Sponsorlu Bağlantılar

Dershane Nasıl Çalışmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Dershane Başlıyor Nasıl Çalışmalıyım?

Ben mezunum . Yazin calistim derslere fakat tekrar etmeyince unuttum . Sayisal bolumundeyim . Hedefim dis hekimligi

1-) pazartesi gunu derahane basliyor . Planim su sekilde hocalarin anlattiklarini günü gunune tekrar edip ardindan soru cozup isi bitirmek . Ve ileriki konulara devam etmek . Yani dershaneden biraz onde gitmek istiyorum . Bu benim icin zararlimi olur? . Kafam karisirmi?

2-) mesela pazartesi mat kimya var diyelim hoca anlatti tekrar ettikten sonra ileriki konularda o derslerden mi bitireyim ? Kafam karisirmi ?

3-) Denemelerde dikkat eksikliginden kotu net yapiyorum bunu nasil halledebilirim ?

4-) gecen sene iyi bir sonucum yoktu sinavda. Bu sene de dis hekimligi istiyorum . Gecmi kaldim calismak icin ? Daha pazartesi acilcak dershane

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

1) Dershaneden önden gittiğinizde konuları anlıyorsanız sorun değil ancak önden gideceğim diye dershanede gördüğünüz konuları atlamayın veya hızlı geçmeyin. Önemli olan bir konuda önden giderken anlamadığınız konularla karşılaşırsanız kendinizi çok fazla zorlamayınız. Benim size önerim dershane ile aynı tempoda gidip, kalan vakitlerinizde de tekrar yapmanız olacaktır.

2) Sorunuzu tam olarak anlamadım. Eğer dershanede yeni bir konu gördüyseniz. Çalışmanın ardından hemen soru çözmelisiniz. Yapamadığınız veya yanlış yaptığınız soruların çözümlerini mutlaka öğrenmelisiniz. Yoksa konuyu tam olarak öğrenemezsiniz.

3) Nerede hata yaptığınızı bir gözden geçirin. (Sınav süreniz mi?, Sınavlarda Heyecan Mı Yapıyorsunuz?, Çalışma Şekliniz Mi vb) Sorununuza dershanegelirsek bu sorun büyük ihtimal soru çözmemenizden veya az soru çözmenizden kaynaklanıyor. Örneğin; Siz bugün Anlatım Bozukluklarına çalıştınız, tüm anlatım bozukluklarının tanımını, ne olduğunu biliyorsunuz. Ancak çalışmanızdan sonra soru çözerek konuyu pekiştirmez iseniz, çalıştığınız konuyu tam olarak kavrayamazsınız. Sınavda karşınıza soru geldiğinde konuyu çalıştığınız halde, bir şeylerin eksik olduğunu hissederseniz bunun nedeni, sorular ile bizzat kendiniz uğraşamadan sınava veya denemeye girmenizden kaynaklanıyor. Tabi konuya çalıştığınızı düşündüğünüz halde soruyu çözemediğiniz için bunun size psikolojik olarak olumsuz bir etkisi olacaktır. Bu yüzden konularla ile ilgili bolca soru çözün, sadece soru çözmekte yeterli değil. Çözdüğünüz sorularda yapamadığınız veya yanlış yaptığınız soruların çözümlerini, nerede, neden yanlış yaptığınızı öğrenin. Bolce tekrar yapın konuları unutmayın bu tekrarlar konu çözmek ile olabileceği gibi doğrudan soru çözmekte olabilir.

4) Bu sayfalarımızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır, çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir