Sponsorlu Bağlantılar

Günde Kaç Soru Çözmeliyim?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Günde Kaç Soru Çözmeliyim?

Ben 11 e gectim bu sene ve 9. Ve 10. Sınıfım tıbba. Yetecek kadar iyi gecmedi. 10. Sınıfta yine biseyler yaptim ama dedigim gibi yetersiz ven Eger 11. 12. Sınıfta bütun bu acıklarımı kapatabilirmiyim 11. Sinifta bu acıklarımı kapamak adına neler yapmalıyım birazda calisma etrafta elinden kitap dusurmeyen arkadaslarimi goruyorum ve diyorumki. Onlar 9dan beri calisio bn 11 12 de calismayla onlara nasi yetisecem diye dusunuyorum moralim bozuluyo(ama hakli deil miyim yani?) Bana tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada ben anadolu ögretmen lisesinde okuyorum ve sınavlarımız cok zor oluyo valla konu calismaktan teste vakit kalmiyo sizce tip isteyen bir ogrenci kac soru cozmeli fizik cok onemli mi?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:
Merhabalar. Önünüzdeki zamanı verimli olarak geçirseniz yeterli olacaktır.Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.Tıp bölümü MF-3 puan türününden öğrenci alamktadır. Derslerin yüzde etkilerini aşağıda verdim. Hangi dersin sizi ne kadar etkilediğini görebilirsiniz. Diğer sorunuza gelirsek. Öncelikle düzenli ve sistemli olarak ders çalışmalısınız. Size kaç soru çözmeniz gerektiğini söylemem, bu kişiden kişiye, derse göre, o günkü ruh ve fiziki duruma göre değişiklik gösterebilir ancak ortadaki bir gerçek var ki o da o günkü çalışmadan alabileceğiniz maksimum verim kadar soru çözmeniz gereğidir.
MF-3’te;
Türkçe yüzde 11,
Temel Matematik yüzde 11,
Sosyal yüzde 7,
Fen yüzde 11,
Matematik yüzde 13,
Geometri yüzde 5,
Fizik yüzde 13,
Kimya yüzde 14
ve Biyoloji yüzde 15;

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

  1. HOCCAM DEDİGİN GİBİ YAPIYORUM BİR GÜN SONRA SABAHA UNUTUYORUM NEDEN BÖYLLE OLLUYOR YGS KONULLARI

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Yeterli miktarda soru çözmemenizden kaynaklanıyor. Ayrıca sadece soru çözmenizde yeterli değil. Yapamadığınız veya yanlış yaptığınız soruların çözümlerini mutlaka öğrenin. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

  2. HOCCAM DERSE CALIŞYORUM KONULARA BİR TÜRRLÜ KAFAM ALMYIYOR NE YAPAMAM GEREKİR

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Merhabalar. Bu sayfalarımızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır, çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir