Sponsorlu Bağlantılar

Günde Ne Kadar Soru Çözülmeli?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Günde Ne Kadar Soru Çözülmeli?

İpek: merhaba hocam.ben 11. sınıfım. kıbrısta yasıyorum .test çözmeye yeni basladım fakat günde 150 sorudan sonra yanlış yapmaya başlıyorum sizce günde kaç soru çözebilirim. Okulda sistem size göre çok değişik bu nedenle ygs çalışmakta çok zorlanıyorum.sadece hafta sonları çalışabiliyorum.yazın yaz okulu gibibir şey planladı buradaki hocamız onun için her gün okulda soru çözeceğiz.o zamanlarda da kaç soru çözebilir sizce. Çünkü ben öyle günde 500 soru çözenlere falan çok inanmıyorum açıkçası. Sadece yapıyorlarsa kendilerine zarar verirler bence.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Günde 150 soru çözdükten sonra yanlış sayınızın artığını belirtmişsiniz. Eğer böyle bir durumla karşılıyorsanız soru çözmeyi gün içine yayarak yapın daha yeni test çözmeye başladığınız için sıkılmanız ve dikkatinizin dağılması normal yavaş yavaş sistemi oturtmaya düzenli soru imagesçözmeyi bir alışkanlık haline getirdiğinizde bu sorunda kalkacaktır. Hafta içi boş vaktiniz olmadığı için mi sadece hafta sonları çalışıyorsunuz anlamadım. Eğer hafta içi boş vaktiniz varsa hafta içide çalışmanızı öneririm. Ayrıca siz sürekli test çözmekten bahsetmişsiniz. Test Çözmek başarıya giden yolda en önemli yardımcımız ancak siz konuyu bilmeden soru çözmeye kalkarsanız yanlışlarınızın sayısı artar dolayısıyla önce konuyu öğrenin (bilmiyorsanız) daha sonra soru çözün. Gelelim diğer sorunuza ne kadar soru çözebileceğinizi bilmiyorum ama günde 500 Soruyu çok az insan verimle çözebilir. Çözüyorum diyenlerin çoğuda kendine zarar vermekten başka bir şey yapamaz. Eminim etrafında 500 soru çözüyorum diyen insanlar vardır. Onlara sor bakalım 500 Soruyu hangi konulardan çözmüş. Soruların zorluk seviyesine bak. En önemlisi o 500 sorudan kaç yanlış kaç boşu var 😉 O yüzden siz gün içinde kendiniz için ideal bir seviye vardır ama bu seviye o günkü fiziki ve psikolojik halinize göre değişebilir bir gün size 150 soru yeterken öbür gün 300 soruyu hiç zorlanmadan çözebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

12 Yorum

 1. merhaba hocam ben 8 sinif ogrencisiyim eksiklerim bitti sayilir hangi dersten kac soru cozebilirim bir fikriniz vaer mi

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Yukarıdaki cevabımızı okumanız sorunuza yardımcı olacaktır 🙂

 2. hocam ben 6. sınıfım derslerimde kotu yani mat 60 turkçe 41 fln gunde ne yapmalıyım yada kaç test cozmeliyim hocom lutfen cevaplayınn !!!!!!!!!!!!!!!!

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar.Yardımcı olmak isteriz. admin@derscalisiyorum.com.tr‘ye mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

 3. Merhaba hocam!8.sınıf öğrencisiyim.Bu sene lgs varHangi dersten kaç soru çözülmeli?

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Eksiklerinize ve derslerin size etkisine göre buna siz karar vermelisiniz.

 4. ben 7.sınıf öğrencisiyim bazen çok zor soruları iyi yapıyorum ama bazen de o kadar kolay soruları dikkatsizlikten yapamıyorum ne yapmalıyım

 5. sürekli sistem değişiyor seneye ne yapacağımı sınava nasıl çalışacağımı bilmiyorum ama yinede sağolun.

 6. MERHABALAR HABERLERDE LYS NİN KLASİK OLACAĞINI SÖYLEDİLER BU KONUDA BİR BİLGİNİZ VAR MI?VE UYGULAMANIN 2014 TE YAPILACAĞINI SÖYLEDİLER BEN 11. SINIFIM NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM BU KONUDA BENİ BİLGİLENDİRİR MİSİNİZ.

  1. Merhabalar.Bu seneki sınav klasik değil zaten böyle şeyler son anda değiştirilemez. Seneye olup olmayacağı hakkında kesin bir şey yok ama o sistemi getirmek şahsi görüşüme göre biraz zor. O yüzden siz normal çalışmanıza devam edin.

 7. Merhaba ben son sınıf öğrencisinin ve bazı dönemler ders çalışmak istemiyorum kısa süreli olsada programımın seyri bozuluyor ve pskolojikmen içimde geri kalmışlık duygusu oluşuyor böyle zamanlarda nasıl kendimi motive etmeliyim ?

  1. Merhabalar. Her zaman bir programa dakikası dakikasına uyacaksınız diye bir şey asıl mesele çalışmadığınız zamanki yani ertelediğiniz çalışmayı en kısa sürede gideriyormusunuz eğer bunu yapmıyorsanız sizin için ileriye yönelik sıkıntılar olacaktır. Ayrıca Son sınıf Öğrencisiyim demişsin tahminimce LYS’ye gireceksin o yüzden senin için artık erteleme gibi bir durum söz konusu olmamalı önünde çok kısa bir zaman kaldı ve bu zamanı olabildiğince verimli kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir