Sponsorlu Bağlantılar

Alan Dışı Tercihte Puanım Kırılır Mı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Alan Dışı Tercihte Puanım Kırılır Mı?

merhaba hocam ben sayısal alan mevzunuyum mezun olalı 5 sene oldu derslere çok uzun süre ara verdim sistem hakkındada pek bilgim yok bizim zamanımızda alan dışı tercih yaptığında puanlarımız kırılıyordu bu sene tm çıkış yapıp pdr okumak istıyorum puanım kırılırmı alan dışı tercih yaptıgım için lütfen yardımcı olun cevabınızı bekliyorum.

——————————————————————————————————————————————

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr YöneticisiYorumunuza Cevap:

Alan dışı tercihten herhangi bir puan kırılma söz konusu olmaz merak etmeyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

9 Yorum

 1. Hocam ben tm bölümündeyim ts den giriş yapmak istiyorum ama kararsızım ayt sınavında matematiği de sosyal bilimler 2 yide çözsem olur mu ve hem eşit ağırlık hem de sözel puanım hesaplanır mı

  1. Eskiden bir MF’ci hem MF hemde TM’den girebilirken veya sizin dediğiniz gibi TM’ci aynı zamanda TS’den de sınava giriyordu. Ancak sınav eskisi gibi farklı oturumlardan oluşmuyor. Hangi puan türünden gireceğinize karar vermelisiniz. Sınavda süre sorunu yaşarsınız.

 2. Hocam ben TM de okuyorum TS den bölüm tercih edebilir miyim ? Tercih yapmama icin gerekli baska bisey var mı ? Ve TS den meslek seçersem puan kırılır mı?

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar.TS bölümleri tercih yapacaksınız. Sınavda TS puan türüne etki eden sınavlara girmeniz gerekmektedir. Puanınızda herhangi bir kırılma olmaz.

 3. Hocam kiz meslek mezunuyum ama ilahiyat tercih etmek istiyorum obp puanimda kirilma olacakmi ek puanla yerlesebilcekmiyim

  Derscalisiyorum Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Okul puanınızda bir kırılma olmaz. Kendi mesleki bölümlerinize yerleşirken ek puan alırsınız. İlahiyata ek puan alamazsınız.

 4. Merhaba, Lise 3 ve 4’te yabancı dil bölümünde okuyan biri, katsayı farkı veya puan kesintisi olmadan; YGS’ye girip herhangi bir bölümü tercih edebilir mi veya LYS’ye de girip diğer alanların bölümlerini (hukuk, pdr..vb) tercih edebilir mi? Bu konu ile ilgili herhangi bir kısıtlama var mı?

 5. Hocam tm den girip sayisaldan bolum secince puan kirilirmi ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Hayır herhangi bir kırılma olmaz. Sınavda sayısal bölümün sınavlarına girmeniz yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir