Sponsorlu Bağlantılar

11.Sınıfta YGS ve LYS Çalışılırsa Konuları Unutulur Mu?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

11.Sınıfta YGS ve LYS Çalışırsam Konuları Unutulur Mu?


Merhabalar; ben 11.sınıf öğrencisiyim lys ve ygs çalısacağım ama calıstıgım konuların unutmaktan boşuna zaman harcamış olmaktan korkuyorum ne yapmalıyım vede cerrah olmak istiyorum ders çalışmayıda  seviyorum burada uyku düzenim yok onu nasıl düzelte bilirim.

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr  Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Sizde birçok öğrencinin yaşadığı çalışacağım ama sonra unutacağım duygusunu yaşıyorsunuz. Eğer bilgiyi sürekli taze tutmazsanız unutursunuz zaten bunu okuldaki normal yazılılarda da görüyorsunuzdur, birçok öğrenci ilk sınavda çalıştığı konuların çoğunu ikinci sınava kadar çoktan imagesunutmuş oluyor. Geldik unutmamak için ne yapacağımız sorusunun cevabına; Sorunun cevabı aslında çok basit soru çözeceksiniz. Diyelim bu hafta A,B,C Konularına çalıştın hafta sonu oturup bu konularla tekrar edip soru çözeceksin. Her hafta sonu o haftanın tekrarını yapacaksın. Boş vakitlerinde de daha önceki haftalarda çalıştığın konularla ilgili en az 1’er test çöz. Bu sayede bilgi hep taze kalacak ve hiç unutmayacaksın. (Tabi ki tüm bunları bir gün içinde yapmanı beklemiyorum boş vakitlerini olabildiğince verimli kullan) İnan böyle düzenli çalışma ve tekrar ile ilerlersen ileride yükünün çok hafiflediğini, arkadaşlarının konulara çalışmak ve kavramak için saatlerce ders çalışıp onlarca soru çözerken aynı zamanda konular yetişir mi düşüncesini yaşarken sen yapmış olduğun ufak tekrarla tüm konuları bitireceksin. Dediğim gibi şimdiden çalışmaya başla ve kafana takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsin.

 

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum

 1. MERABA HOCAM ben 7.sınıf öğrencisiyim 8.sınıfta olan sbs sınavında 6 7 8 den mi yoksa sadece 8.sınıftanmı sorulucak yeni sistem hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz? tşkkürler..

  1. Fatma Yorumunuza Cevap:
   Merhabalar. Ne kadar net yaptığınızı söylemem sizi yanıltabilir. Çünkü siz edebiyattan çok iyisinizdir matematikten kötüsünüzdür ben ortalama bir şey söylerim buda sizin moralinizi bozar. İnternetteki puan hesaplama motorlarını kendi başarınıza göre kullanarak daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz ama illaki net isterseniz. MAT:30 GEO:20 EDB:45 COĞ:20 ama hedefinizi daima yüksek olsun yoksa pişman olabilirsiniz 😉

   AYŞİN Yorumunuza Cevap:
   Şuan için ortamda çok fazla söylenti var ama resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Sadece 8.Sınıf konuların sınav sorulması gibi bir durum söz konusu olamaz. 8.Sınıfa öğrendiğiniz tüm konulardan sorumlu olursunuz.

 2. mrb hocam ben 12. sınıf öğrencisiyim türkçe öğretmenliği istiyorum ygs 3 puanım 354 ygs 4 350 inşallah lysem daha iyi olur bunun için adana çukurova için yaklaşık kaç net yapmam gerekir cevabınızı bekliyorum ALLAHA EMANET OLUN

 3. Meraba hocam. öncelikle emeginiz icin hepinize bütün hocalara cok cok tsk ediyoruz. hocam benim sorum şu; ben ygs5 ten okul puani eklenmis sekli 345 aldm. sizce herhangi bir üniversitenin okul öncesi bölümünü kazanabilir miyim?

  1. Merhabalar. Puanınız devlet üniversiteleri için sınırlarda dolaşıyor diyebilirim bu demek oluyor ki kazanma şansınız var. Çünkü her sene açılan üniversiteler ve yeni bölümler sayesinde bazı bölümlerin sıralamasında ufak düşmeler yaşanabiliyor. Tercih zamanı tercihinizi oluştururken dikkatli olmanızı öneririm açıkta kalmanızı istemem. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir