Sponsorlu Bağlantılar

Fizyoterapi Bölümü Hakkında

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Fizyoterapi Bölümü Hakkında

merhaba bu sene tercih tercih yapıcam 2 yıllık fizik tedavi seçmeyi düşünüyorum amacım 2 yıllıkdan 4 yıllığa tamamlamak bu konuda biligniz varsa paylaşırsanız sevinirim

2 yıllıktan 4 yıllığa geçmeniz için DGS sınavına girmeniz gerekiyor. 2 Yıllık okulunuz bittikten sonra DGS Sınavına girip, aynı üniversite sınavında olduğu gibi tercihte bulunacaksınız. DGS Detaylar için tıklayınız.

fizyo terapiyi nasıl bir alan olarak görüyorsunuz iş olankları 2 yıl sonrada iyi olurmu sizce

Fizyoterapi bölümü popüler bir bölüm önümüzdeki yıllarda da bu popülerliğini koruyacağını düşünüyorum. Yani 2 yıl sonrada rahatlıkla iş bulabilirsiniz. (Fizyoterapistler devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, Sağlık Bakanlığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, belediye ve üniversite araştırma hastanelerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, özel kliniklerde, spor kulüplerinde, huzurevlerinde çalışabilirler.)

Fizyoterapi seçtim 2 yıllıkdan seçtim diyelim geliştrmek adına neler yapabilirim diğer fizyoterapilerden kendimi nasıl ayırabilirim neler yapmam gerekir

İlk olarak 4 yıllık Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümüne tamamlamanızı öneririm. Fizyoterapistler Diğer meslektaşlarınızdan kendinizi ayırmanız için öncelikle bu mesleği severek yapmalısınız. Ayrıca sürekli kendinizi geliştirmeniz lazım. üniversitelerde akademik kariyer yapabilirler. -Çalıştıkları işyerinde belli bir alanda uzmanlaşabilirler (yanık, felç vb.). Çalıştıkları kurum ve kuruluşlarda, uzmanlık alanları, tecrübeleri, kurum ve kuruluşların hizmet içerikleri doğrultusunda yönetim kademelerinde yer alabilirler.

yurt dışında çalışmayı düşünüyorum fizyoterapi bunun için uygun seçenek olurmu ne kadar uygun olur yada olmaz

Yurt dışında çalışmanız için iyi derecede yabancı dil bilmeniz gerekiyor. Bunun dışında yurt dışında çalışmanızda herhangi bir engel yok.

 fizyo terapi 2 yıllık yazıp 215 kadar olan üni bakabilirsimniz bu üni. seçiceklerim

Bu üni. nasıldır sizce benim için önemli olan eğitimi ve staj olanakları buna göre hangisine öncelik vermem gerekir. Yada üni. seçerken bunlardan nelere dikkat etmeliyim yurt dışında çalışmak istememe üni. katkısı yada yararı olurmu

Sanırım Özel bir üniversite seçeceksiniz. Belirttiğiniz puan aralığındaki özel üniversitelerin çoğu kaliteli üniversiteler. Hangisini tercih edeceğiniz sizin önceliğiniz hemen hemen denk seviyededirler. Yurt dışına çıkmanızda üniversitenin ufakta olsa katkısı olsa bile asıl önemli olan kişinin kendi çabasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. 19 MAYIS ÜNV İ.Ö FİZİK TEDAVİYİ TERCİH ETMEYİ DÜSÜNÜYORUM FAKAT İŞ İMKANLARI AZALDI DİYORLAR DEVVLETTE FİZİK TEDAVİYE NASIL GİDE BİLİRİM ÖNÜMÜZDEKİ 5 SENE İCİNDE ALIMLAR İŞE GİRME İMKANIM NASIL OLUR SİZCE

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Devlette çalışmak için KPSS sınavına girmeniz gerekiyordu ancak bu yıldan sonra bir daha KPSS yapılamayacak onun yerine gelen sisteme göre sınava girmeniz gerecek. Şimdiden böyle bir panik yapmanıza gerek yok. İstediğiniz bölüm hala popülerliğini korumaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir