gelecek olursak; günün kalanını verimli olarak çalışırsanız kalan süre size yetecektir.
Sitemizde yer alan çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir yazı var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.
Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. önce aç permitasyon kombinasyon caliş sonra

    önermeler, kümeler, kartezyen çarpım, bagıntı, fonksiyon ispat ile git.
    problemleride mantık kavra formul ezberleme hep ispat, geometridede ispat ile git

    BOL BOL VIDYO İZLE KANKACIM YUTUBDAN,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir