Sponsorlu Bağlantılar

Dershaneye Gitmeden Başarılı Olunur Mu?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Dershaneye Gitmeden Başarılı Olunur Mu?

safiye: merhaba hocam ben tıp fakültesi kazanmak istiyorum ve bunun içinde çok çalışıyorum.9 ve 10 da hiç çalışmadım.bu yıllarda benim yıl sonu notum 69,35 ti. 11de aklım başıma geldi ve dönemin başından sıkı sıkıya tutunup 11 konularını iyice kafama yerleştirdim. 11’de de diploma notum 80 geldi.ygs konularım nerdeyse bitti sadece fizikte geometride eksiklerim var.Ağustosun sonuna kadarda lys konularım bitiyor yaptığım çalışma programıma göre.Dershaneye gitmiyorum sizin sitenizden ve bu gibi ders sitelerinden çalışıyorum. Ama çevremdeki arkadaşlarım tıp istiyorsan dershane olmadan olmaz deyip aklıma giriyolar ama ben dershane falan olmadan başarmak istiyorum sizce dershane olmadan olmaz mı ? Ne bileyim ben ilkokulda sbs de ilk iki sene dershaneye gittim 400 ü anca gördüm 6 ve 7 de çünkü beni aşırı derecede zorladılar durmadan şu test bu test bitcek diye ve bende strese girdim.Ama 8 de dershaneye gitmeden strese girmeden kendi kendime deneme yaparak sınava hazırlandım 450 puan aldım ve o zamandan dershane olmadan olurmuş dedim. Ama çevrem dershane olmadan olmayacağını söyleyip duruyolar ve ben onlara inat sizce başaramaz mıyım bu olumsuzluklar karşısında ne yapmalıyım?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öncelikle durumun ciddiyetine varıp eksiklerinizi erkenden gidermeye başladığınız için sizi tebrik ederim. Böyle bilinçli olarak çalışırsanız istediğiniz başarıyı rahatlıkla elde edeceksinizdir zaten şuan ki artan başarınız bunun ispatı.  Sorunuza gelirsek; ben dershane olayına karşıyım ancak içinde bulunduğumuz sistem maalesef dershaneleri sitemin tam merkezide koyuyor. Dershanelerin kuruluş amacı öğrenciyi sınava en iyi şekilde hazırlamak, yıllardır bu işi yaptıkları için katkıları çok fazla olduğu bir gerçek.  Ancak illaki başarı için dershaneye gitmeye gerek yok, evde de kendi kendinize çalışabilecek bilinçte ve eksiklerinizi rahatlıkla giderebiliyor olmalısınız. Dershaneye gitmeden başarılı olan birçok öğrenci var. Eğer eksiğin fazla, kendi kendime gideremiyorum diyorsanız dershaneye gitmenizi öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum

  1. merhabalar dersane hakkında sorum olacak açıkçası ne yapmam gerekiyor bilmiyorumtemel lise olayından haberdarsınızdır okulumda kalmak istiyorum biyandan arkadaşlarımdan dolayı bi yandan dersane olmadan da olur diyorum amacaım sağlık alanında okumak istiyorum 9 ve 10 da o kadar aşarılı değildim daha yeni yen kendimi tparlıyorum toparlamaya çalışıyorum amaa eksik çok fazla 1 yıldan az bi fazla sürem var ne kadar başarılı olurum bilemeiyorumdersane yamni temel lise gidersem 12.sınıfta bana ne katkısı dokunur yardım edin lütfen :/

    1. Sizinde bildiğiniz gibi dershaneler kapatılacak; bu yüzden bazı dershaneler özel okula olarak hizmet verecektir. Ancak 1 milyondan fazla öğrenciye eğitim veren 1000’lerce dershane özel okula dönüşmeyecektir. Onun yerine; ‘Eğitim Danışmanlığı’ ve ‘Eğitim Koçluğu’ vb isimlerle eğitim hayatına devam edecektirler. Gitmeyi düşündüğünüz bir dershane varsa ziyaret ederek bu durum karşısında ne yapacaklarını öğrenebilirsiniz.

  2. Hocam merhaba; ben ygs’ye hazırlanmak için konu anlatımlı kitaplaramı ağırlık vermeliyim,yoksa eski çıkmış sorulara mı yoğunlaşmalıyım? Bazı arkadaşlar eski çıkmış sorulara yoğunlaş,konu anlatımlılardan bişey çıkmıyor sınavlarda diyor. Dersaneye gidemem,kendi kendime hazırlanmak isityorum ve aof düşünüyorum. Siz nasıl bi tavsiye de bulunursunuz?

  3. bu yıl dershaneyye ğitmiçem sbsye oturup sıkı bir şekilde çalışıcamm umarım saglık meslek lisesine giderm coooooooooooooooooooooooooook istiyoooooorummm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir