Sponsorlu Bağlantılar

Yerşekilleri ve İklimin Etkisi Video

Categories Coğrafya Konu Anlatımlı Videolar, Video Kategorisi
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Bu videoda Yerşekilleri ve İklimin Etkisi konusunun geniş bir şekilde anlatımını bulabilirsiniz. İyi Çalışmalar dileriz.
 

EK KAYNAK:

Derscalisiyorum.com.tr olarak sitemizdeki Yerşekilleri ve İklimin Etkisi konusuna çalıştıktan sonra aşağıdaki linkten konuyu daha iyi anlamak için coğrafya ders notlarını inceleyebilir veya diğer konu anlatımlı videolardaı izleyebilirsiniz.

Not: Kaynak En Kısa Sürede Eklenecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

9 Yorum

  1. Ufak bir araştırma ile aradığınız bilgileri rahatlıkla bulabilirsiniz;

   Kaynak Wikipedia: Kıta Sahanlığı, jeolojik olarak ülkeyi oluşturan kara parçasının deniz altındaki uzantısıdır ve kıtanın bitip okyanusun başladığı kıtasal çizgiye kadardır. “Kıta sahanlığı, jeolojik tanımından başka uluslararası hukukta BM Deniz Hukuku Sözleşmesi ile düzenlenen bir konudur. Bu sözleşmeye göre kıta sahanlığı kıyı çizgisinden 200 deniz mili açığa kadar, ancak doğal kıta sahanlığı daha da ileriye gidiyorsa deniz derinliğinin 2500 m olduğu izobet çizgisinin 100 deniz mili ilerisini geçmemek ve kıta çizgisi nasıl olursa olsun toplamda 350 mili geçmemek kaydıyla gittiği yere kadardır.”
   Kıta sahanlığında, cansız doğal kaynakları araştırma, işletme, kullanma ve faydalanma yetkisi kıyı devletine aittir.

   Diğer sorunun çözümünü de size bırakıyorum. Eğer bulamazsanız söyleyin yardımcı olurum ama ufak bir araştırma ile birçok kaynak bulabilirsiniz. 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir