Sponsorlu Bağlantılar

İsim Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Categories Genel
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

İsim Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek sahibi olacak ailelerimiz çocuklarına isim verirken bazen çok kararsız kalabiliyorlar.  Çocuğunuza isim vermek çok önemli bir olaydır. Çünkü çocuğunuz sizin ağzınızdan çıkacak bir isim ile ömrünün sonuna kadar yaşayacak. Bu yüzden siz değerli okurlarımız için bu yazımızda çocuğunuza isim verirken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar hakkında bilgi vereceğiz.

  1. En çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri bebeğinize isim verirken vereceğiniz İsmin Anlamını çok iyi araştırmanız gerekmektedir.  Bazı isimlerin yöresel olarak farklı anlamları da olabilir. Verdiğiniz ismin olumsuz bir anlamı olmayabilir. Ancak bir yörede olumsuz bir anlam içerebilir. Bu yüzden araştırmanızı detaylı olarak yapınız çok önemli. İnternet sayesinde artık araştırmalarınızı çok daha kolay yapabilirsiniz.
  2.  Bazı isimler toplumlar tarafından olumsuz olarak anılmaktadır. Bu sorunun genellikle nedeni o isime sahip bir kişinin toplum üzerinde olumsuz bir etki yapmış olmasıdır. Dolayısıyla araştırmanızda bu ismin kötü kişilerle anılıp anılmadığını da inceleyiniz.
  3.  Ad-Soyadı Uyumu: Bebeğinize vereceğiniz ismin, soyadı ile birleştiğinde ortaya kötü bir ifade çıkıp çıkmadığınına dikkat etmelisiniz. Genellikle aileler bu sorunu çok önemsemiyorlar ama çocuğunuz üzerinde olumsuz bir etki bırakabileceğini de unutmamanız gerekmektedir.
  4.  Çok önemli bir kriter olmamakla beraber ğ,ü,ç,ö gibi Türkçe harfler internet çağında sorun olabiliyor. (Mail adresi, Website, Yurt Dışı vb konularda yaşanabilecek sorunlar)
  5. Telaffuz diğer bir anlamı ise söyleyiş. Bazı isimlerin söylenişi bazen olumsuz anlamlara neden olabiliyor veya ismin söylenişi olumsuz bir anlama neden olmasa bile isimde yapılan ufak tefek değişikler ile İsmin Anlamı Kötü olarak anılabilir bir hal alabiliyor. Bu yüzden telaffuza da dikkat etmenizi öneririz.
  6.  İsmin Analizi de önemli başlıklarımızdan biridir. Her isimin kendine ait bir analizi vardır. Vermek istediğiniz ismin analizini inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.
  7.  Her ismin bir ağırlığı vardır. Dolayısıyla çocuğunuza isim verirken çocuğunuzun omuzuna yük olacak isimlerden kaçınınız.
  8.  Bazı isimlerin git gide kullanımı azalmakta önümüzdeki yıllarda da azalmaya devam edecek hatta tamamen kalkacak isimlerden kaçınabilirsiniz.
  9. Erkek çoğu kız ismi veya Kız çocuğa erkek ismi vermekten kaçınınız. Erkek çocuğa erkek aynı şekilde kız çocuğuna kız ismi vermelisiniz. Bazı isimler Uniseksdir. Bu isimleri de seçebilirsiniz.

Yazımızda sizlere isim verirken dikkat etmeniz gereken önemli konuları yazdık.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir