Sponsorlu Bağlantılar

İngilizceyi Geliştirme Yolları

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

İngilizceyi Geliştirme Yolları

Hocam merhaba. Ben düz lisede okuyorum son sınıf Tm öğrencisiyim. Üniversitede bölüm olarak, Uluslararası ilişkiler bölümünü(ingilizce) okumak istiyorum.Fakat okulumuzda dil bölümü olmadığı için ingilizceyi kendi çabalarımla ilerletmeye çalışıyorum. Ancak üniversitedeki bölüm gereği üst düzey ingilizce bilmem gerekiyor. Şu an Ygs/Lys’ye hazırlanmaktayım. İngilizcemi ilerletebilmem için ne yapmamı önerirsiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Kendiniz bolca pratik yapabilirsiniz. Elinize seviyenize uygun hikaye kitapları bulunsun. Bu kitapları okumanın faydaları büyüktür. Bunun dışında günlük hayatta sıkça karşımıza çıkan İngilizce Kelimeleri öğrenin. (Ezberleyin demiyorum öğrenin. Sıkça cümle içinde kullana kullana ister istemez kelimeyi öğreniyorsunuz), İmkanınız varsa Yabancı Kişilerle Konuşun bununda etkisi çok yüksektir. Bunun dışında İngilizce Diziler İzleyin (Önce Türkçe Altyazı, sonra İngilizce Altyazı ile veya Doğrudan İngilizce Altyazı ile), Müzik Dinleyen tabi ki öğrenmek amacı ile 😀 bunlar İngilizcenizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. merhaba ben sayısal öğrencisiyim ygs de yetmiş bininci oldum yirmibine çekmek için lys de ortalama kaçar net yapmalıyım ? şimdiden teşekkürler.

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Bu sorunu cevaplamam için hangi puan türünden yerleşmek istediğinizi YGS puanınızın ne olduğunu ve hangi tür olduğunu bilmeliyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir