Sponsorlu Bağlantılar

Matematik Verimli Çalışma

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Matematik Verimli Çalışma

simge: merhabalar öncelikle sınava çok çok kaldı yenide çalışmaya başlamadım yazdan beri neredeyse çalışıyorum ama artık tükendim gibi kendimi hiçbir şey bilmiyor hissediyorum ve gerçekten korkuyorum ki ygs konuları artık midemi bulandırır hal aldı evde gayet iyi çözüyorum denemelerde nefes alamıyor hale geliyorum artık lysye başladım ygsye yönelik sadece deneme çözme kararı aldım lysye gelince edebiyat coğrafya tamam peki matematik var benim iyi bir net yapmam gerekiyor ve ben matematiği en verimli nasıl çalışabilirim bütün rehber hocalarımla konuşmama rağmen cevaplar yetmiyor birde sizde yazdım cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim :\

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:
Merhabalar. Öncelikle sakin olun ve panik yapmayı bırakın. Bunun size zarardan başka bir getirisi yok. Sorunlarınıza gelirsek YGS konularına hakimseniz önünüzdeki kalan süreyi deneme çözerek, soru çözerek geçirebilirsiniz. Sorunuza gelirsek; Önce bir konuyu ilk kez görüyorsanız veya hiç bir bilginiz yoksa görsel olarak bir hoca tarafından öğrenilmesi önemlidir. Görsellik daima daha kalıcıdır. Eğer hoca bulma gibi bir imkanınız yoksa internetten çeşitli görsel kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Daha Sonra bu dersten güzel ders notları çıkarın. Önemli noktaları kısımları elinizde daima bulunsun ve gelelim en önemli yere sadece dersi dinlemek veya not çıkarmak ile asla başarı elde edilmez. Başarının sırrı soru çözmekte. Öncellikle bir test kitabı alabilirsiniz kolaylardan başlayarak soruları çözebilirsiniz. Çözümlü sorularının bol olduğu bir kitap öneririm. Böylece takıldığını yerde size yardımcı olabilir. Soru çözmeden konuyu asla kavrayamazsınız. Daha sonra yapamadığınız soruların çözümünü mutlaka öğrenin. Ayrıca düzenli tekrarlar yaparak bilgilerinizin güncel kalmasını  sağlamalısınız. Aynı şekilde bu uyarıları dikkate alarak ders çalışırsanız kendinizdeki gelişmeyi görebilirsiniz., Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. Matamatik çalışıyorum ama hiç bişey anlıyomuyorum ve bu yüzden birşey yapamıyorum ne yapmalıyım……… 🙁 ve sınavda hep düşük alıyorum annemler hep isteksizsin diyor nasıl derse istekli olabilirm lütffen çabuk yanıt verebilir misiniz ?

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Yukarıdaki soru-cevap bölümünde belirttiğim tavsiyeleri dikkate alın ayrıca Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır ve Sürekli Başarı ile ilgili makaleleri okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir