Sponsorlu Bağlantılar

Fotosentez Video

Categories Biyoloji Konu Anlatımlı Videolar
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Bu videoda da Biyoloji dersinin Fotosentez konusu altında; Fotosentez Nedir? Fotosentez Reaksiyonları, Fotosentez Evreleri, Fotosentez Hızını Etkileyen Faktörler (Dış Faktörler, Işık Şiddeti, Işığın Dalga Boyu, Ortam Sıcaklığı, CO2 Yoğunluğu, Mineral Tuzlar, Mg, P, Ca, Fe, Kalıtsal Faktörler) vb. başlıklar hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Uyarı: Video 13:28 dakikasında Karanlık Evre Reaksiyon şemasını gösterirken RDP Bileşiğinden PGAL bileşiği oluştuğu gösterilmiş olup bu bilgide hata yapılmıştır. Doğrusu RDP Bileşiğinden PGA Bileşiği Oluşmasıdır. Videolarımızda başka bir hata tespit edilmemiştir.Eğer Kafanız Karıştıysa Lütfen Karanlık Evre Şablonumuza Bakınız. Şablona Gitmek için tıklanıyız. Hata için Özür Dileriz.

EK KAYNAKLAR:

Biyoloji Fotosentez konusunu daha iyi anlamanıza katkı sağlamak için sitemizde konu ile ilgili ders notumuz (konun önemli yerlerine ait yazılı bir kaynak)  mevcuttur. İstediğiniz kaynağa gitmek için aşağıdaki bağlantılardan birini tıklamanız yeterli olacaktır. İyi Çalışmalar.

Fotosentez Video

Kaynak Siteye Gitmek İçin Bağlantı: https://vimeo.com/19251673

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

  1. buda açılmıyor ne yapmalıyım 🙁

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Videoda herhangi bir sorun tespit edemedim. Sayfayı tekrar yenileyip veya başka bir tarayıcı ile dener misiniz? Videonun başlaması İnternet hızınıza göre değişiklik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir