Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma Programım Nasıl Olmuş?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Çalışma Programım Nasıl Olmuş?

Merhaba hocam ben sağlık meslekten mezun oldum hemşireyim. Mesleğimi isteyerek seçmedim aile baskısı yüzündendi. Okulumuz mf puan türündeydi ama inanırmısınız mat dersi bile yoktu bırakın fizik kimya biyoloji… Ben kendimi geliştirmeye çalıştım yinede çalışmayı bırakmadım ama okula 2 gün gidiyodum sadece geri kalan günler stajdı çok çalışamadığım için ygs den istediğim puan gelmedi çok zorlandım lys ye tm den girdim iç mimarlık istiyorum 301 aldım bu sene tercih yapmıycam mimarlık için hazırlanıyorum tekrar maddi durumumuz çok iyi babam hemşirelik istemediğimi biliyor özel üni göndermek istiyor ben bilerek gitmiyorum kendim kazanmak kendi çabamla bişeyler başarmak istiyorum çok çalışmam gerektiğini çok iyi biliyorum kendime ders programı hazırladım sizce olmuş mu bakarsanız eksiğim varsa söylerseniz çok sevinirim hocam hangi kitapları almam gerek yardımcı olabilir misiniz ? Bende genelde Fem yayınları var dergi seti konu anlatımı 16 dergi ve soru bankaları var yaprak testleri var hepsini bölüm bölüm hafta hafta ayırdım Ocak sonu gibi bitiyor hepsi tek kaynak olmaz tabiki öyle düşünüyorum ne önerirseniz gidip alıcam yarın hemen bi de en başta mat 0 yazan kısım karekökün kitabı yaklaşık 4 haftalık bi program sonunda kitabım bitiyor çok iyi ayarladım günlük 50 sayfa çözüyorum matım çok iyi değil eksiklerim var bayağı kitap bittiğinde o kısımları lys ye ayırıcam yine tm den giricem son olarak ygs ve lys ye aynı anda bu kadar yoğun çalışırken sınavda kafam karışmaz mı haftada sadece 1 günü gezmeye dinlemeye ayırıyorum akşam eve gelince soru çözüyorum bol bol (cumartesi ya da pazar) çok teşekkür ederim hocam en kısa zamanda yazın lütfen cevabınızı bekliyorum (Not olarak gece çalışabiliyorum sadece hocam sabah uykum geliyor okul varken de 4 sene boyunca okuldan akşam 6 da eve gelir gelemez uyuyup gece ders çalışıyordum benim için sıkıntı olmayacak yani programım gece olması)

Derscalisiyorum Cevap:

Merhabalar. Öncelikle şunu belirteyim herkesin kendine has çalışma yolları vardır. Eğer bu çalışmanın size katkısı olduğunu gördüyseniz, çalışmalarına devam edebilirsiniz. Benim gördüğüm eksikliklerden bazıları; Programınızda tekrarlar çok az. Bir konuyu çalıştıktan sonra konun taze kalması için ara ara tekrar yapmalısınız. Bu tekrarlar ilak ki konu çalışma şeklinde olmak zorunda değil. Bir test çözerek bile bilginizi koruyabilirsiniz. Ayrıca bir gün içerisinde tüm derslere çalışmak kafanızın karışmasına neden olabilir. Bu yüzden size en çok etki eden ve eksiklerinizin çok olduğu derslere ağırlık vererek dersleri günlere bölebilirsiniz.
Sitemizde yer alan çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir yazı var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.
Kitap konusuna gelirsek; birçok kaliteli yayın mevcut güvender, birey, fem, pi analitik vb. istediğinizi tercih edebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. Merhaba Hocam. Ben 2015 de Açıköğretim meslek lisesinden motor meslek mezunuyum. Üniversite tercihi yapıcam fakat nelere dikkat ederek yapıcağımı bilmiyorum. Bu konuda beni bilgilendirir misiniz. Teşekkür Ederim.

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Hangi Üniversiteleri ve Bölümleri istiyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir