Sponsorlu Bağlantılar

Sınavda Geometri Yapmasam Ne Olur?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sınavda Geometri Yapmasam Ne Olur?

Ayşen:Hocam merhaba ben ygs’de 162 binlerde sıralama yaptım istediğim yer 12900 ile alıyor lys matematik, edebiyat ve coğrafyam iyi ama geometrim çok kötü seneye kalmak istemiyorum bu bir ayı çok iyi değerlendirirsem istediğim yere girer miyim okuldan 50 puan gelecek. Ve geometri çalışmalı mıyım yoksa onu bırakıp diğerlerini daha da mı yükselteyim?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öncelikle moralinizi bozmayın eğer düzenli çalıştıysanız istediğiniz sıralamayı yapabilirsiniz ama bunun için netlerinizin çok iyi olması lazım. Gelelim diğer sorunuza tabikide geometride çalışmalısınız en azından temel, pratik bir şeyleri öğrenin hiç birşey bilemeden girmenin bir anlamı yok. Eğer çalışmadan girerseniz geometri sınavı boyunca öyle siz kitapçığa kitapçık size bakar. O yüzden diğer derslerdeki eksiklerinizi giderin ve geometride çalışın. 1-2 puan bile sizin 1000’lerce kişiyi geçmenize yardımcı olacaktır. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

8 Yorum

 1. Umudumu kaybetmedim ve bu 20 günde cok seyi değiştirebileceğime inanıyorum.Teşekkür ederim hocam…

 2. Hocam merhaba Lysye 20 gün gibi bir süre kaldı.ben ygsde 630 bindeyim.ben konuları ezbere biliyorum sadece bu 20 günde soru çözsem herhangi bir üniversitede inşaat mühendisliğine girebilme sansım % kaç .?

  1. Bahar Yorumunuza Cevap:
   Merhabalar. Matematik ve Geometri dersine nasıl çalışmalı konusunda daha öncede birçok öğrenci arkadaşımız soru sormuştum. Buradaki yazımızı okumanız size yardımcı olacaktır. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

   Ahmet Yorumunuza Cevap:
   Eğer belirttiğiniz gibi düzenli ve sistemli çalışırsanız istediğiniz başarıyı çok rahat elde edebilirsiniz.

   Kutalmış Yorumunuza Cevap:
   Eğer düzenli ve sistemli çalışıp, eksiklerinizi giderdiyseniz istediğiniz bölüm ve üniversiteleri kazanma şansınız çok yüksek. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

   Umut Yorumunuza Cevap:
   Merhabalar. Eğer konuları biliyorsanız ve tüm eksiklerinizi giderdiyseniz bol bol test çözerek konuları tekrar edebilir arada kendinize deneme yapabilirsiniz. Asıl önemli olan soru çözmek değil soruyu çözüp yapamadığın sorunun çözümünü öğrenmek. Gelelim diğer sorunuza siz bir yüzde veremem ama belirttiğiniz gibi konulara hakimseniz istediğiniz bölümü kazanabilirsiniz.

 3. 11. sınıfım. 11. sınıf konularının %60 ına tam olarak hakimim.
  hergün belirledigim derslerden konular bitiriyorum 2 veya 3 konu
  bunları 2-3 kaynaktan + bu siteden konu anlatımı olarak ve soru çözümü olarak bitiriyorum. 1-2 haftaya 11. sınıf konularını bitiririm.bundan sonra ygs lys başlamak istiyorum. farklı derslerden günde 2-3 konu yaptıgım çalışmayla bitirirsem yaz sonuna kadar 110-120(ygs) netin üstüne çıkabilirmiyim denemelerde?

 4. hocam ben ygs 1 de 75.000. oldum ve bilgisayar mühendisliği istiyorum sıralamamı ne kadar aşağı çekebilirim marmara üni.si başta olmak üzere kocaeli ege istanbul üni.lerine girme şansım ne..

  1. Şuan yaptığınız gibi sorunuzu soramanız yeterli olacaktır. Bazı cevaplar size şuan cevap verdiğim gibi yorum olarak olabilir. Seçilen bazı cevaplarda diğer arkadaşlara da yardımcı olsun doğrudan yayınlanabilir.

 5. merhaba ben bahar sosyal hizmetler istiyorum edebiyat ve coğrafyam iyi ama mat 2 ve geometride zorlanıyorum yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım nasıl çalışmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir