Sponsorlu Bağlantılar

YGS’ye Az Kaldı Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

YGS’ye Az Kaldı Ne Yapmalıyım?

Merhaba. 2012 yılında ygs de öğretmenlik bölümünü tercih ettim. Ancak istediğim bir bölüm değildi. Sınavda matematikte aşırı süre harcayıp fen bölümüne hiç bakamamıştım. Hiçbir şekilde ders çalışamadığım bir dönem olduğu için tekrar hazırlanmak istemedim ve okula başladım.  Ygs başvurusu yaptım. Üniversite öğrencisi olduğum için ygs çalışmalarıma gereken önemi veremedim. Bugünden sınav gününe kadar elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Bu kadar kısa sürede maksimum verim alarak konuları bitirmek için iyi bir programa ihtiyacım var. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Descalisiyorum Yöneticisi

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Daha önceden kendinize ait bir çalışma stiliniz vardır. Nereleri doğru yaptığınızı neleri yanlış yaptığınızın bilincinde olduğunuzu sanırım. Önünüzde çok kısa bir süre kaldı bu süre zarfında olabildiğince eksiklerini gidermeli ve bolca tekrar yapmalısınız. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorum

 1. Merhaba . Sınava 2 gün kaldı ben sadece türkçe sosyal yapıyorum . Bana biyoliji den en çok soru çıkan ve 2 gün içinde rahat ogrenecegim konular lazim .Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhabalar. Hangi konularını öğrenebileceğinizi sizin daha iyi bilmeniz gerekli. Çıkması yüksek konulara şunlar; Canlıların Temel Bileşenleri, Hücre, Ekoloji, Bitkilerde Biyolojisi vb. konular çoğaltılabilir.

 2. Merhaba iyi günler. Ygs geldi çattı. Çalışmama rağmen iyi şeyler yapamayacağımı düşünüyorum. Sizce lys ye vereceğim ağırlık işe ygs de ki eksikliğimi ya da eğer düşük alırsam bu farkı kapatabilir miyim. Çünkü gerçekten iyi bir üniversite de psikoloji okumak istiyorum. Eğer ağırlık verirsem lysem beni nerelere getirebilir ne derece yükselte bilir.

  1. Merhabalar. Başarı sizin elinizde olan bir durum. LYS konularına tam anlamıyla hakim olup, aynı zamanda da sınavda yüksek başarı gösterirseniz; istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz.

 3. ygs ye 5gün kaldı ve fenim çok kötü sadece 15 net istiyorum ne yapabilirim bu kısa sürede 11 10 falan bırakoyorum 🙁

  1. Çıkması yüksek olan temel konulara ağırlık verebilir ve geçmiş yılların sorularını incelemenizi öneririm.

 4. merhaba ben 11sınıf ögrencisiyim buna gore ygs ye nasil bir şekilde hazırlanmalıyım tm öğrencisiyim dikkat bozuklugum var ne önerirsiniz bu arada herkesin sorusuna aynı cevabı veriyorsunuz lütfen biraz olaylara kişisel olarak bakarsaniz sevinirim

  Derscalisiyorum Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Öncelikle herkesin kişisel cevap vermem için sizi yakından tanımam ve sorununuzu tüm ayrıntılarıyla bilmem gerekli. Sizinde yorumunuzda sorduğunuz gibi; Yorumlar genellikle “sınava nasıl hazırlanmalıyım, çalışma sırasında zorluklar çekiyorum, çalışmama istediğim yok, nasıl çalışmalıyım, sınava az bir süre kaldı ne yapacağım vb. üzerine yazılmış cümleden herkese farklı bir yorum yapmam 🙂 Bu genel soruların cevaplarının olduğu makalelere yönlendirebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir