Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma Programıma Uymuyorum Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Çalışma Programıma Uymuyorum Ne Yapmalıyım?

Merhabalar.Ben 11.sınıfa gidiyorum ve ygs ye hazırlanıyorum ama program konusunda acayip sıkıntım var…Mesela ertesi günün programını yapıyorum ama hiç uymuyorum deniyorum ama ya yetişmiyor yada onları zorla yapıyormuşum gibi oluyor.Program yaparken günü saat saat ayırmıyorum sizce hatamı yapıyorum ?Sizce zamanı nasıl daha etkili kullanabilirim ? Gerçekten bu konudada çok sıkıntı çekiyorum.Mesela 2saat çalışıyorum ama çok verimsiz…ygs derslerine çalışırken 5 dersi falan biarada götürmek gerekecek sizce bunu nasıl yapabilirim zaten 1 hafta 7 gün yani hergün 1 dersemi çalışsam ? ozamanda çok az çalışmışmı olurum ? Ya da 1 hafta 2 derse sonraki hafta diğer iki derse ? Gerçekten nasıl yapsam bilmiyorum herşey çok sıkıştı ve canımı sıkar bi hal aldı.Ben sayısal öğrencisiyim ygs de tarihte yapmam gerekirmi yada coğrafya psikoloji ?Türkçe yapmam gerektiğini biliyoruma ama bu dersler hakkında fikrim yok. Cevabınız için şimdiden teşekkürler

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Eğer bir programı yapıp, düzenli çalışmanıza rağmen programı yetiştiremiyorsanız sorun büyük ihtimal konu dağılımınızdaki yanlışlıktan kaynaklanmaktadır. Normalde bir programa dakikası dakikasına uyamayabilirsiniz. Bazen kolay bir konuya çalışırsanız çalışmanız erken biterken, bazen zor bir konu çalışırsınız çalışmanız planladığınızdan daha uzun sürebilir. Bu yüzden programı saat saat ayırsanız bile saatleriniz esnek olsun. Planladığınız saati geçti diye yetiştiremediğiniz için moralinizi bozmayın çalışma sürenizi uzatarak bunu tolere edebilirsiniz.

Verimli Ders ÇalışmaDiğer sorunuza gelirsek  bu sayfada çalışma programı nasıl hazırlanır? hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm. Günde en az 2 farklı ders çalışmanızı öneririm ayrıca bir derse uzun süre ara vermenizi önermiyorum o yüzden 1 derse 1 hafta çalışıp sonra diğer derse 1 hafta çalışmak yanlış bir yöntem olup sizin o derse olan ilginizin dağılmasına neden olacaktır.

YGS sınavında size tüm derslerden puan gelecektir. Tabi ki gelecek puanlar bölümünüz ile orantılı olarak dersin türüne göre değişecektir. Size en az puan Sosyal Grubundan (Tarih, Coğrafya vb) gelmesine rağmen, size bir katkısı olduğu için çalışmanızı öneririm tabi ki çalışmanızda bölümünüzün derslerine ağırlık vermeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir