Sponsorlu Bağlantılar

Konu Çalışıyorum Ama Soru Çözemiyorum.

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Konu Çalışıyorum Ama Soru Çözemiyorum.

ÇELİK: Merhabalar Hocam kolay gelsin. Hocam benim sorunum gerçekten çok kritik ve can sıkıcı bir soru.Az önce fonksiyon konusuna kendim çalıştım, gerek konu anlatım gerekse videolarınızdan. Ama bir türlü soru çözemiyorum ve bu çok canımı sıkıyor. Netten bir sürü soru çözümlü videolar izledim çeşitli notlar aldım fakat genede test kitabını elime aldığım da hala soru çözemiyorum ve bu benim moralimi çok bozuyor çalışma isteğim azalıyor hocam psikolojik olarak ders çalışasım gelmiyor. Bana bir yardımcı olursanız sevinirm. Her türlü çözümlü soruya bakıyorum fakat genede çözemiyorum bu sene 12.sınıftayım ygs hazırlanıyorum hocam. Cevabını bekliyorum. Çok teşekkürler.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

33Merhabalar öncelikle çalışıyorum ama olmuyor gibi bir durum yok yani bu sorunu aşabilirsiniz 🙂 Gelelim öğrencilerin sıkça yaptığı ve büyük ihtimalle sizinde yaptığımız ufak ama önemli hatalara; konuya çalıştıktan sonra çözümlü soruların videolarını izlediğinizi not aldığınızı söylemişsiniz çözümlü sorunun videosunu izlemek size %1 katkı sağlar belki o kadar bile değil. Şimdi o zaman diye çözümlü soruların olduğu videoları hocalar paylaşıyor o videolar önce sen soruyu çözmeye çalış eğer yanlış yapar veya soruyu çözerken tıkanırsın diye var 🙂 o yüzden soruyu sen tek başına çözmekle uğraşmadığın sürece karşına benzer sorular geldiğinde seninde söylediğin gibi yapamazsın sanki bir şeyler eksikmiş gibi hissedersin. Bu yüzden önce videoyuyu durdur veya kitaptan çalışıyorsan önce kendin çöz sonra çözümüne bak eğer böyle ilerleyerek çalışırsanız inanın farkı en kısa sürede göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

6 Yorum

 1. mrhba hocm 12 sinif esit agirlik bolumundeyim matematik te sıkıntim var video izliyorm kndim calisiyorm ama teste gelince kaliplasmis belli sorularin disinda cozemiyorum polinomlar fln. bu sorunu nasil cozebilirm ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var aynı zamanda daha önce soru-cevap kısmında cevaplanan Matematik Verimli Çalışma ile ilgili kısmı incelemenizi, uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 2. meraba hocam ben busene mezun oldum puanım düşktü tercih yapmadım öğretmenlik istiyodum tekrar hazırlancam ama dersaneye gitmicem evde kendim hazırlancam bölmüm yabancıdil sizce evde nasıl hazırlanmalıyım konulara falan neler yapablrm evde calısark olur mu kelme ezberldgmde cabuk unutyorum untmmk için napmalıym yada nasıl ezberlemeliyim ygs ve inglzceye sizn vidyolarla bide kendi kaynklarmla calıscam kendme güvenyorum kazancagma inanyorum cvp yazarsanız smdiden tesekkr ederm hocam..

  1. Aylin Yorumunuza Cevap:
   Merhabalar eğer yeterli puanı alırsanız YGS’den de kazanma şansınız var ancak sağlık meslek liselileri ek puan aldıkları için sizden avantajlı olduklarını unutmayı. LYS’ye girme zorunluluğunuz yok ama ben LYS’yede girmenizi öneririm.

   Hatice Yorumunuza Cevap:
   İnternette birçok kelime ezberle taktiği var benim şahsi görüşüm bunlar içinde en etkili olanlar; yazarak çalışmak; o kelime ile ilgili sorular çözmek, o kelimeyi çağrıştırmak; yani öğrenmek istediğin ve sürekli unuttuğun kelimeleri kafanda belli hikayeler yazarak veya başka çeşit çağrışımlarla öğrenebilirsiniz. Böyle devam edin kendinize güveninizi asla kaybetmeyin eğer düzenli olarak çalışırsanız rahatlıkla kazanabilirsiniz 😉

 3. hocam merhaba 12. sınıfa geçtim eşit ağırlıkçıyım hemşirelik bölümü seçmek istiyorum hedefimi koydum ve feni çalışmaya başladım tercihi ygs2 den vermeyi düşünüyorum. acaba ygs fene tek çalışsam hedefimdeki puanı alsam lys ye hiç girmesem yinede 4 yıllık hemşirelik gelir mi? yani sadece ygs ye çalışsamda olur mu fakat anadolu öğrencisiyim lys ye girmek zorunda mıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir