Sponsorlu Bağlantılar

LYS Az Bir Süre Kaldı Nelere Dikkat Edilmeli

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

LYS Az Bir Süre Kaldı Nelere Dikkat Edilmeli

Merhaba hocam ben 12. sınıf öğrencisiyim ygs sınavına girdim ve ygs1 den 295 puan aldım 151 bindeyim ygs2 de aynı sekilde 295 ve 130 bindeyim cok iyi bi puan değil tabi ama mimarlık istiyorum. Çevremdeki çoğu insan hocalarım pes etmememi ve düzenli çalısarak kazanabileceğimi söylüyor. 1-0 yenik başlasamda azimliyim yapabilirim. Sizden isteğim sınava cok az bi zaman kaldı ve ben nelere dikkat etmeliyim ve hangi derslere daha cok çalışmalıyım? Bana yardımcı olursanız hocam cok sevinirim şimdiden cok teşekkür ederim.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öncelikle çevrenizdeki kişiler ve hocalarınız doğru söylüyor zaten pes etmenizi gerektirecek kadar kötü bir durum göremiyorum. Ayrıca maça 1-0 yenik başlamanız önemli değil önemli olan maçın sonundaki skor. 😉 Gelelim önünüzde az kalan bu süre için de neler yapmalısınız. Öncelikle sizi sizden iyi kimse tanıyamaz illaki kendinizi eksik hissettiğiniz ders veya konular vardır. Öncelikle onlara ağırlık verin ve eksiklerinizi imagesgiderin. Her gün düzenli çalıştığınız konulara ve daha önceki zamanlarda çalıştığınız konulara yönelik olarak test çözün bu sayede bilgiyi daha iyi kavrar ve bilginin taze olmasını sağlarız. Düzenli olarak denemeler çözün süreli olsun (gerçek sınav ciddiyetinde) ve başından asla kalkmayın (Yani sabah matematik çözeyim öğlenden sonra fizik sorularını çözerim yapmayın.) denemeler eksiklerinizi göstermede çok yardımcı olur ayrıca sizi sınava hazırlar. Konu çalışırken,test ve deneme çözerken illaki yapamadığınız veya yanlış yapacağınız sorular olabilir. Bu soruların çözümlerini en kısa sürede öğrenin. Hocalarınıza soru sormaktan çekinmeyin.

 

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. mrb hocam türkçe öğretmenliği istiyorum inşallah ygs3 puanım 354 ygs 4 ise 350 okul diploma notumda şu an 83 sizden öğrenmek istediğim lys de kaç net yapmam gerektiği adana çukurova için şimdiden teşekkür ederim.sağolun cevabınızı bekliyorum.

    1. Ayşin Yorumunuza Cevap:
      Merhabalar size kaçar net yapmanız gerektiğini söylersem sizi yanıltmış olabilirim siz Türkçeden çok iyiyken coğrafyadan kötü olabilirsiniz ama şunu söyleyebilirim ki istediğiniz bölümü rahatlıkla kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir