Sponsorlu Bağlantılar

Günde Ne Kadar Soru Çözülmeli?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Günde Ne Kadar Soru Çözülmeli?

hira: hocam meraba.benim matematik ve geometri konusunda temelden eksikliklerim var ama yinede şimdiye kadar 3 yada 4 olarak matematiği ve geo. götürdüm çalışınca yapabiliyorum ama soru çözerken çok yavaşım ayrıca deneme sınavlarımı yetiştiremiyorum .diyceksiniz ki ne kadar soru çözersen okadar hızlı çözersin belki bu sorumdan sonra o kişinin kapasitesine bağlı da diyceksiniz ama yinede sormadan edemiycem ben 12.sınıf öğrencisiyim bu arada .Günlük matematik ve geometriden kaç soru çözmemi önerirsiniz yada kaç soruyla başlayayım çözmeye kaçar kaçar arttırsam iyi olur lütfen yardımcı olabilirmisiniz ?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öncelikle hangi puan türünden sınava gireceksiniz bunu bilmem lazım bunun dışında çözeceğiniz soru sayısı konun zorluğuna göre değişiklik gösterebileceği gibi sizinde kapasitesine göre değişecektir. Bazı konular 30 soru çözülerek konuyu kavrayabileceğiniz gibi bazı konular için 400 soru bile yeterli değildir. Bu yüzden kesin bir sayı veremem ancak soru sayınız 50’den az olmasın.  Soru sayınızı artırabilmek için kapasiteyi artırmak lazım öncelikle kendinizin verimli olarak çözebileceği maksimum soru sayısını aşağı yukarı tahmin edebiliyorsunuz. Günde  800 tane öylesine sadece soru çözmek mantığı ile soru çözeceğinize verimli olarak 100 tane soru çözün daha iyi. Verimli olacak  sayıyı geçmeden 1 hafta o sayıda soru çözün daha sonraki haftalarda soru sayısını artırmaya başlayın zaten kendinizde ister istemez soru sayısının artmasını isteyeceksinizdir. Soru çözdükten sonra yapamadığınız veya yanlış yaptığınız soruların  çözümlerini kesinlikle öğreniniz ancak bu sayede soru çözmek verimli olacaktır. Kafanıza takılan soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum

 1. hocam meraba.yaşım 40. İngilizce öğrenmek istiyorum sizin videolarınızı falan dinliyorum.okulda hiç İngilizce görmediğim halde okunuşlarını çözebiliyorum.sizden edindiğim bilgilere devam ettiğim takdirde konuşur duruma gelebilirmiyim yada bunun dışında pratikle ilgili tavsiye verebilirmisin ?

  1. Hira Yorumunuza Cevap:
   T.M ci olduğun için Belirttiğin Matematik ve Geometri ağrılık vermen gereken derslerden dolayısıyla yukarıda da dediğim gibi verimli olduğunu düşündüğünüz sayıya kadar çözün ilerleyen haftalarda soru sayısına artırın ve olabildiğince çok soru çözmeniz size faydalı olacaktır.

   Hasan Yorumunuza Cevap:
   Merhabalar. Hasan Bey bu birazda size bağlı konuşabilir duruma gelip gelememek ama videoların katkısı kesinlikle olacaktır. Size tavsiyem öğrendiğiniz şeyleri biriyle pratik yaparak yani konuşarak geliştirmeniz bu sayede hem konuşmanızı geliştirmişsiniz, hemde videolardan öğrendiklerinizi daha iyi kavramış olacaksınızdır.

 2. Ben sorudan çok konu anlatımina önem veriyorum basarili olduğum alan sosyal-tufkce olduğu için hizli soru cozebiliyorum DOGRUMU?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir