Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye Derecesi İçin Nasıl Ders Çalışmalı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Hedefim Türkiye Derecesi Nasıl Ders Çalışmalıyım?


Merhaba,size birkaç sorum olacak.
Ben 10.sınıfa gidiyorum ve bir Anadolu Lisesinde okuyorum,bu lisenin puanı yüksek değil ve dolayısıyla öğretmenlerin ve öğrencilerin büyük bir çoğunluğu ilgisiz,ben Türkiye derecesi yapmak,ilk 100 e girmek istiyorum,sayısal öğrencisiyim ben kendi başıma bazı çalışmalar yapıyorum okuldaki hocalarımız psikolojik olarak pek fazla destek vermiyorlar bu da ayrıca moralimi bozmakta,size sormak istediğim nasıl çalışmamı önerirsiniz,nasıl bir çalışma temposu içine girmem gerekir, televizyonlarda derece yapanlar hep aynı şeyleri söylüyorlar az ama düzenli çalıştım diye ben buna pek inanmıyorum belki bende derece yaparsam bu lafları söylerim 🙂 şaka bir yana sizcebu derece yapanların çalışma stilleri nasıldır?
Şimdiden cevabınız için çok teşekkürler…

——————————————————————————————————————————————

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

14Öncelikle zirveye oynamayı düşünmeniz beni mutlu ettim umarım başarırsınız.Gelelim problem olan noktalara maalesef ülkemizdeki liselerin eğitim düzeyi kötü dolayısıyla lisenin size yetersiz hissetmeniz normal ama sizin derece yapmanıza lisenin çok bir katkısı yoktur ama bu hiç yoktur demek değil eğitimdeki ortamın kalitesi ve okul önemli ancak asıl mesele öğrencide biter. Genelde derece yapmış öğrencilere kimse nasıl ve ne kadar çalışacağını söylememiştir onlar bu konunun bilincinde kendi eksikliklerine göre çalışma tempolarını ayarlamıştır ama siz illaki nasıl çalışmalıyım, nasıl bir program yapmalıyım diyorsanız admin@derscalisiyorum.com.tr mail ile ulaşın durumunuz hakkında detaylı konuşuruz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

 

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Mrb.ben zor soruların çoğunu yapamıyorum onun için konu anlatımından sonra temel-orta düzey testler çözmeye karar verdim sonra zor sorulara bakacağım sizce doğru mudurbu arada 11. Sınıf düz lise öğrencisiyim ve 460 üzerri puan almak istiyorum sizce nasıl bir çalışma yapmalıyım.ve ben derece yapmak istiyorum ama genellikle derece yapan ögrenciler fen lisesi ogrencisi ama ben duz liseye gidiyorum obp doksanlarda olacak

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Merhabalar. Daha 11.sınıf öğrencisisiniz bu yüzden tüm konulara çalışmanızı zor ve kolay olarak ayırmamanızı öneriririm. Eğer düzenli olarak çalışırsanız zorlanacağınızı sanmam. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

  2. Merhabalar ben turkıye derecesı yapmak ıstıyorum amacım ılk 100 e gırmek fakat şöyle bır sorunum var meslek bolumuyum ve gırecegım sınavda sayısal ogrencısı sayılacagım fakat sayısalların gordugu derslerı bız gormuyoruz.Bu bızım ıcın bıraz sıkıntılı bır durum. nasıl calısmamı onerırsınız? nasıl bı calısma taktıgıyle ılerlemelıyım?yardımcı olursanız sevınırım.selamlar…

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

    Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir