Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma Programım Nasıl Olmuş?

Categories Rehberlik, Video Kategorisi
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Çalışma Programım Nasıl Olmuş?

Nur: Hocam merhabalar. Ben daha önce de programımı yazmıştım ders çalışırken yine bir problem yaşadım.Şimdi sayısal temelim hiç olmadığı için konu çalışmadan sonra test çözmeye geçtim geçen hafta ve çoğu yanlış çıkınca morelim bozuldu.Bende nasıl verim alabilirim diye düşünürken buldum çok şükür.Elimde konuyla alakalı tüm kaynakları iyice çalıştıktan sonra test çözümüne geçeceğim.Ders programımı yine değiştirdim ve 4 ay kaldı günde 4 konu bitireceğim yaklaşık 10 veya 15 hafta sonra konularım bitecek eğer 10 hafta da biterse biriktirdiğim konu anlatım sayfalarıyla tekrar ede ede test ve deneme çözeceğim bu son hali ve yarın hayırlısıyla tekrar baştan konuları çalışmaya başlayacağım.Fikrinizi almak istiyorum hocam Hemşirelik istiyorum ama puanım 400 den yukarı gelirse Tıpı istiyorum 🙂 Lys’yide hesapladım günde 3 konu bitirerek yetiştirebiliyorum evde hazırlandığım için fedakarlık yapıp sabah 6 da 🙂 kalkıp daha çok konu bitirip sonra bol bol test çözebilirim eğer 400 altında alırsam Lys belki girmem çünkü hiç temelim yok.İlk önce ygs düşünmek istiyorum zaten ygs konusunu iyi öğrenmeden Lys’ye çalışsam da bir verimi olmayacak konular hep birbiriyle bağlantılı …belkide 400 alırsam istediğim Hemşirelik Fakültesi olabilir ygs den sonra düşüneceğim 🙂 Çalışma programımda çalışma şeklim şöyledir:
Yarın Matematik,Türkçe,Fizik,Tarih çalışacağım.
İlk önce Zirve Konu Anlatım Sonra Eğer konu bu site de varsa bu sitenin video anlatımından yok ise başka video anlatım sitesinden sonra ilkokul konularından bir yandan da temel olsun diye günlük üç konu bitireceğim.
Bu ders çalışması bittikten sonra ;
Her gün ilkokul konularından notlar alacağım ve sınava kadar 5 gün ders çalışmam var anlayarak okuyacağım o zamana kadar iyice öğrenmiş olacağım sonra Zirve konu anlatımdan matematik temel kavramlar çalışacağım yarın sınava kadar her gün konu anlatım anlayarak çalışmak istediğim için sayfaları yırtıp dosyalaştırıyorum elimin altında oluyor ve sırasına göre her gün böylede çalışılacak zamanım kaldığı için her bitmiş konuyu böyle tekrar edeceğim bunlara ek olarak tekrar günlerim vardı onlarda da 1 hafta boyunca çalıştığım derslerin tüm kaynaklarını tekrar olarak çalışacağım birikmeyecek şekilde o kaynakları bitirip sayfalarını koparıp dosyama ekleyeceğim bunu yapmamın sebebi hem not alarak zaman kaybetmeyeceğim hem de orada bazı konular da görsel resimler var onları da inceleyip sınava kadar konuları iyice kavrayacağım şimdi dersle ilgili tüm kaynaklar bittikten sonra haliyle konuları iyice öğreneceğimden haftaya bu biten konulardan her gün video çözümlü test kitap çözümlü test ve üzerine her gün 25 test sınava kadar bütün derslerde böyle bir uygulama yapmak istedim.Ve günlük okuma sayfamı 50 ye düşürdüm. Tüm konularımı bitirince bir yandan Zirve konu anlatımın dışında farklı kaynaklardaki farklı konuları işlemeye başlayacağım artık yetişirse bir yandan da bol bol deneme çözeceğim.Bana göre iyi bir program oldu.Fikrinizi bekliyorum hocam.Çokta teşekkür ederim her şey için.Allah razı olsun tüm yardımlarınız için….

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Temeliniz olmayan bir derste hiç konu çalışmadan soru çözmeye başlarsanız sizinde belirtiğiniz gibi hatalar yüzünden moraliniz bozulacak bu hatanızı kısa sürede fark etmenize sevindim. Sorunlarınıza gelirsek herkesin kendine has çalışma programı vardır sizde bu şekilde çalışmanın sizin için en verimli çalışma şekli olduğunu düşünüyorsanız sorun yok ama birkaç tavsiye vermek isterim. Öncelikle her gün şu kadar konu çalışacağım demişsiniz bazı günler sizin için çok zor bir konu gelebilir böyle bir durumda 2 tane bile konu çalışamayabilirsiniz bazı günlerde de sizin için çok kolay ve bildiğiniz konular gelebilir bu durumda da 6 tane de konu çalışabilirsiniz bu yüzden rakamlara çok takılı kalmayın 4 tane konu bitireceğim diye 4 konuyu da anlamadan hızlı hızlı geçmeyin 😉 Bunun dışında konu çalışmanızı bitirdikten sonra mutlaka çalıştığınız konu ile ilgili sorular çözün ve yapamadığınız yerleri öğrenin bir konu ancak böyle oturur. Ayrıca tekrar günlerinde  eğer konuda unuttuğunuz yerler varsa konuyu tekrar edip soru çözebilirsiniz veya doğrudan soru çözmeye de geçebilirsiniz. İnanın düzenli çalışma ile belirtiğiniz bölüme çok rahat gireceksinizdir. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz. İyi Çalışmalar Dilerim.

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

  1. Merhabalar hocam ben Ayşenur size bir soru sormak istiyorum biz şimdiye kada ygs nin %80’ını bitirdik.ben bu aralık ayında bu konuları tekrar gözden geçirip elimizdeki kitaplardan bitirmeyi hedefliyorum.sizce bir ayda yetişebilir mi?

    1. Eksikleriniz, çalışma şekil ve hızınıza göre değişecektir ancak 1 ay gibi bir süre içinde iyi bir tekrar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir