Sponsorlu Bağlantılar

Matematiği Yapamıyorum

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Matematiği Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

Ben bir türlü matematiği anlayamıyorum.çokta öğrenmek istiyorum.hangi soru çıkarsa çıksın yapmak istiyorum.ama matematik bana karışık geliyor.bunun bir çözümü yok mu? yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunuzun Cevabı:

İyi Günler.

Matematik Dersini anlayamadığınızı belirmişsiniz. Matematik Dersi sadece sizin için değil bir çok kişi için korkutucu olmuş dolayısıyla öğrenciler dersten bir başarı gösterememişler. Ama  öğrenme arzunuzun belirdiğiniz gibi çok ise bu dersten isteseniz de kolay kolay başarısız olamazsınız. Matematik dersi sayısal bir ders olduğundan 100’lerce konu o konu içinde de 1000’lerce farklı kalıpta soru bulmak mümkün.Nasıl Başarılı olacağız 39derseniz Bunun için önce düzenli bir ders programı oluşturmak lazım (İsterseniz ders çalışma programını oluşturmada yardımcı olabilirim). Programda bir konu çalışacaksınız diyelim ki İntegral.. Önce bu konuyu görsel olarak bir hoca tarafından öğrenilmesi önemlidir. Görsellik daima daha kalıcıdır. Eğer hoca bulma gibi bir imkanınız yoksa benim yada başka sitelerde konu anlatımı olan bir çok video bulabilirsiniz. Daha Sonra bu dersten güzel ders notları çıkarın önemli noktaları kısımları yazın elinizde daima bulunsun ve gelelim en önemli yere dersi dinlemek ve not çıkarmak ile asla başarı elde edilmez. Başarının sırrı soru çözmekte. Öncellikle bir test kitabı alabilirsiniz kolaylardan başlayarak soruları çözebilirsiniz. Çözümlü sorularının bol olduğu bir öneririm. Böylece takıldığını yerde size yardımcı olabilir. Eğer ki test kitabı almak istemiyorsanız.İnternete 100lerce çözümlü soru bulabilirsiniz. Ben bu soruyu çözemiyorum diye asla pes etmeyin daima çözüme ulaşmaya çalışın birilerinden yardım alın takıldığınız yerde öğretmenleriniz yada bir arkadaşınız olur. Eğer böyle bir imkanınız yoksa bana sorabilirsiniz elimden geldiğimce yardımcı  olmaya çalışırım.

İyi Çalışmalar Diliyorum.

 

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Sınava tm den girip puan sonucuyla mf meslek seçilebilir mi

    Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
    Merhabalar. Sayısal bölüm istiyorsanız sayısal puanınızı etkileyen dersleri çözmeniz gerekiyor.

  2. İmam Hatip 12. sınıfım eşit ağırlık okuyorum ygs ye hazırlanmam lazım ders programı lazım özel bir konuşma yapabilirmiyiz lütfen

    Bünyamin Yorumunuza Cevap:
    Merhabalar. admin@derscalisiyorum.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir