Sponsorlu Bağlantılar

Başbakanlık Bursu

Categories Haberler
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Başbakanlık Bursu

Binlerce üniversite öğrencisinin merakla beklediği Kredi Yurtlar Kurumu Başbakanlık Bursluluk Sonuçlarının ne zaman sonuçlanacağı netleşmeye başladı…

Başvuru formunda “Burs istiyorum.” seçeneğini işaretleyen öğrencilerin en az %80′lik bir dilimine başbakanlık bursu(karşılıksız) çıkacak. Burs alacak öğrencilerin belirlenmesinde, “okuyan kardeş sayısı”,”gelir durumu”,”mal-mülk miktarı” gibi unsurlar etkili olacak.

KYK Burs sonuçlarının aralık ayı sonu itibariyle öğrencilere duyurulması beklenmekte. Zirâ bu durum önceki yıllarda da bu şekilde olmuştu. 2011-2012 yılı için KYK Öğrenim Kredisi ve Burs başvurusu yapan öğrencilerin hangisine hak kazandığı şu anda belli fakat hükümet bu öğrencilere yapacağı ödemeleri 2012 Malî bütçesinde belirttiği için duyuruyu aralık sonunda yapmayı planlıyor. Hükümet’in öğrencilere ilk ödemeyi 2012 Ocak ayında yapması bekleniyor.

Öğrenim Kredisi ve Burs Miktarı 

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, önceki hafta yaptığı açıklamada 2012 yılı itibariyle burs ve kredi miktarını arttıracaklarını söylemişti. Ancak bu açıklama henüz bir resmîyet kazanmadı. 2012 Burs ve Kredi miktarı konusunda şu anda net bir şey söyleyecek olursak o da öğrencilerin 2012 yılında en az 250 TL’den fazla alacakları… Bilindiği üzere 240 TL miktarı şu anda alınan miktar.

2011 2012 Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak,2011 2012 KYK Öğrenim ve Burs Sonuçları Açıklanma Tarihi,2011 2012 Üniversite Kredi ve Bursluluk Sonuçları

Kaynak: ekol-meb.com

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir