İlk ve Acil Yardım Bölümü İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Bilgi Güçtür Paylaştıkça BüyürShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrShare on Reddit
Sponsorlu Bağlantılar

İlk ve Acil Yardım Bölümü İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Soru: merhabalar hocam ben att bolumu okumak ıstıyorum ve hangı fen matematık ve turkce yapmam gerekıyo ve ben meslek lısesı oldugum ıcın alt yapım yok ders calısamak ıstıyorum ama basarılı olamıyorum sızce ne yapmalıyım

Cevap: Merhabalar. İlk ve Acil Yardım Bölümü 2 yıllık bir önlisans bölümüdür. Meslek lisesi mezunu olduğunu söylemişsiniz. Hangi bölümden mezunsunuz?

Soru:ayakkabı meslek lısesı meunuyum 2 yıllıkta aynı bolumu unıversıteyı okudum

Cevap: İstediğiniz bölüm 2 yıllık bir bölüm ve YGS-2’den öğrenci almaktadır. Geçen seneye kadar bu bölüme sağlık meslek liselilerinin sınavsız geçiş hakları bulunmaktaydı ve diğer lise türleri sadece boş kontenjan kaldığında yerleşebiliyorlardı. Bu durumda diğer lise türlerindeki bir öğrencinin devlet üniverisitelerindeki bu bölüme kazanmaları çok düşük bir ihtimaldi. Ancak geçen sene diğer lise türlerinden öğrenciler için kontenjan açıldı. Bunun için YGS sınavına girmelisiniz ve YGS-2 puanınızın istediğiniz yer için yeterli olması gerekmektedir.

Aşağıda ise YGS-2 puan türü için YGS sınavındaki derslerin yüzde etkilerini verdim. Hangi dersin ne kadar etki ettiğini görebilirsiniz.

YGS-2’de;
Türkçe’nin ağırlıgı yüzde 20,
Temel Matematik’in ağırlıgı yüzde 30,
Sosyal’in ağırlıgı yüzde 10,
Fen’in ağırlıgı yüzde 40;

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar