Sponsorlu Bağlantılar

Açıköğretim İle Örgün Eğitim Arasında Fark Var Mı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Açıköğretim İle Örgün Eğitim Arasında Fark Var Mı?
Merhabalar Hocam.
Ben ticaret meslek lisesinden mezunum.Lisede bölümüm muhasebe ve finansman idi. 2013 de mezun olmuştum.Belki hatırlarsınız. 🙂 Ben kendime yeni hedefler oluşturdum. Ama aklım karışık biraz.Biliyorsunuz sınavsız geçiş hakkım var ve ben bu yıl onu kullanmayı istiyorum.Hiç tercih yapmadığım için okul puanım da tam gelecektir. Şöyle bir şey hedeflemiştim sırasıyla yazmak istiyorum.Yorumlamanızı bekliyorum.

1.İlk yıl da tabi İnşallah gelirse iki yıllık bankacılık ve sigortacılık okumayı tabi olabildiğince başarılı bitirmeyi hedefledim.Sonra iki yıllık muhasebe okumayı ve okurken bankacılık ve sigortacılığı dört yıllığa tamamlamayı hedefledim. Muhasebeden de mezun olunca onu da dört yıla tamamlayıp devamında da açıktan bölümler okumayı hedefledim.Tabi muhasebe de üniversite olarak bittikten sonra açıktan devam edeceğim için işe girip çalışmayı da düşünüyorum elbette. Bu süreçte tabi kpss sınavınıda ihmal etmiyorum ona da çalışıp ondan da gelecek hazırlamayı planlıyorum.İlk geleceğimi böyle düşündüm.

2.Bankacılık ve Sigortacılık bölümü ile muhasebenin açıktan bölümünün olduğunu gördüm.Onu da şöyle planladım.Bu yıldan itibaren açıktan başlayıp hem çalışıp aileme de kendime de maddi açıdan destek olup hemde açıktan okumayı planladım.

Ama kafam karışık yani herhangi bi üniversite ile açıktan okumanın ne farkı var bilmiyorum eğer farkı yok diyorsanız benim gönlüm tabi ki de ikinci planımda eğer ikinci planımda bana katkı sağlıyorsa ben onu yapmak istiyorum. Ama sizinde fikirlerinizi almak istedim.
Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:
Merhabalar. Hatırladım tabi 1-2 ay olmuştur sanırım en son yorumunuzun üzerinden 🙂 Sorunuza gelirsek; Açıköğretim ile örgün eğitim arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Her iki diplomada aynıdır.2547 sayılı kanunun 12.maddesindeki d ve fıkraları ile 43.maddenin c fıkrasına göre hazırlanan yönetmeliğin 13.maddesinde “Açıköğretim öğrencileri ile aynı öğretim programına göre örgün öğretim öğrencileri arasında öğrenci hakları bakımından fark bulunmadığı gibi her iki yoldan mezun olanlar eşit hak ve yetkilere sahip olurlar.” hükmü yer almaktadır. Zaten açıköğretim diplamanızda açıköğretim diye belirtilmez.Mezun olduğunuz üniversite yazar. Belki bazı kurumlar mülakatta sorabilir. Ancak yetki ve hak bakımından herhangi bir farkı bulunmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir