Sponsorlu Bağlantılar

2015 YGS-LYS Puanlar- Sıralamalar Düşer Mi?

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Merhabalar hocam, ben 2014 te girdiğim Ygs-Lys sınavlarından iyi bir dereceye giremediğim için yeniden hazırlanmak istiyorum. Seneye hazırlanırsam kimileri puanın düşer diyorlar, kimileri yükselir diyor. Haliyle insanın kafası karışıyor. Ben iki yıllık bir bölüme gidip dört yıllığa tamamlayıp aynı zamanda seneye sınava girsem mantıklı mı olur? Yoksa tamamen kendimi sınava odaklayıp bu sene hazırlanmalı mıyım? Bir de Ygs Ocağa alınıyor mu? Bilgi verir misiniiz :)?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:
Puanların düşüp düşmeyeceği hakkında kimse kesin bir şey diyemez ancak her sene yeni bölümler açıldığı için ufak düşmeler olabilir ancak puanlardaki düşüşleri sınavın zorluğu da önemli ölçüde etkilemektedir. 2 Yıllığa gidip onu 4 yıllığa tamamlayıp aynı zamanda sınava girmek cümlesini anlamadım. 🙂 2 yıllık okuyup DGS’ye girerek 4 yıla tamamlayabilirsiniz. Sınava nasıl gireceğinize sizin karar vermeniz lazım; eğer kontenjanlı bir bölüme yerleşirseniz bir sonraki sene okul puanınızın yarısı kesilecektir. Eğer hedefinizden eminseniz ve yapabileceğinize inanıyorsanız hedefinizin peşinden gidin.

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum

 1. ben yaşlı bakım hemsirelgine gtmek istyorm ygs 2 puanm okul puanyla 212 ypıyo ama yaşlı bakımı en düşük 219 la kapanış ypmış sizce gelme ihtimali var mı ? ya da puanlar duser mi

  1. Merhabalar. İstediğiniz bölüm 2 yıllık yani meslek liselilerin sınavsız geçiş hakkı var. Puanın bir önemi yok. Ayrıca tercihlerde puanlardan çok sıralamalara bakmalısınız.

 2. ben sınıf öğretmeni olmak istiyorum puanlar nolur

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Geçen seneki gibi sıralamalar oluşacaktır.

 3. ben her ne okursam hiç unutmuyorum bu sınavlarda çok işime yarıyor ama çok dikkatsizim soru köklerini sürekli yanlış okuyorum ne yapmalıyım?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Bolca soru çözerek pratik yapmalısınız, daha sonra hata yaptığınız soruları inceleyerek hatalarınızı azaltabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir