Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Ders Çalışmalı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Nasıl Ders Çalışmalıyım Yardımcı Olun


Merhabalar ben Düz Lise  11.Sınıf öğrencisiyim şimdiden YGS’ye çalışmaya karar verdim ve çalışmalara hemen başladım sorunda buradan kaynaklanıyor o kadar çok konu var ki çok fazla zorlanıyorum ama bu sorunu çalışarak halledeceğim inanıyorum ama bir günde sadece bir tane ders çalışabiliyorum o da öyle çok uzun değil çok fazla çalıştığımda kafam duruyor azar azar bile 2 ders çalışamıyorum ya da çalışmak istemiyorum. Sayısal bölümde okumaktayım o yüzden sayısal derslere ağırlık vermekteyim.  Bu site bana çok yardımcı oldu fakat nasıl günde daha fazla tekrar yapabilirim…yardımcı olursanız sevinirim belli bir ders programımda bulunmakta nasıl çalışacağım konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

——————————————————————————————————————————————

Mert Gültekin Sorunuzun Cevabı:

Daha 11.Sınıf öğrencisisiniz zorlanıyorum diye kafanıza bir şey takmanıza gerek eğer şimdiden aşırı ders çalışırsanız canın sıkılmaya başlayacaktır. Eğer düzenli çalışmaya başlarsanız ileride çok rahat edeceğinizi göreceksiniz. Bir günde 2 ders çalışabiliyorsanız (Zaten 1 gün içinde tüm derslere çalışılmaz) o zaman bir sorun yok. Siz ders çalışmayı kendinize alışkanlık haline getirmeye başladıktan sonra bu sizin için her gün yapılan bir 1sıradan bir aktivite haline alacaktır. Ders çalışma konusuna gelirsek diyelim bugün matematikten bir konu çalıştınız çalışmayı bitirdikten sonra çalıştığınız konun sorularını çözün yapamadığınız sorularında çözümlerini öğrenin (öğretmeniniz, akrabanız, arkadaşınız, kitaptan olur yeter ki nerede yanlış yaptığınızı öğrenin) Kendinize şu günler de bu derslere çalışacağım diye ayırın ve ayırdıktan sonra bazı günler genel tekrar yapın örneğin o genel tekrarlardan birinde geçen hafta çalıştığın konular ile ilgili soru çözebilirsiniz bu sayede bilgi hep taze kalır. Eğer kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. merhabalar. düzenli olarak ders çalışan bir öğrenciyim fakat buna rağmen belirli bir süre geçtikten sonra öğrendiğim konuları unutuyorum. geçen sene ygs ye grdim. ygs ye bir hafta kala pek çok konudan tekrar yapmam gerektiğini fark ettim. doğal olarak bu durum bni çok olumsuz etkiledi. bu durumu nsıl engelleyebilirim?? şimdiden teşekkürler..

    1. Merhabalar. Eğer çalıştığınız konuları unutuyorsanız bunun nedeni yeterli sayıda tekrar yapmamaktan kaynaklanıyor. Eğer düzenli tekrar yaparsanız bilgi taze kalır. 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir