Sponsorlu Bağlantılar

Dershaneler Hafta Kaç Gün? Konular İçin Süre Yeter Mi?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Dershaneler Hafta Kaç Gün? Konular İçin Süre Yeter Mi?

Ayşenur: merhaba hocam.Ben genel lisede 11.sınıf öğrencisiyim.Seneye sınava giricem ve her öğrenci gibi benim de bazı korkularım var.Evet yapabileceğimi biliyorum. Eğer istersem yapamayacağım hiçbir şey yok. Ailemin de desteği beni mutlu ediyor. Ben yazın dershaneye gidicem ve haftada 2 gün sadece dediler yetişirmi konular diye endişem var.Tıp fakültesini okumak istiyorum ve ilk sene kazanmam gerek bunu biliyorum. Hata yapmak istemiyorum. Düzenli çalışmam gerek bana bu konuda yardım edermisiniz. Ayrıca zamanla ilgili endşelirim var ygs ve lys iki büyük sınav ve konular çok fazla 7-8 ay içinde yetişirmi temelim yok benim ama eksiklerimi çok iyi biliyorum yardımlarınızı istiyorum. Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmlar size..

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:
Merhabalar. Öncelikle haftada 2 gün derken 2 gün dışında etüt olmalı eğer sadece 2 gün ve hiç etüt yoksa yaza özel olabilir. Ayrıca dershanelerde genellikle hafta sonu yani 2 gün ders olur, hafta içi de etüt olmaktadır. Pazartesileri Tatil yani toplamda 6 gün dershane olur. Belki yanlış anlamış olabilirsiniz.  Zamanınız konular için yeterli olacaktır. Dershaneler yıllardır bu işin içinde ve dershanelerin mantığı öğrenciyi sınava hazırlamak bu bakımdan korkunuz olmasın. Önemli olan sizin dershanenin temposuna ayak uydurmanız. Konularda temeliniz yoksa dershaneniz açılmadan şimdiden çalışmalara başlayın sizin içinde bir ön hazırlık, bir temel oluşturur.  Dershaneniz başlayınca Rehberlik hocanız ile konuşarak sizin için en uygun olacak bir sistem oluşturun. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum

 1. Bende soru sormuştum bende ulaşamadım henüz yardımcı olursanız. Ygs 3 sırlamam 467 bin Lys ile ts2 sıralamamı 120 bine çekebilir miyim ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  LYS’den alacağınız iyi bir sonuçla çok rahat sıralamanızı istediğiniz aralığa çekebilirsiniz.

 2. benim de sorum vardı yalnız bende göremedim yardımcı olur musunuz

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sorunuzu tespit edemedim. Tekrar sorarsanız cevaplayabilirim.

 3. Merhaba ben seneye son sınıf olacağım sınav hakkında pek bilgim yok yarın kitaplar alıcam bana çıkmış sorularıda çok çözün diyen oldu bende şeyi merak ettim bu yıldan itibaren geriye geriye gidip çözdüğümde o sınavdan aldığım netlerle gelcek yıl alacağım netler ya da puan çok mu uzak gelir yoksa hemen hemen aynı denilecek kadar yakın olur mu ? Teşekkürler.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Geçmiş yılların Çıkmış Sorularını çözmelisiniz tabi ki sürekli aynı çıkmış soruları tekrar tekrar çözmenin bir anlamı yok. Ayrıca daha düzenli bir konu çalışımı, soru çözümü yapmadan doğrudan çıkmış soruları çözerseniz birçok hata ile karşılaşırsınız. Test kitaplarında hazırlanan soruların zaten hemen hemen hepsi sınavda karşınıza çıkabilecek sorulardır. Diğer sorunuza gelirsek; o sınavlardan alacağınız puanının uzak veya yakınlığı hakkında bir şey söylemek zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir