Sponsorlu Bağlantılar

Ders Programımda Hata Var Mı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Ders Programımda Hata Var Mı?

Teşekkürler. Çok haklısınız. Peki ders çalışırken bir dersten bir konu bitirmeden diğer konuya geçmemem doğru mu sizce.
Hafta içi: okul dersleri+ödevler+Boş zamanda ygs soru
Cumartesi: matematik+kimya
Pazar: fizik+biyoloji+geometri
Bide ben bu sene okul derslerine çok ağırlık vermek istemiyorum. Şu yönden de çok kaygılıyım. Sonuçta her sene farklı bir uygulama yapılıyor. Şimdi de ygs nin kaldırılacağı konusu var. Herkes okul puanıyla girecek diye söylentiler oluşuyor. Kesin bir şey yok. Eğer okul derslerime ağırlık vermeyip ygs ye ağırlık versem ve sonunda ygs kaldırılıp herkes okul puanıyla yerleşse bu sefer her şey boşa olacak. Çok kararsızlık yaşıyorum. Aslında psikolojik olarakta kendimi çok sıkıyorum. Çünkü tam olarak ne yapıp ne yapmayacağımı bilemiyorum. Kafa estiği gibi diyebilirim. Program yapamıyorum. Yaptığım programları bir kaç gün sonra yırtıp atıyorum. Nasıl program yapılır? konuları ile ilgili çoook fazla yazı okudum son birkaç yılda hala da okuyorum. Okulumuzda rehber hocası olmadığı için birebir görüşüp bana yardımcı olacak biri de yok. Size her şey için çok teşekkür ederim . Söylediklerinizi uygulamaya çalışacağım. ÇOK sağolun.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:
Rica ederim ufakta olsa bir yardımım olduysa ne mutlu :)) Sorularınıza gelirsek; Konuyu bitirdikten sonra yeni konuya geçmenizi öneririm. Bir konuyu bitirdikten sonra o konu ile düzenli tekrar yapmayı unutmayın. Bu tekrarlar soru çözme ağırlıklı olsun. Bu sayede bilgi taze kalacaktır. Okul derslerinizi boşlamayın ancak 2016 sınavında okul puanı ile öğrenci alınacağını sanmıyorum. Şuan ki sisteme benzer bir sistem olacaktır. Kaygılanmanıza gerek yok. Programınıza uymaya çalışın ancak dakikası dakikası programa uymaya çalışmak çok zordur. Örneğin hafta sonu öğlen fizik çalışacakken ailenizle veya arkadaşlarınızla bir aktivite yapmak istiyorsanız yapmanızı öneririm. Ancak yapmadığınız çalışmanın telafisini en kısa sürede yapın (O gün veya bir sonraki gün) Tabi ki sürekli çalışma düzeninizi bozacak aktiviteler yapmayın ara ara dinlenmek, eğlenmek amacıyla yapın 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. 9. sınıf öğrencisiyim 12. sınıfa şimdiden hazırlanmak istiyorum. okulu birinci olarak bitirmek hedefim. ders programı yapmak istiyorum. bana bu konuda yardımcı olur musunuz.örnek ders programı gönderebilir misiniz ?

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Bu sayfamızdaki çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alıp, kendiniz için kabaca bir program hazırlayıp tarafıma yollayabilirsiniz. Daha sonra programınızdaki eksikleri, hataları beraber yorumlarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir