Sponsorlu Bağlantılar

Okula Yardımcı Olması İçin Nasıl Bir Program Hazırlamalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Selamlar Admin,

Okula Yardımcı Olması İçin Nasıl Bir Program Hazırlamalıyım?
ben seneye lise 3’e ,11. sınıfa geçiyorum FM öğrencisiyim bu yaz ders çalışmak istiyorum 9-10 tekrar amaçlı ve
11.sınıfın biyoloji coğrafya felsefe vs. derslerinede okula yardımcı olması için bir program hazırlamama yardımcı olabilirmisiniz?

—————————————————————————————————————————————–

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Admini Yorumunuza Cevap:

Yardımcı olurum tabiki ama esnek bir program yapalım çünkü ders çalışırken sıkılmanızı istemem örneğin hafta içi günde 1 saat konu anlatımı çalışın (1 ünite bitirin mesela) örneğin pazartesi matematik salı fizik çarşamba kimya perşembe geometri cuma günü ise sözel derslere bir göz atın (Türkçe,Edebiyat,Tarih,Coğrafya) 1 saat konu anlatımı çalıştıktan sonra konu ile ilgili 1 saatte test çözün daha sonra çözemediğiniz veya yanlış yaptığınız soruları mutlaka birine sorun bu arkadaş, akraba, komşu, internet, öğretmen vb olabilir. Hafta sonu size uygun olan hangi gün ise o gün hafif bir tekrar yapın diğer gün hiçbir şey yapmanıza gerek yok dediğim gibi kendinizi çok kasmayın esnek olabilirsiniz (abartmadan tabi) örneğin salı çalışmak yerine dışarıda arkadaşlarınızla gezmek isteyebilirsiniz çıkın gezin eve döndüğünüzde çalışın veya gitmeden veya o gün çalışmayın ertesi gün diğer dersi çalıştıktan sonra çalışın. 11. Sınıf sayısal derslerine çalışmanızı önermiyorum açıkçası daha konuları görmediğiniz için zorlanabilirsiniz buda sizde hayal kırıklığı yaratabilir onun yerine 9 ve 10.Sınıfı çok iyi bir şekilde anlayarak bitirin 11.Sınıfta 11.sınıfı bitirin (aynında 9 ve 10 tekrar yaparak bilginizi taze tutun) bu sayede son seneye girdiğiniz 9-10 ve 11. Sınıfı çok iyi bilerek girmeniz çok büyük katkı sağlayacaktır. Kafanıza takılan biri soru olursa daima iletişme geçebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. merhaba diyelim ki bu yaz 9 ve 10. sınıfa çalıştık 11. sınıftayken çalıştıklarımızı unutmamak için ne yapmalıyım?

    1. Düzenli tekrar yapmanız yeterli olacaktır. Tekrarlarınız konu çalışmak olacağı gibi birer testte çözebilirsiniz. Bu sayede bilgi taze kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir