Sponsorlu Bağlantılar

2015 YGS Sosyal Bilimler Soruları ve Çözümleri

Categories Çıkmış Sorular
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

2015 YGS Sosyal Bilimleri  Soruları ve Çözümleri

YGS 2015, 15 Mart Pazar günü saat 10.00’de gerçekleştirildi ve adaylara 160 dakika süresi tanındı. Bu sayfamızda  2015 YGS Sosyal Bilimler Sorularını ve Çözümlerini, 2015 YGS Sosyal Bilimleri , 2015 YGS Sosyal Bilimleri Cevap Anahtarı, 2015 YGS Tarih Soruları, 2015 YGS Coğrafya Sorularının Çözümleri görebilirsiniz. 2015 YGS Felsefe Soruları ve Çözümleri,  2015 YGS Din Kültürü Ahlak Bilgisi Soruları ve Çözümleri, 2015 YGS Coğrafya Soruları ve Çözümleri.

ÖSYM; Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularının yüzde 20’sini sınav bittikten sonra yayınlayacaklarını, geriye kalan soruların ise sonuçlar açıklandığı gün Aday İşlemleri Sisteminden adayların incelemesi için erişime açacaklarını bildirdi.

2015 YGS Diğer Derslerin Soruları ve Çözümleri

NOT: YGS Puan Hesaplama Motorumuzu kullanarak tahmini puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Soruları Görmek İçin Tıklayınız…

Sponsorlu Bağlantılar

10 Yorum

  1. peki bu durumda ne yapması gerekiyor şimdiden lys ye başlasa yetiştirebilir mi lys üzerinden türkçe yada çoğrafya öğretmenliğini hedef alsa bu konuda da yardımcı olur musunuz.

    1. LYS’e konusunda Yetişirip yetişmemesi onun durumuna bağlı. Çoğu öğrenci sıfırdan kalan vakitte tüm konuları yetiştiremez. Çünkü LYS sınavı YGS’ye benzemez daha zor ve doğrudan bilgi sorar. Ama hedefi çok yüksek değil ortalama bir yer ise kalan vakti iyi değerlendirirse şansı olabilir. Belirttiğiniz yerleri iyi bir LYS sonucu istemektedir. Eğer istediği yerlerse ben şansını denemesini öneririm.

  2. Merhaba benim kız kardeşim ise ygs 3 ten 264 aldı okul puanıyla 307 oluyor 2 yıllık adalet bölümünü istiyor lys ye girmek istemiyor çünkü şuana kadar hep ygs ye çalıştı sizce gelme ihtimali var mı.

    1. Merhabalar. Adalet bölümü YGS’den öğrenci almaktadır. Büyük olasılıkla istediği bölüme yerleşebilir. Adalet Meslek Lisesilerin sınavsız geçiş hakları olduğunu da unutmayın.

  3. Merhabalar… Ben bir yılki YGS’de 4.puan türünde 288 yaptım ve okuldan ek olarak 78 puan gelecek. Yani 366 civarına çıkacak inşallah. Şu anki sıralamam 183 bin, ek puan eklendiğinde sıralamamda nasıl bir değişiklik olur sizce? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  4. Merhabalar. Ygs.de kızım sıralamada 184 bininci oldu.bölümü Eşit ağırlık. Hukuk fakültesi istiyor. Sizce olabilirmi.(mail adresim gizlenicek umarım. Adres Yayınlanmasın istiyorum)çok teşekkürler

    1. Merhabalar. Merak etmeyin mail adresleriniz yayınlanmayacaktır. LYS’den alınacak çok iyi bir sonuçla mümkün ama diğer arkadaşlara da dediğim gibi başarı kızınızın bugüne kadar göstermiş olduğun ve göstereceği çalışmalara bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir