Sponsorlu Bağlantılar

Meslek Lise Çıkışlıyım Sınava Az Bir Süre Kaldı Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Meslek Lise Çıkışlıyım Sınava Az Bir Süre Kaldı Ne Yapmalıyım?

Hocam merhabalar öncelikle böyle bir site yaptığınız için ne kadar teşekkür etsek azdır.Benim size sormak istediğim bir konu var.Ben bu sene YGS ve LYS sınavlarına gireceğim fakat mesleki açık öğretim lisesinden okuduğum için 4 sene boyunca ne Türkçe ne Matematik dersi gördüm.Şu an sınava 27 gün var ve ben Türkçe ve Sosyal derslerde fena değilim matematik dersini hiç sevmedim ve uğraşmama rağmen temel olmadığı için yapamadım ve bıraktım matematik dersinin açığını fen dersleri ile kapatmaya çalışıyorum aslında ailemden baskı yok bu sene olmaz ise seneye dershaneye göndeririz falan diyorlar ama ben bu sene kazanmayı istiyorum.Size sorum bu kadar az zaman içinde ne kadar yol kat edebilirim ? Fizik dersi biraz karmaşık görünüyor içinden çıkabilirmiyim ? temelim sıfır malesef 🙁  biyoloji ve kimya derslerine nasıl çalışmalıyım ?önerilerinizi bekliyorum.Tekrar teşekkürler.

—————————————————————————————————————————————————-

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Admini Yorumunuza Cevap:

Merhabalar
Sizinde belirttiğiniz gibi çok az zaman kaldı artık vakit kaybedecek zamanınız kalmadı. Fizikte temelin sıfır ise senin için biraz zor olacaktır kendi kendine öğrenme zordur ama tüm eksiğinizi elinizden geldiğince gidermeye çalışın İnternetten, Çevrenizden (Akrabanız, arkadaşınız vb) olabildiğince faydalanın ve bu eksikleri gidermeye çalışın. Biyoloji her ne kadar sayısal bir ders olsada sözel bir ders olarak görülebilir bunun  için sıkça okuma yapmalısınız. Kimya da Fizik gibi kendi kendine öğrenmesi zordur temel bilgileriniz varsa kalan eksiklerinizi gidermek için bol bol ders çalışın. Şu kalan 26 gün kendinizi sadece sınava odaklayın. Konuları belli siz bu konuları bugün bu konuya yarın buna çalışacağım diye ayırın ve konuya çalışın konuya çalıştıktan sonra mutlaka o konu ile ilgili soru çözün soru çözmezseniz konuyu asla tam olarak anlayamazsanız konuyu anladığınızı sansanız bile karşınıza bir soru çıktığında bir şeylerin eksik olduğunu hisederseniz tecrübe ile sabittir 🙂 Bunun için konuyu çalıştıktan sonra hemen soru çözün yapamadığınız soruların çözümlerini kitaplardan, arkadaşınızdan, akrabanızdan öğretmeninizden vb. öğrenin kısacası yapamadığınız soruyu boş ver diyip geçmeyin yoksa ileride karşınıza benzeri soru çıkarsa yine aynı hataları yaparsınız. Bunun dışında arada genel bir tekrar yapın. Bu tekrar soru çözmeden oluşabilir eğer önceki haftalarda çalıştığınız konularda eksik olduğunuzu hissediyor veya çok yanlış yapıyorsanız konuyu tekrar çalışıp soru çözebilirsiniz. Bunun dışında arada kendinizi YGS Denemesi yapın bu sayede kendinizi sınava hazırlar ve eksik olduğunuz yerleri görürsünüz. Çok az vaktiniz kaldı olabildiğince eksiğinizi gidermeye çalışın. Eğer kafanızda bir soru işareti veya birşey danışmak isterseniz her zaman iletişime geçebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. ünversite sınavına 1 sene kaldı ama hiç bir şey biliyo ve çokk sıtres yapıyomm nolur yardımcı olun lütfen

    1. Merhabalar. Öncelikle alanınızdaki derslere ağırlık, alanınızdaki derslerden de eksik olduğunuz derse daha çok ağırlık vererek YGS konularından başlayın YGS’de ilerledikten daha sonra LYS’ye geçebilirsiniz. Çalışma programı oluştururken sitemizdeki çalışma programı nasıl oluşturulur? yazısını okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir