Sponsorlu Bağlantılar

Fen Lisesini Kazanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Fen Lisesini Kazanmak İstiyorum Ama Dikkatsizlikten Sorularda Hata Yapıyorum

İyi günler benim adım emre 8. sınıf öğrencisiyim bu sene sbs var ve ben bu sene ailevi ve maddi durumlar yüzünden dershaneye gidemedim ama kendim düzenli olarak ders çalışabiliyorum zaten en son olan Meb deneme sınavından 464 aldım diğer denemelerimde bu puana yakın bir puan aldım. Fakat benim hedefim fen lisesine gitmek sizce fen lisesini kazana bilirmiyim? çok endişeliyim sürekli stres halindeyim. Siteyi çok beğendim derslerime yardımcı olarak kullanacağım söylemek istediğim bir şey daha var sınavda soruları hep dikkatsizliklerden dolayı yapamıyorum ve her zaman öğretmenlerimin dediğine göre kolay soruları yanlış yapıyorum yardımcı bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz  ve Fen Lisesini Kazanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim? 

Yorumun Cevabı

2Fen Lisesini kazanabilirsiniz endişe etmenize gerek yok eğer düzenli ve tertipli ders çalışırsanız yapılamayacak başarı yoktur. Ayrıca sınavlarda bir yerleri kazanmak için illaki dershanelere gitmenize gerek bu yüzden bu konuyu kafanıza takmayın onun yerine sistemli olup kendiniz için uygun çalışma metodunu bulursanız başarı kaçınılmaz olacaktır. Diğer sıkıntınıza gelirsek   Kolay sorularda hata yaptığınızı söylemişsiniz bu büyük olasılıkla hızlı bir şekilde soruyu geçtiğiniz için veya soruyu ve şıkları dikkatsizce okuduğunuz için olmakta soruyu dikkatlice ve anlayarak okursanız sorun büyük ölçüde azalacaktır. Kafanıza takılan bir soru olursa admin@derscalisiyorum.com.tr mail atarak her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

104 Yorum

 1. Arkadaşlar hepimiz fen lisesini kazanabiliriz ama planlı çalışan herkes kazanır hiç heyecan yapmayın
  Ben altıncı sınıfım yediye giricem ortalamam 99,8 inş her kes umduğu yeri kazanır

 2. Adım Nisa 8.sınıf öğrencisiyim fen lisesi kazanmak istiyorum ama yapamayacağım diye korkuyorum (özellikle matematik)dersi için neler yapabilirim

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar.Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Daha sonra hazırlandığınız çalışma programını bana yollayarak birlikte değerlendirebilirsiniz.

 3. Merhabalar. Ben 8. Sınıf öğrencisiyim ve fen lisesine acayip derecede gitmek ve kendimi kurtarmak istiyorum fakat matematiğim kötü. Bir tek matematiğimi düzeltemiyorum. Şu anda kendimi belirli bir düzene sokup kendimi matematiğe adadım. Fakat bir türlü o matematiğin çözme konusunda bilgi edinemedim lütfen yardımcı olurmusunuz ?

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar.Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır? hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. İlgili makaleyi okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 4. Merhaba ben 7.sınıfa gidiyorum 5.sınıf 96 6.sınıf ortamam 94 fen lisesi istiyorum başarabilir miyim sizce nasıl çalışmam gerekiyor

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Tabii ki kazanabilirsiniz. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Daha sonra hazırlandığınız çalışma programını bana yollayarak birlikte değerlendirebilirsiniz.

 5. Ben leyla ve benim çok iyi bir mantık zekaya sahibim ama bu zamana kadar duzenli ders calismadim ama bazı yeteneklerinden dolayı not ortalama 91_92 arasında oldu ama şimdi önümde zorlu bir sınav var .ne yapmalıyım? Nasıl ders çalışmalıyım.

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 6. ben 8 inci sınıfa gidiyorum fen lisesi acayip istyorum ve çalışyıorum matematik çok çalışıyorum sınavlardan düşük alıyorum fen lisesi için canımı veriyorum lütfen yardımı olun

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Tabii ki yardımcı olmak isteriz. admin@derscalisiyorum.com.tr‘ye mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

 7. Merhabalar ben 6.sınıfa giden bir öğrenciyim ortalamam 98,952 hedefim fen lisesine gitmek amaçlarım büyük başarılı bir öğrenciyim kendime güveniyorum okumayı seviyorum zoru başarmayı seviyorum 4.sınıftan beri hedefim fen lisesi ve başarıyormuşum gibime geliyor sizce başarabilir miyim ?Teşekkürler.

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Belirttiğiniz gibi düzenli ve sistemliyseniz. Tabii ki başarabilirsiniz 🙂

 8. Merhabalar ben 7.sınıfım ve seneye lise için sınava giricem şuanda ortalamam 98 ve kısa zamanda bütün derslerden hızlı soru çözebiliyorum ve örn: 50 sorudan en fazla 1,2 yanlış çıkıyo çoğunlukla full. okulumda 2.yim ve hedefim İzmir’de teog puanı 492 olan bir lise.Sizce bu durumda fen lisesini kazanabilirmiyim?

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Derslerinize çalışmaya devam edin, kazanabilirsiniz.

  1. Tebrikler bence kötü arkadaşlar edinmezsen ve başarını düşürmezsen fen lisesine gidebilirsin ayrıca 7.sınıf öğrencisi için 98 çok iyi bir not

 9. Merhaba ben 7. Sinifa gidiyorun.5. Sinif ortalamam 92 ,6. Sinif 96 ve 7. SiniftDa simdi yani ortalamam 97,6676 ben iyi bir liseye girmek istiyorum sizce girer miyim

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Sınavla alacağınız iyi bir sonuçla tabiiki iyi bir liseye gidebilirsiniz.

 10. Merhabalar ben kaan 7.sinif s gidiyorum benim sorum çalışmadan sonraki molalarda bilgisayar oynarsam dikkatim dağılır mi sizce oynamalımiyim yoksa oynamamalimiyim

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Kısa aralarda oynamayın. Uzun olarak verdiğiniz aralarda abartmadan oynayabilirsiniz. Ancak oyun çalışma düzeninizi bozuyorsa uzun aralarda da oynamanızı önermem. Örneğin; oyunda şu bölüm bitsin veya bu el bitsin tarzında ders aranızı ve çalışma düzenini bozuyorsa uzun aralarda da oynamayın.

 11. Merhaba 7. Sınıf öğrencisiyim notlarım iyi ama çok endişeliyim fen lisesi kazanmak için neyapabilirim??

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 12. Ben hazırlayamıyorum.çünkü program hazırlama hakkında pek bir şey bilmiyorum.Siz bana hazırlayabilir misiniz?ben o programa uyarım

  Derscalisiyorum Yöneticisi Cevap:
  Öncelikle bir program yazabilmem için sizin; hangi saatlerde müsait olduğunuzu, okul yoğunluğunuzu, derslere olan ilginizi, derslerdeki eksiklerinizi bilmem lazım bunlar sadece program yazılabilmesi için bilinmesi gerekenlerden bazıları. Bunları da en iyi siz bilebilirsiniz. Size bir önceki yorumda yazdığım sayfada yer alan çalışma programının hazırlanması ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Programınızı daha sonra bana mail atarsanız birlikte değerlendirmesini yapabiliriz. İllaki hazır bir program istiyorsanız. Google, Yandex vb. arama motorlarını kullanarak hazır programlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 13. Merhaba ben 8.sınıfa gidiyorum yazılılardan da iyi bir not aldım .Hatay fen lisesini kazanmak istiyorum.Rica etsem bana bir çalışma programı gönderebilir misiniz?

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar.Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alarak kendinize uygun şekilde bir program hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız programı admin@derscalisiyorum.com.tr mail atarsanız. Programınızı birlikte değerlendirebiliriz.

 14. 5. Sınıfta ortalamam 96 , 6. Sınıfta ortalmam 95 , şimdi ise 7. Sınıftayım notlarım çok iyi ama sınav sisteminin değişmesi beni çok endişelendiriyor, fen lisesini kazanmak istiyorum.

 15. ben7.sınıf öğrencisiyim fen lisesi tutturmayı çok istiyorum şimdi ve 8. sınıfta ne yapmalıyım???

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Derslerinize çalışmaya devam ederek okul puanınızı yüksek tutun ayrıca sınava yönelik çalışmalara da ağırlık verebilirsiniz.

 16. Ben 7. Sınıfyayım 5.sınıf yıl sonu ortalamam yaklaşık 94 6.sınıf 97 küsür böyle gidersem yeni sistem mistende 3-4 yanlış yaparsam Adana fen lisesine gidebilir miyim

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Yeni sistem tam belli olmadan söylemek zor.

 17. Bu yıl TEOG kalktı. Ama yıl sonunda yine sınav yapılacakmış. Ortalamalarım 5.sınıfta 97, 6.sınıfta 96, 7.sınıft 97. Yıl sonunda yapılacak olan sınavda kaç pua alırsam Kaya Karakaya Fen Lisesine gidebilirim. Şimdiden teşekkürler

 18. 1. Teogta 4 yanlışım var giresun fen lisesini kazanmak istiyorum puanı 469 2. Teogtan kaç net yapmalıyım

  1. Yıl Sonu Başarı Puanınız nedir? Ayrıca internette birçok puan hesaplama programları mevcut oralardan kendi verilerinizi girerek yapmanız daha doğru sonuç verecektir.

  1. nereye baglı olduguna gore degisir mesela Ankara Fen lisesine gitmek istiyorsan full yada 1 yanlis yapmalisin en fazla. Ama 7 yanlisin altina dusurmeye bak bence bu gidisle biraz zor gibi.

 19. Ben de 7. sınıf öğrencisiyim.Derslerine çok iyi çalşan bir öğrenciydim ama artık pek fazla istemiyorum bunun sebebinin öğretmenlerimizin olduğunu düşünüyorum.Çünkü öğretmeenlerimiz çok fazla taraf tutuyorlar bu da beni biraz üzüyor çalışmaya başladığımda zaten yapamıyorum diyorum sizce sebebi nedir?

 20. merhaba ben birinci teogdan 26 yanlış yaptım ama bazı ailevi nedenlerden dolayı fen lisesini o kadar çok kazanmak istiyorum ki kendimi bildim bileli 2.teogdan da 10 un altında yanlış yaparsam gidebileceğimi söylüyorlar sizcede gidebilir miyim?

  Derscalisiyorum Yöneticisi Cevap:
  İstediğiniz yeri, okuldaki başarınızı bilmiyorum. O yüzden bir yorum yapmam. Size bunu söyleyen hocaların ise bir bildikleri vardır 🙂

 21. meraba ben fen lisesine gitmek istiyorum mat:91 fen:88 türkçe:88
  fen lisesine gidebilirmiyim

 22. merhabalar benim adım sofia geçen yıl atinadan türkiyeye geldik ve gelir gelmez teog ile karşılaştım okul rehberlik öğretmenim ders çalışma programı verdi fakat ben bir iki gün sonra programlı çalışmayı bırakıyorum bunun devamlı olması için ne yapmaliyim yardım edin lütfennnnnnnnnnnnnn 🙂

  Derscalisiyorum Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar.Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır? hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. İlgili makaleyi okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 23. Ben fen lisesine gitmek çok istiyorum.Ama sanırım notlarım yetmeyecek 🙁 6.sınıf ortalamam 90 7 95 8 i 96 97 yaparım diye düşünüyorum fakat ben böyle deneme sınavlarında çok heyecan yapıp en basit sorulari kaciriyorum lütfen yardım edin ortalamalarima da yorum yapın lütfen

  Derscalisiyorum Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. İstediğiniz liseyi, sınavlardaki başırınızı bilmeden yorum yapmam doğru olmaz.

 24. ben fen lisesine gitmek istiyorum 2. teoga nasıl hazırlanmalıyım lütfen cevaplıyınız

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar.Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 25. Merhaba ben şırnak fen lisesini kazanmak istiyorum ama düzenli çalışamıyorum ve rehber öğretmanime danıştım bana günlük program yapmayı tavsiye etti bissürü progam yaptım ama uyamıyorum ve 1
  Teogta biraz kötü çıkardım sizce ikinci teogta iyi çıkarmak için ne yapmalıyım

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 26. teogtan toplam 8 yanlışım var 2.teogtan kaç yanlış çıkarırsam fen lisesine giderim çok korkuyorum fen lisesini kazanamam diye lütfen yardımcı olun.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Korkmanız 2.sınavda daha başarısız olmanıza neden olur. O yüzden ilk sınavı unutup 2.sınavınıza odaklanın.

 27. merhaba ben bu sene TEOG sınavına girdim. 3 yanlış yaptım ve fen lisesine gitmek istiyorum sizce 2. teog da en fazla kaç yanlış yapabilirim bir de ders çalışma isteğimi bu aralar kaybettim sizce nasıl geri kazanabilirim???

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. İstediğiniz fen lisesinin önceki senelerdeki aldığı puanlara bakarak. Bir fikir elde edebilirsiniz. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır,çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 28. Merhaba benim adım UMUT.Fen lisesine gitmek istiyorum.7. sınıfa gidiyorum.Normal ana derslerim matematik,fen gibi çok iyi ama yan dersler seçmeli dersler gibi derslerim fazla iyi değil.Sınavlarda bildiklerimi unutuyorum.bu arada dershaneye de gidiyorum.Ders çalışmak istiyorum ama bazen içimden gelmiyor.Bana yardım ederseniz sevinirim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır,çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 29. merhaba benim adım damla ben fen lisesine gitmek istiyorum günlük ders çalışıp test çözüyorum hedefim tıp okumak 8. sınıf öğrencisiyim 🙂 ben teog sınavlarımdan heycan olduğu için düşük aldım bana yardımcı olursanız sevinirim 🙂

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Sitemizdeki Sınav Heyecanını Yenme Yolları ve Sınav Taktikleri ile ilgili makaleleri okumanızı öneririm faydalı olacaktır.

 30. Merhaba ben fen lisesini kazanmak istiyorum.
  Şuan 7.sınıf a gidiyorum ve sosyal bilgiler dersini anlayamıyorum çok üzülüyorum.
  Fen lisesini kazanmak için neler yapabilirim
  şimdiden teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 31. Merhabalar bnm ilk teogdan 22 yanlışım çıktı ve hepsi dikkatsizlikten ve heyecandan gitti hedefim fen lisesiyldi ama artık ders çalışmak canım istemiyo ve baya boşaldım istediğim Lisesi’n puanı 460-470 arası bu arada ortalamalarım 90 üstü ne yapmalıyım?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Çalışmalarınızı asla aksatmayın, diğer sınavdan alabildiğiniz kadar yüksek bir net yapmaya çalışın.

 32. merhaba.ben kübra.babam benim fen lisesini kazanmamı çok istiyor.ben de istiyorum.daha6.sınıfa gidiyorum.şimdiden çalışmalara başladım.yoksa sonra çok geç olacak biliyorum.evet aldığım notlar iyi ama birisi benden yüksek alınca karamsarlığa düşüyorum.bir tane bile soruyu yanlış yapınca çıldırıyorum.bir de iki şık arasında kalınca hangisini işaretlesem diğeri çıkıyor.lütfen bana bir yol gösterin.ben ne yapmalıyım

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 33. benim hedefim fen lisesiydi ama birinci teogta yanlışlarımın hepsi ingilizceden çıktı ingilizceye nasıl çalışmam gerektiğini bilmiyorum lütfen yardım edin 🙂

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

  Merhabalar. Kendiniz bolca pratik yapabilirsiniz. Elinize seviyenize kitapları bulunsun. Bu sınav kitaplarına çalışarak eksiklerinizi giderebilirsiniz. Bunun dışında günlük hayatta sıkça karşımıza çıkan İngilizce Kelimeleri öğrenin. (Ezberleyin demiyorum öğrenin. Sıkça cümle içinde kullana kullana ister istemez kelimeyi öğreniyorsunuz), İmkanınız varsa Yabancı Kişilerle Konuşun bununda etkisi çok yüksektir. Bunun dışında İngilizce Diziler İzleyin (Önce Türkçe Altyazı, sonra İngilizce Altyazı ile veya Doğrudan İngilizce Altyazı ile), Müzik Dinleyen tabi ki öğrenmek amacı ile 😀 bunlar İngilizcenizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 34. benim 1 teogdan 22 yanlışım var eğer bi fen lisesine gidebilmek için 2 teogdan kaç yanlış çıkarmalıyım antalya ısparta gibi şehirler lütfen cevap verirmisiniz şimdiden tşk ederim 🙂

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  İlk sınavda yanlışınız çok çıkmış. 2 Sınav için hedefiniz yanlış yapmamak olmalı.

 35. 6.sınıftadım ortalamam 96 gibi gözüküyor genellikle yapılan 120soruluk sınavlardanda genelde 9 civarında yanlışım çıkıyor fen lisesine girebilme şansım var mı

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Tabiki şansınız var önümüzdeki dönemlerde başarılarınızı daha da artırmaya çalışın.

 36. ilk sınavdan 600 aldım ordu fen lisesine gitmek istiyorum fakat puanı 477 sice gidebilir miyim
  ban ders çalışma yöntemi gösterin fen lisesine gitmek için

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 37. ben bu senki teogda 1 donem turkceden 3 yanlis matematikten 5 yanlis yaptim denim iyi gecti ama sauna kadar iyi gidiyormuyum iyi fen lisesini kazanabilirmiyim

 38. teog a son 4 gün kaldı inkılaptan hiçbirşey bilmiyorum ne yapabilirim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu saate kadar çalışma yapmadığınız için zor iyi bir başarı almanız. Ana konulara ve geçmiş yıllın sorulara bakarak çalışabilirsiniz.

 39. merhaba ben şu an 8. sınıfa gidiyorum. 10 gün sonra teog var ve ben hiç hazırlıklı değilim. ilk başlarda sinava girer sağlık mesleği kazanırım diyordum. aslında herkes fen liselik bir öğrenci olduğumu söylerdi. ama ben hep orada yapamayacağımı düşünürdüm. duyduğum kadarıyla sağlık meslek liselerinde hemşirelik kalkmis. buna çok üzüldüm. fen lisesini düşünmeye başladım. düzenli ve çok çalışırsam yapabildiğime inanıyorum ama şu an ne yapacağımı bilmiyorum. diğer dersleri yapabilirim ama ingilizcem berbat. lütfen bana yardımcı olun. bu 10 gün içersinde ne yapabilirim?????

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sağlık Meslek Lisesini bitirince hemşire olamazsınız. Üniversite okumak zorundasınız. Hemşirelik bölümü 4 yıllık bir linsans bölümüdür. YGS veya MF’den almasının bir etkisi yok. YGS ve MF’den alan yerlerin 2 tane farkı vardır; YGS’den alan yerlerde sağlık meslek liselileri ek puan alırlar (Avantajlıdırlar) ve Sağlık Meslek Yüksekokulu okurlar, MF’de ise ek puan gibi bir durum söz konusu değil ve Fakülte olarak geçmektedir. İkisinin diploması eşdeğerdir.

 40. Merhaba ben fen lisesinde okumak istiyorum 7. Ortalamam gayet iyi 8. sinifta da iyi notlar alıyorum fakat inkilap tarihinden ilk yazilim soruyu gormeme nedeniyle 88 geldi hala fen lisesi kazanabilir miyim ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Durumunuz hakkında daha detaylı bilgi veriniz.

 41. merhaba ben kayseei fen lisesini kazanmak istiyorum ne yapmaliyim nasil calismaliyim gunde kac soru cozmeliyim bu arada inkilap dersinden pek anlayamiyorum bunun icinde neyapmaliyim lutfen bana yardimci olun simdiden tesekkurler.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Bilginizin olmadığı derslerde o konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarınız, hocalarınızdan destek almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 42. Merhaba ben 6.sınıf öğrencisiyim hedefim fen lisesi şimdiden çalışmanın yollarını bilmek istiyorum bana yardımcı olun lütfen fen lisesini kazanmak istiyorum dikkatimi 2 sene sonra sınava nasıl verebilirim lütfen bana yardımcı olurmusunuz?olursanız çok sevinirim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Görmediğiniz derslerde o konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarınız, hocalarınızdan destek almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 43. merhaba ben mahmut 8.sınıf öğrencisiyim bakın ben erçekle buraya yazıyorum benim amacım fen lisesini kazanmak v kafamda kurduğum hedefte faka bi takım kafamda boluncuklar oluşuyor sitresliyim ve aynı zamanda endişeliyim abim rüyasın da kazandığımı görmüş ve bana her anlattığında benim azim edip ders çalışasım geliyor. okulortamalrımda iyi napmalıyım bana siz yardımcı olur musunuz ??????????????????????

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Görmediğiniz derslerde o konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarınız, hocalarınızdan destek almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 44. Merhaba ben 8.sınıf ogrencısıyım 6.sınıf ortalamam 76. 7sınıf 78 bu sene okulumu bıle degıstırdım calısmak ve fen lısesıne gıtmek ıcın hergun okuldan sonra 2 saat uyuduktan sonra gunun tekrarı odev yarınkı konuyu calısıyorum ve test cozuyorum bu duzendeyım hedefım 450-485 arası Calısma yontemım yanlıs mı? daha farklı ne gıbı etkılı yontemler yapabılırım bu sene teog var ve ben cok korkuyorum kazanabılır mıyım fen lısesı

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Eğer düzenli çalışırsanız hedefinize ulaşırsınız. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Görmediğiniz derslerde o konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarınız, hocalarınızdan destek almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 45. merhaba ben bu yıl 8.sınıfa gidiyorum ve teoga giricem ben konya meram fen lisesi istiyorum çok zor ama istiyorum bana nasıl ders çalışacağım hakkında bilgi verirmisininz ben şuana kadar hep taktir aldım okul birincisiyim sizce bu kriterlerle kazanabilirmiyim 🙂

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Kazanamamanız için bir sebep yok :))) Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 46. ben bu sene 8. sınıfa gidiyorum . yazdıklarınız çok etkiliydi fakat fen lisesini kazanmak için yeterli olacak mı emin değilim .verdiğiniz cevaplar için teşekkürler .

 47. ben 8 e geçtim 5.sınıf ortalamam 94 6. sınıf 94.26 7. sınıf 95.629 sayısal bir öğrenciyim hep taktir aldım 5 notlarım niğde fen e gidebilirmiym 6. ve 7. sınıfta pek çalışmadım ama isteyince çalışabiliyorum. 8. sınıfta günde her dersten 30 soru ve ödevleri yapacağım az olabilir çünkü odtüye gidiyorum geç çıkıyoruz sizce niğde feni kazanırmıyım.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Düzenli ve sistemli çalışıp, tüm eksiklerinizi giderirseniz kazanmamanız için bir neden yok.

 48. Merhaba ben bu sene 8. sınıfa geçtim az kaldı okulun açılmasına hep küçüklüğümden beri fen lisesini kazanmak istiyorum tabi ailemde beni çok zorluyor dershaneye kaydetti ama 7. sınıfta bursluluk sınavında 351 puan aldım biliyorum daha çok çalışmam gerekiyor çünkü bu puan yetersiz küçükken kaynaklarım olmadan çok çalışıyordum ama şimdi bir çok kaynağım olduğu halde o kadar çalışmıyor lütfen bana yardımcı olun nasıl çalışılır fen lisesi için yardım edin

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır, çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 49. Merhaba ben 7.sınıf öğrencisiyim ben doğrusu derse dikkatimi veremiyorum stres yapıyorum korkuyorum nasıl çözeceğimi bilmiyorum siz bana bir sonuç bulun lütfen

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır, çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 50. merhabalar
  ben bu sene 8. sınıfa gidicem şu ana kadar ki bütün derslerimin hepsi beş ama bu sene gireceğim TEOG sınavdan çok korkuyorum ailemdeki herkes beni destekliyor yapabilirsin diyor ama benim üzerimde bir endişe var ve bu sene fen lisesini kazanmak için nasıl çalışabilirim LÜTFEN BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 51. ben fen lisesini kazanmak istiyorum nasıl çalışmalıyım

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 52. Merhaba ben su an 7.sınıftayım.Fen lisesini kazanmayı çok istiyorum. Dershaneye gidiyorum ancak pek verim anlamıyorum. Sizce ne yapmalıyım bir de yazın 8.sınıfa yardımcı kitaplarla calısmalımıyım … Lütfen bana yardımcı olur musunuz ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. 8.Sınıf kaynaklarına başlamadan önce 6 ve 7.Sınıf derslerine hakim olmalısınız. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 53. Ben yaz seneye 8. Sınıf olucam ankarada atatürk anadoluyu kazanmak istiyorum ama kazanmanında çok zor olduğunu biliyorum ortalamam 96,5 günde kaç soru çözm3liyim ve kaç saat çalışmalıyım sizce

  1. Merhabalar. Herkesin kendine ait bir çalışma şekli vardır. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Daha sonra kendiniz için oluşturduğunuz çalışma sisteminizi yazarsanız birlikte tekrar değerlendirebiliriz.

 54. Merhaba.
  Ben de Fen Lisesine gitmek istiyorum.Bunu yapabilecek kapasiteye de sahibim.Sanırım…
  Düzenli ders çalışamıyorum yani hemen dikkatim dağılıyor.Aşırı derecede de heyecan var.Heyecanımdan bildiğim soruları da yalnış cevaplıyorum.Şimdiden 8.sınıf konularına çalışmaya başladım.
  6.sınıfta ortalamam 95.58 7.sınıfta ortalamam 96.84 Sizce kazanabilir miyim?
  En kısa zamanda yanıtlarsanız çok sevinirim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Evet kazanabilirsiniz. Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır ve Sürekli Başarı ile ilgili makaleleri okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 55. Merhabalar. Benim 6. sınıftaki ortalamam 96 , 7. sınıfaki ortalamam ise 98.48 seneye teog \sınavina gireceğim. İlerde hukuk oku mak istiyorum. Hangi liseyi trcih etme
  m

  gerekir ? Herkes fen lisesine git orası bir numara diyor. Lütfen bana yardıcı olur musubuz

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Hukuk Fakültesi TM yani Eşit Ağırlık Puan türünden öğrenci almaktadır. Fen Lisesi ise Sayısal Ağırlıklıdır. İlerideki hedefinizden emin olmanızı öneririm. Sitemizdeki meslek seçimi (Gitmek için tıklayınız.) yazısını okumanız belki bir fikir verebilir. Ayrıca Fen Lisesileri ile aynı seviyelere yakın birçok Anadolu Lisesi de mevcut.

 56. ben fen lisesini kazanmak istiyorum çalışıyorum am aolmuyor. artık ne yapacağımı bilemiyorum. 7. sınıf öğrencisiyim 8. sınıfa geçiceğim. çalışıpta kötü almak insanın özgüvenini tamımıyla dağıtıyor. SİZCE NE YAPMALIYIM??

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 57. ben fen lisesini kazanmak istiyorum fakat çalışma programı konusunda sıkıntılarım var ne olur yardım edin(program önrirmisiniz:)

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 58. Merhaba ben Ayşegül.7. sınıf öğrencisiyim.Her dönemlerde taktir aldım.Ama başarımı yetersiz buluyorum.Galatasaray fen lisesine gitmek istiyorum.Zor biliyorum ama kendimde o gücü buluyorum.Bazı kaygılarım var.Zaman zaman da endişeleniyorum. Zor ve yorucu bir maraton.Ama ALLAH’IN izniyle ve tüm gayretimi sarf ederek başaracağımı inanıyorum .Bazen ders çalışma isteğim olmuyor.Bu durumdan çok muzdaribim. Bana ne yapmamı önerirsiniz.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar.Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır? hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. İlgili makaleyi okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 59. Ben 7.sınıf ögrencisiyim hedefim tıp fakültesi.derslerim iyi ama son zamanlarda daha çok çalısıp hedeflerimi yükseltim fen lisesini istiyorum ama bana uygun verimli saati bir türlü bulamıyorum önerdiğiniz tüm yöntemleri okudum kendime ders programı hazırlamaya kalsam kendime en uygun ders çalışma yolunu bulamıyorum.bunun için ne önerirsiniz?daha verimli ve başarîlı olmak için ne yapmalîyim???

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 60. bu sene 7. sınıf öğrenciyim başarılıyım ama heyecanıma yenik düşüyorum fen lisesine gitmek istiyorum ileride de göz doktoru olmak istiyorum ama bu heyecanımı teog da göstermemden korkuyorum napabilirim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sınav Heyecanını Yenme Yolları ve Sınav Taktikleri ile ilgili makaleleri okumanızı öneririm faydalı olacaktır.

 61. ben 5. sınıfa kadar çok çalışkandım 6 ve 7 de bozdum. şuan 7. sınıfa gidiyorum. yaz tatilinde 8. sınıf kitaplarından 8 ‘e hazırlık olsun diye çok çalışıp konuları tam olarak anlamış şekilde 8.sınıfa başlarsam hem çalışkanım zaten ama çalışmıyorum o zaman çalışırsam bursa ali osman sönmez fen lisesini kazanabilir miyim ? 2013 2013 puanı 478 seneye nasıl olur bilemem çok istiyoırum lütfen yardım edin !!!!

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Önünüzdeki süreyi olabildiğince verimli kullanır ve düzenli olarak ders çalışırsanız kazanabilirsiniz.

 62. Merhaba ben 8.sınıf ogrencisiyim bu yıl teoga girdim birinci ve ikinci teog ortalama 465 puan alıyorum sivas fen lisesi gelir mi

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Kazanma şansınız mevcut.

 63. hocam kolay gelsin kızım 6 sınıf öğrencisi 1 döne not ortalaması 93 fakat ikinci dömem matematikten bir yazılıdan 57 aldı diğer notlara baktığım zaman tahmini yıl sonu ağırlıklı ortalama 90 felan olacak denemelerde 460 civarında alıyor çogu zaman ikinci oluyor ben bu 57 notundan dolayı fen lisesi olmucak diye endişeliyim ne yapmam lazım dersaneye gidiyor dersanenin en üst sınıfında özel matematik dersi dealmayı düşünüyorum yeni sistemde not çok önemli sizden bir fikir

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Evet not çok önemli ama o aldığı 57 notunun etkisini biraz daha fazla çalışarak diğer yerlerden kapatabilir. Bu yüzden telaş yapmanıza gerek yok. Sizin telaşınız çocuğunuzu da olumsuz yönde etkileyebilir.

 64. mrb ben fen lisesini kazanmak istiyorum ama kendim dahi kazanıcağıma umudum yokk kendime güveniyorum ama notlarım çok iç açıcı değil ondan dolayı korkuyorum ayrıca 7.sınıf öğrencisiyim dershaneyede gidiyorum ama bir türlü çalışmak istemiyorum tam kendime çalışma programı hazırlıyorum programa uyucam ama uyamıyorum neyse yarın uymaya başlarım diyorum NASIL DERS ÇALIŞMAM GEREK LÜTFEN YARDIMCI OLUN fen lisesini kazanmak için NASIL ÇALIŞMALIYIM?????????LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!!!!!!!!

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 65. ben 6.sınıf öğrencisiyim ve fen lisesini kaznıp oradan tıp okumak istiyorum ama bir türlü derse odaklanamıyorum okulda dersi dinliyorum eve gelince hiçbişey yapmak istemiyorum ne yapmalıyım…??LÜTFEN YARDIMCI OLUN

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır? hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. İlgili makaleyi okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 66. 5. sınıf öğrencisiyim ortalamam 97 fen lisesine girebilir miyim. sınıf 2. siyim fen lisesine girebilir miyim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Şimdiden kesin birşey söylemek zor. Olabildiğince sınavlardan yüksek notlar alırsanız tabi ki kazanabilirsiniz.

 67. merhaba ben geçen yıla kadar çok başarılı bir öğrenciydim takdir teşekkür alıyodum sürekli ama bu yıl ne olduysa çok bozuldum ilk dönem 2 tane üçüm vardı ve teşekkür aldım şimdi ise 1 ay var meb in sınavına ve ben hiç bir konuyu tam bilmiyorum ders çalışmak istiyorum ama çalışamıyorum ne yababilirim sizce bu arada dersaneye gitmiyorum ama mart 20 te özel kursa başlayacam sizce ne yapmalıyımm?????

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır? hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. Önünüzde az bir süre kaldı bu süreyi olabildiğince verimli kullanmalısınız o yüzden çalışamıyorum lafını bir kenara bırakıp, çalışmalara başlamalısınız. İyi Çalışmalar Dilerim.

 68. 1.TEOG ta 9 yanliş yaptım sivas fen lisesini kazanma ihtimalim nedi?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Kazanma ihtimaliniz hala bulunmaktadır bu yüzden önünüzdeki sınava odaklanın. Sınav Taktikleri Yazımızı okumanızı öneririm. Size faydası olacaktır. Okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz. Yazıya gitmek için tıklayınız.

 69. Merhaba ben 1, TEOG ta 9 yanlış yaptım.Sebebi ise sınav sırasında sınavda bırakmak istedim. Yani soruları düzgün bir şekilde çozmedim.İkinci TEOG im yok
  sınavındada aynı şay olacagını düşünüyorum ve kafama gore ders çalışıyorum günlük 250 soru çozüyorum ama bi yerde yanliş yapıyorum nasıl ders çalışmalıyım hiç bir fikrim yok 2.TEOG ta kendimi nasıl motive etmeliyim

 70. merhaba ben teogtan bir tane yanlış yaptım yavuz selim özel lisesi beni alır mı????

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Eğer dediğiniz durumda iseniz alma ihtimali çok yüksek diyebilirim.

 71. ben sınav günleri ve sınva gireceğim akşamdan benim sınava sitresim başlıyor. aslında sınavıma çalışıyorum.ama iyi puan alır mıyım kötü puan mı alırım diye endişleniyorum. sınavdan önce ne yapmalıyım veya nasıl sınavlara çalışmalıyım

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sınav Heyecanını Yenme Yolları ve Sınav Taktikleri ile ilgili makaleleri okumanızı öneririm faydalı olacaktır.

 72. merhaba ben 500 üzerinden 465 puan alıyom kayseri fen lisesini kazanma ihtimalim var mı? Varsa 2.sınavda kaç puan almalıyım?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Puanınızı biraz daha artırmanız lazım sınırın hemen altında gibi görünüyorsunuz.

 73. mrb ben ders çalışmak istiyorum fakat bir ders programım yok bana hazırlayabilir misiniz?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Tanımadığım bir kimseye bir program yazmam doğru olmaz. Sizin seviyenizi, eksiklerinizi, derse ilginizi, çalışma şeklinizi vb bilmiyorum. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm. Eğer kendiniz için bir çalışma programı yazıp bana iletirseniz nelerin yanlış, nelerin düzeltirsek daha verimli olacağı hakkında konuşabilirsiniz.

 74. teog dan 33 yanlışım var sivas fen lisesine gidebilrmiyim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Kesin bir şey söylemek zor.

 75. Fen Lisesi’ne gitmek istiyorum fakat bahar ayı ve havalar sıcak olduğu için çalışasım gelmiyor.Lütfen bir tavsiyede bulunur musunuz?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır? hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. İyi Çalışmalar Dilerim 🙂

 76. teog dan 30 yanlışım var ankara polis kolejini istiyorum kazanabilirmiyim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Kesin bir şey demek zor ama kazanma ihtimaliniz var.

 77. merhaba benim adım eda 8.sıfa gidiyorum.sivas fen lisesine gitmeyi çok istiyorum.meb’in gerçek sınavdan önceki yaptığı sınavdan 501 aldım eğer nisandakinden yüksek alabilirsem gide bilir miyim.her şeyden önce ben kazanacağıma inanıyorum.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Hangi liseyi istediğinize göre değişebilir o yüzden kesin bir şey diyemem ama önümüzdeki sınavdan yüksek bir başarı elde ederseniz kazanabilirsiniz. Tabi ki tercih ettiğiniz Fen Lisesine göre değişiklik gösterebilir.

 78. ben7. sınıf öğrencisiyim.seneye teog sınavına gireceğim.internet üzerinden tahmini olarak yerleştirme puanımı hesapladım ve 475 virgüllü çıkıyor.sizce teogdan inkılap,türkçe,din ve İngilizceden ful çıkarabilir miyim ayrıca çok çalışkan bir öğrenciyim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Yapamamanız için bir neden yok, yapanlar var ama seviyenizi bilmediğim için kesin bir şey diyemem. Sizi sizden iyi kimse tanıyamaz eğer yapabileceğinizi düşünüyorsanız, yapabilirsiniz 😉

 79. Ben 1. teogtan 13 yanlış çıkardım fakat 4 tanesi din 3 tanesi ingilizce 1 tanesi inkılap .Yani çoğu düşük puanlı derslerden .Tahmini teog hesaplamaya baktım ve puanım için 459 diyor. Ben Trabzon Yomra Fen lisesi ni istiyorum ve gecen sene 454 ile kapatmış .Fakat bu sene iyi yapanlar çok fazla sizce kazanabilir miyim ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Kesin konuşmak zor ama Kazanma şansınız yüksek diyebilirim. Her sene bu sene herkes iyi yaptı, puanlar yükselecek diye söylentiler çıkar. 🙂

 80. ben sene başında fen lisesini çok istiyordum fakat sanırım olmayacak peki bu kafama takmıyorum ama peki nasıl bir biçimde çalışmalıyım lütfen yardım edin .

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 81. merhaba, bir konu beni çok düşündürüyor ve strese giriyorum size danışmak istedim, bir vurdumduymazlık yaptım ve teoga çok çalışmadım hep fen lisesi istiyorum diye dolaşdım.Ne yazık ki bir süre sonra aklım başıma geldi ve söyleyerek çaba sarfetmeden olmayacağını anladım .Kısacası şimdi düzenli çalışıyorum fakat teog sene sonu notu dahil (tahmini) yerleştirme puanım 458 gibi bi sayı çıkıyor istediğim lise ise 470-478 gibi bir puanla alıyor bunu başabilir miyim sizce? 2.teogla düzeltebilir miyim ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Tabi ki 2. Sınavda düzeltebilirsiniz. Bu yüzden moralinizi bozmadan düzenli ve sistemli olarak çalışmalarınıza devam edin.

 82. fen lisesini kazanmam için karne notumun en az ne kadar olması lazım?
  fen lisesine gitmem mümkünmü

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Kesin bir şeyi kimse söyleyemez istediğiniz yere ve sınavdan aldığınız notlara göre değişir.

 83. ben fen lisesini kazanmak istiyorum hatta şöyle söyliyim ben istanbul atatürk fen lisesini kazanmak istiyorum ki bu çok zor biliyorum herkez yapamayacağımı söylüyor ben gidicem diyorum inatla ve ders çalışamıyorum hiçbir şekilde çalışamıyorum başlıyorum kafam ya başka biyerlere dalıyo gidiyo hiçbişekilde verimli çalışamıyorum test çözemiyorum notlarımda ise 75 ten aşağı notum yok annem 85 lik bi öğrencisin gerisi yok diyo ben kafama koydum ama çalışma ileilgili sorunum var yardım edin! nasıl çalışıcam nasıl kafamı vericem bilemiyorum 7. sınıf öğrencisiyim ayrıca dershaneye gidiyorum.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Dershanelerin kuruluş amacı öğrenciyi sınava en iyi şekilde hazırlamak, yıllardır bu işi yaptıkları için katkıları çok fazla olduğu bir gerçek. Bu yüzden öncelikle size tavsiyem dershane temposunu yakalamaya çalışın.Dershanede yeni bir konu işlediğinde hemen o konun tekrarını yapıp, sorularını çözün, yapamadığınız veya anlayamadığınız yerleri de hocanıza sorarak konuyu kavrayarak ilerleyin. Hocalarınıza soru sormaktan çekinmeyin anlamadığınız bir yer varsa 50 kerede olsa anlayana kadar sorun bu sayede belirttiğiniz geride kalma sorununu yaşamazsınız. Şuan için yapmanız gereken şey, dershanede işlenen konulara çalıştıktan sonra kalan vaktinizde geride kaldığınız yerleri çalışın yoksa sürekli geriden gelerek çalışırsanız aradaki fark daha da açılabilir. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 84. ben fen lisesini kazanmak istiyorum ama istemekle olmuyor biliyorum çalışıyorum ama bazen hiç çalisma isteğim olmuyor dersaneyede gitmiyor bu merkezi sinavdan da 26 yanlışım vardı gittem olanaksız diyorlar ama ben oraya gitmek için elimden geleni yapıyoru lütfen bana yardımcı olun hergün ailemle sorun yasiyorum bu konu yüzünden

  1. Öncelikle sorununuzu güzelce tane tane anlatırsanız daha çok yardımcı olurum. Çok fazla yazım hatası olduğu için dershaneye gidip gitmediğinizi, size kim olmaz dediğini anlayamadım. Öncelikle çevrenin sizin için ne söylediğine takılmayın siz derslerinize odaklanın. Ailenizle oturarak sorunlarınızı ona anladın dilerseniz danışman hocanızdan da destek alabilirsiniz. Ailenizin sizi anlamasına yardımcı olun. Ders konusuna gelirsek artık çalışma isteğim yok gibi düşünceleri bir kenara bırakın zaten önünüzde kısıtlı bir zaman kaldı ve bu zamanı olabildiğince verimli kullanmanızı öneririm ancak bu sayede güzel bir başarı elde edebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 85. meraba ben 7. sınıf öğrencisiyim seneye sınavım var 6 ve 7.sınıflarda çalışmadım ama 8.sınıfta çok çalışıp fen lisesine gitmek istiyorum napmalıyım

  1. Bu yazı olabildiğince verimli kullanmaya çalışın. Çalışma programı oluştururken sitemizdeki çalışma programı nasıl oluşturulur? yazısını okumanızı öneririm. Bu programa göre çalışmaya başlar, düzenli ve sistemli olursanız istediğiniz başarıyı rahatlıkla elde edebilirsiniz. Çalışma programı nasıl oluşturulur? yazısındaki uyarıları dikkate alarak hemen çalışmaya başlayın. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir