Sponsorlu Bağlantılar

Hemşirelik Ek Puan Başarı Sırası?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Hemşirelik Ek Puan Başarı Sırası

Bahar: merhaba ben sağlık meslek lisesi mezunu hemşirelik öğrencisiyim yerleştirme puanım 262 başarı sıralamam 340302 dir. ancak ben ygs 2 bölümünden hemşirelik bölümünü tercih ediceğim için bana bir ek puan daha geliyor bu sekildede puanım 282 ve başarı sıralamam 5909 oluyor buraya kadar herşey normal ancak ben tabloda ek puanlı başarı sırasına baktığımda 18 binler 15 binler yazıyor. benım puanım 282 iken bu 15 binler 18 binlerin olduğu okulara girmemde bir çelişki oluşuyor ben bunu anlmıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öğrenciler sorduğunuz soruda çok fazla sorun yaşamakta gerekli bilgilendirmelerde tam olarak yapılmadığı için öğrenciler  de bir panik içerisine giriyor. Sorunuza gelirsek Meslek Liseliler kendi alanınızda tercih yaparken tercih kılavuzundaki ek puanlı başarı sırasını dikkate alarak yerleşecekler. Herhangi bir çelişki yok aslında 5909 sizin  meslek liseleri arasındaki sıralamanız. Kendi alanız da tercih yaparken ek puanlı başarı sırasını, başka bir alandan tercih yapacaksanız da 0,12 başarı sırasını dikkate alarak tercih yapacaksınız. Kafanıza tıkılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

  1. merhaba.ben de hemşirelik mezunuyum ek puanlı başarı sıralam tutuyo ama puanım tutmuyo hemşireliğe girme ihtimalim nedir ? başarı sıralam 6090

    1. Sağlık Meslek Lisesi olduğunuz için Ek yerleştirmeli başarı sırasını dikkate alacaksınız. Yani rahatlıkla girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir