Hemşirelik İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Hemşirelik İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Merhabalar. Ben son sınıf öğrencisiyim. Ygs sınavından çok düşük aldım.Barajı gecemedim. Bu yıl ki geçiş hakkımı kullanmak istemiyorum.Seneye sınava tekrar gireceğim.Dershaneye gitmek istemiyorum.Sitenizden çalışmaya baslayacağım. Siteniz çok güzel.Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.Benim için çok faydalı olacak. Benim temelim hiç olmadığı için ilkokul konularından başlamak istiyorum çalışmaya.Zaten uzun bir zamanım var sanırım yetiştiririm. Hemsirelik istiyorum.İmkansız diyorlar hevesimi kırıyorlar. Hatta biri ygs birincisi bile olsan o bölüme gitmen cok zor dedi.Çünkü öncelik sağlık mesleklerinmiş. Ben ticaret meslek lisesinden mezun olacağım .Muhasebe ve finansman okuyorum.Bu bolumu okumak istemiyorum.Çok üzüldüm.350 civarı alsam gidemez miyim ? Herhangi bir devlet üniversitesine? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim..

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr  Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Sınavdan düşük almanıza üzüldüm. Milletin sizin için imkansız demesine takılmayın. Millet konuya bilmediği için yanlış ve gereksiz bilgiler ortada dolaşıyor. Sizin belirttiğiniz öncelik 2 senelikler (Sağlık meslek liselilerin geçiş hakkı vardır) için geçerlidir. Hemşirelik 4 yıllık bir bölümdür yani siz 4 yıllık okuyacaksanız yani kimsenin size göre bir avantajı olmayacaktır. Konumuza gelirsek seviyeniz dediğiniz kadar düşükse en baştan başlamayıp temel atmak sizin için daha iyi olacaktır. Eğer düzenli ve sistemli çalışırsanız istediğiniz bölümü rahatlıkla kazanabilirsiniz. (Belirtiğiniz 350 Puanda yeterli olacaktır ancak hedefinizi yüksek tutun) Gelelim nasıl ders çalışacağımız konusuna öncelikle elinizde yazılı bir kaynak olarak soru bankaları olsun eğer yeni alacaksanız kolay bir yayından almanızı öneririm. Kendiniz için en uygun verimli çalışma sistemini bulun; örneğin bugün 13Matematik, fizik ve Türkçeden şu konuları; yarın fizik, kimya, biyolojiden şu konuları çalışacağım gibi ayırın. Eksik olduğunuz derse daha fazla ağırlık verebilirsiniz. Diyelim derse çalışmaya başladınız çalışmanız 40 dakikadan kısa olmasın ama çok fazlada uzun sürmesin eğer çalışmanız uzun sürecekse arada kısa bir mola verebilirsiniz. Çalışmanızı bitirdikten hemen sonra test kitabınızı açın kolay sorulardan başlayarak çalıştığınız konunun sorularını çözün illaki yanlış yaptığınız veya boş bıraktığınız sorular olacaktır bu sizin moralinizi bozmasın yanlış yaptığınız soruların çözümlerini kitaplardan, internettten, arkadaşlarınızdan vb. sorarak kesinlikle ama kesinlikle ama kesinlikle öğrenin eğer yapamadığınız sorunun çözümlerini öğrenmezseniz o tarz sorular karşınıza çıktığında sürekli aynı hataları yaparsanız. Bu dersi ve konuları bitirdikten sonra diğer derse geçip çalışabilirsiniz. Hafta sonları hafta içi çalıştığının konuların tekrarlarını yap bu tekrarlar çalıştığın konular ile ilgili birer test olabilir eğer konuyu hatırlamak istiyorsanız konuyu hafif yapıp teste çözebilirsin. Tüm haftayı tekrar edin ve boş vaktin kaldıysa daha önceki haftalarda çalıştığın konulardan tekrar yapmanı düşündüğün konuları tekrar et. Bu yaptığın tekrarlar sayesinde bilgi daima taze kalacak ve unutmayacaksın 😉  Konularda ilerlemeye ve mantığını anlamaya başlayınca bu sizin için 2-3 ay gibi bir süre sonra (Eğer düzenli çalışırsanız) arada denemelerde çözebilirsiniz. Kafana takılan bir olursa her zaman iletişime geçebilirsin.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sayfamız

65 Yanıt “Hemşirelik İstiyorum Ne Yapmalıyım?”

 1. nur

  Nis 27. 2013

  Çok teşekkür ederim :):) :) :)

 2. nur

  Nis 28. 2013

  Ben ders calışma programımı hazırlamıştım. Programım şöyle örneğin matematik : 6,7,8 diye devam ediyo sonra fen 6,7,8, hepsi bitince 9,10,11,12 sonra ygs sonra lys ben böyle yaptım peki böyle çalısırsam nasıl olur? Bir de merak ettiğim LYS sınavında hangi derslerin sınavına girmeliyim ?

  • Admin

   Nis 28. 2013

   Çalışma şeklin güzel ama matematik ve fen derslerini aynı anda çalış sakın şöyle yapma önce matematik 6,7,8 i bitirip sonra fen 6,7,8 çalışma ikisini beraber çalış. Dilersen 1 gün matematik diğer gün fen derslerini çalış dilersen günü 2’ye bölüp öylede çalışabilirsin ama bir derse asla çok fazla ara verme.(Dersi yukarıda belirttiğim şekilde çalış, konu çalışma, test çözme ve tekrarlardan oluşsun) Bunun dışında YGS çalışırken Türkçe ve Sosyal Bilgiler (Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din Kültürü) bakmayı da unutma. Diğer soruna gelirsek Hemşirelik hem YGS-2’den hemde MF-3 den öğrenci almaktadır. MF-3 puan türü için LYS’de siz LYS-1 (Matematik ve Geometri) ve LYS-2 (Fizik, Kimya, Biyoloji) sınavlarına gireceksiniz. Aşağıda size hangi derslerin puanınıza olan yüzde etkisini de yazdım.

   MF-3’te;
   —YGS—
   Türkçe %11,
   Temel Matematik %11,
   Sosyal %7,
   Fen %11,
   —LYS—
   Matematik %13,
   Geometri %5,
   Fizik %13,
   Kimya %14
   Biyoloji %15;

 3. nur

  Nis 28. 2013

  Hmm anladım.Çok çok çok teşekkür ederim.

 4. aslı

  Nis 29. 2013

  merhabalar ben ygs çalışmaya başladım fakat şu şekilde çalışıyorum tarih konularını(9,10,11) bitirip sonra coğrafya(9,10,11) …… gibi sizce bu verimli olurmu yoksa hepsini beraber mi götüreyim?

  • Admin

   Nis 29. 2013

   Bir derse çok fazla ara vermek iyi değildir şöyle yapabilirsin coğrafya çalışırken arada tarihle ilgili tekrar yaparsın bu tekrarda çeşitli konulardan birer test çözmek şeklinde olabilir ama bir derse çok fazla ara verme. 😉

 5. nur

  Nis 29. 2013

  Hocam ben hemşireliği kazanamazsam grafik tasarımcılığı istiyorum.Özel yetenek sınavları varmış benim hiç çizim yeteneğim yok ama o alanda bilgisayarda olanıyla ilgili şeylerle uğraşmayı çok seviyorum.O sınava girmek şart mı girmeden almıyorlar mı ? İlla çizim yeteneği olmalı mı ?

  • Admin

   May 01. 2013

   Evet eğer istediğiniz bölümde yetenek sınavı ile alıyorsa sınava girmelisiniz. Sınavlar üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebilir. Üniversitelerde sınavlar hakkında detaylı bilgiyi olabilirsiniz.

 6. aslı

  Nis 30. 2013

  teşekkürler

 7. Ece

  May 01. 2013

  Meraba, sorumu yanıtlamışsınız çok teşekkür ederim. Ben eşit ağırlıkta okuyorum sayısala geçmesine geçeyim de sınıfta kalırım diye korkuyorum geçen senede o yüzden eşit ağırlığı seçmiştim zaten :( tek korkum matematik, geometriyi kimyayı biyolojiyi anlıyorum fen derslerim çok iyi çünkü o konulara ilgi duyuyorum. Matematikte zorlanıyorum sadece biraz :( matematiğim kötü olduğu için hemşirelik hayalimden de vazgeçmiştim 1 senedir. Geçen gün hastaneye gittim ordaki çalışanları görünce gerçekten çok istediğimi farkettim ve sıkı çalışmaya karar verdim. Ama eşit ağırlıkta olduğum için kimya biyoloji fizik dersi görmüyorum napıcam hiç bilmiyorum :(

  • Admin

   May 01. 2013

   Fen derslerim iyi ama matematikten korkuyorum diyorsun eşit ağırlıkta matematik yok mu? LYS’de Eşit ağırlıkçı ve Sayısalcılar da aynı Matematik sınavına girmiyor mu? :) Belki sizin okulda matematik dersini eşit ağırlar için biraz kolaylaştırabilirler (Sınavlarda) ama aralarında çok fark yoktur olamaz zaten. Bu sene matematik dersi gördün senin için ne kadar zorduysa sayısalda göreceğinde o kadar zordur ne bir eksik ne bir fazla ama tercih senin olayın artıları ve eksiklerini topla ileride ne olmak istediğini iyice düşün ve karar ver. Kafana takılan bir konu olursa da her zaman iletişime geçebilirsin.

 8. nur

  May 02. 2013

  Hocam siz iyi ki varsınız aklıma takılan soruları sorabilmem benim için çok iyi .Çok teşekkür ederim.Merak ettiklerimden birisi 2014 ygs kac asamalı olucak ve kesin tarihi nedir ? Kesin tarihi bilirsem ona göre çalışıp konularımı yetiştirmeye çalışacacığım.Lys1 ve Lys2 de söylerseniz çok mutlu olurum bir de bana kolay,orta düzey,zor test kitapları önerir misiniz ?

  • Admin

   May 02. 2013

   Sistemde şimdilik büyük bir değişiklik yok siz yine YGS tek aşamalı diye düşünün ama ÖSYM’nin ne yapacağı belli olmaz. :) Tarihler ise bu senekine yakın tarihler olacaktır 3-5 gün oynama olabilir. Çalışmaya şimdiden başlayın çok fazla zaman kaybetmeden ne kadar geç çalışmya başlarsanız ileride o kadar çok sıkıntı çekerseniz. Kitap konusuna gelirsek Güvender, Birey (A-B vardır zorluk tercisi artar), Fem, Pi Analitik, Sınav bunlar güzel yayınlardır eğer zor istersen Final’e bakabilirsin ama öncelikle kolaydan başlamanı öneririm.

 9. nur

  May 02. 2013

  Hmm anladım çok teşekkür ederim hocam :)

 10. nur

  May 02. 2013

  Hocam eksenle zirve güzel midir onlardanda almak istiyorum faydası olur mu acaba faydasızsa almiyim :)

 11. selma

  May 07. 2013

  meraba hocam ben ygs-4 ten 290 aldım birde okul birinciligim var acaba bir yerler gelirmi diye merak ettim yardım ederseniz çok sevinirim :)

 12. gamze kübra

  May 08. 2013

  meslek konusunda yardımınız için çok teşekkür ederim hocam azda olsa rahatladım gerçekten :) birde şunu sormak istiyorum. okulun bitmesine 5 hafta kaldı ve 1 hafta kadar sonra son yazılılarımz ortak olarak başlayacak inşallah. şimdiden kendime ders proğramı yapmam faydalı olurmu yoksa yazılılarım bittikten sonra mı yapmam daha iyi olur? doktorluğu 6 yıllık olmasından biraz maddi durumdan dolayı vazgeçmiştim hocam.teşekkür ederim hocam.

 13. asuman

  May 08. 2013

  mrb hocam benim ygs4 puanım 302 ilahiyat istiyorum okul puanımın eklenmesiyle 350 oluyo sizce gelir mi önü açık bir meslek mi?

  • Admin

   May 08. 2013

   Selma Yorumunuza Cevap:
   Merhabalar. Bir yerler derken? :) Bu sayfaya yazdığınıza göre hemşirelikten sorduğunuzu kabul ediyorum. (Yanlışsam düzeltin lütfen) Puanın doğrudan hemşirelik kazanmana yeteceği gibi okul birinciliğin sayende kaliteli üniversitelere de girme şansın bulunmaktadır.

   Gamze Kübra Yorumunuza Cevap:
   1 Hafta sonra sınavların başlayacaksa öncelikle sınavlarına odaklan hepsinden başarıyla geç zaten sınavların bittikten sonra programını yaparsın. Tıptan maddi durumunuz yüzünden vazgeçmeyin eğer tıp kazanacak başarıyı elde ederseniz gerek devlet özel burslardan rahatlıkla faydalanırsınız inanın ailenize hiç yük olmamış olursunuz 😉

   Asuman Yorumunuza Cevap:
   Evet puanınızla istediğinizi bölüme yerleşebilirsiniz. (Ama tercih zamanı dikkat edin puanınız düşük, yüksek yerleri tercih ederseniz açıkta kalabilirsiniz. Dikkatli bir tercih oluşturun) Bu meslekte açıkta kalmazsınız, kolaylıkla devlette iş bulabilirsiniz.

 14. asuman

  May 09. 2013

  tercihler konusunda yardımcı olurmusunuz peki? istedigin bölüme gidebilirsin derken hangi bölümleri kastettiniz? başka tavsiye edebileceginiz bölümler var mı hocam mesela okul öncesi gelir mi:)tşk ederim

  • Admin

   May 11. 2013

   Asuman Yorumunuza Cevap:
   İstediğiniz bölümden kastım İlahiyat Fakültesini kazanabilirsiniz. (Geçen Senin Taban Puanlarını İncelemenizi Öneririm) Tavsiye edebileceğim 10’larca bölüm olabilir ama bunlar size uygun olur mu bilemem o yüzden siz istekleriniz ve yetenekleriniz doğrultusunda düşündüğünüz bölümleri söylerseniz onları yorumlayabilirim. Diğer sorununuza gelirsek Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü de çok güzel bir bölümdür YGS-5 Puanınızı söylerseniz daha kesin bir şeyler söyleyebilirim.
   Ayşe Yorumunuza Cevap:
   Tabi ki başarılı olabilirsiniz. Önünüzde 1 sene var uygun zamanlarınızı olabildiğince verimli kullanırsanız başarı kaçınılmaz olacaktır. Fizik kendi kendine öğrenmesi zordur temel bilgileriniz varsa kalan eksiklerinizi gidermek için bol bol ders çalışın. Konuları belli siz bu konuları bugün bu konuya yarın buna çalışacağım diye ayırın ve konuya çalışın konuya çalıştıktan sonra mutlaka o konu ile ilgili soru çözün soru çözmezseniz konuyu asla tam olarak anlayamazsanız konuyu anladığınızı sansanız bile karşınıza bir soru çıktığında bir şeylerin eksik olduğunu hissederseniz tecrübe ile sabittir :) Bunun için konuyu çalıştıktan sonra hemen soru çözün yapamadığınız soruların çözümlerini kitaplardan, arkadaşınızdan, akrabanızdan öğretmeninizden vb. öğrenin kısacası yapamadığınız soruyu boş ver deyip geçmeyin yoksa ileride karşınıza benzeri soru çıkarsa yine aynı hataları yaparsınız. Bunun dışında arada genel bir tekrar yapın. Bu tekrar soru çözmeden oluşabilir. Kafanıza Takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.
   Selma Yorumunuza Cevap:
   Selma hemşirelik için YGS-2 Puanını söyler misin? (Bir önceki yorumunuzda YGS-4 Puanınızı söylemişsiniz ben onu YGS-2 Puanınız sandım kusura bakmayın) 4 Yıllık öğretmenliklerin çoğuna gitmek için LYS’ye girmeniz gerekir. Eğer Özel Eğitim Öğretmenliği, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Görme Engelliler Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği, İlahiyat, Kimya Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği vb Bölümler de YGS’de almaktadır. Örneğin Okul Öncesi Öğretmenliği YGS-5 Puan türünden almaktadır. Kafanızdaki öğretmenlikleri ve puanlarınızı belirtirseniz yorumlayabilirim.

 15. gamze kübra

  May 09. 2013

  teşkkür ederim hocam :) inşallah ygs ve lysde yüksek bir puan yapıp iyi bir meslek sahibi olurum.

 16. Ayşe

  May 09. 2013

  mrb hocam lise 3 gidiyorum meslek lisesindeyim seneye sınav var bıyandn sataj olucak bu yaz da stj yapıcağım yerde calısıcam.gündüz işte olcam akşam sınava calısım diyorum ama nekadar verimli olur bilemiyorum calısmamda gerek işte hocam verimli olurmu npmalıyım? bide hemşirelik istiyorum sayısal ypmam gerek fizigi yapamıyorum zorlanıyorum npmalıyım sizce akşm calsmakla basarılı olabilirmiyim hocam yrdmcı olrsanız sevinirim. simdiden tesekkr ederim:)

 17. selma

  May 10. 2013

  valla bilmiyorum hocam yaa :)) artık bu saatten sonra insanın hiç bir hayali kalmıyor artık nee olursa :))ben hemşirilik istiyordum ama çevre olmaz o sayısaldan alıyor dedilerde benim puanımı çokk düşük dediler bende acaba ögretmenlikller bile (4 yıllık herhangi bir bölüm) gelirmi diyee sormuştum ayrıca çok teşekür ederim cevabınız için :))

 18. asuman

  May 13. 2013

  hm anladım hocam tşk edderim .ygs 5 puanım 315 okul öncesi biraz zor galiba

 19. Ayşe

  May 13. 2013

  Teşekkur ederim hocam:)

 20. Burcuu

  May 15. 2013

  Kolay glsin hocam bende hemşirelik istiyorum sadece ygs2 puanım yeterli oluyor diye okudum internette en son çarem özel üniversteye gideceğim puanı ygs2 230 4 senelik olarak görünüyor hem ygsden girip hem lisans nasl oluyor anlamadm yanlş mı bilgi verdiler acaba?

  • Admin

   May 15. 2013

   Sorunuzu tam olarak anlayamadım biraz daha açarsanız sevinirim. Hemşirelik bölümü YGS ve LYS’den de 4 Yıl okunan bir bölüm olup 2 yıllık bir bölüm değildir. YGS’den veya LYS’den girseniz bile Hemşire olarak çıkacaksınız. Farkı ise Biri Fakülte diğer Yüksekokul (Yüksekokul Sağlık Meslek Lisesi Mezunları tercih edebilsin diye ama sizde tercih edebilirsiniz.) olarak geçiyor. Dediğim gibi sorunuzu biraz daha açarsanız daha çok yardımcı olabilirim.

 21. Burcuu

  May 22. 2013

  Hocam teşekkürler anladım ben bir sorum daha olacak sizce çok mu zor yani 90 doğumluyum hem yaştan dolayı hemde bilgilerm taze değil ayrıca eşitağırlık mezunuyum konu çalışmaya ve soru çözmeye şimdiden başladım ama meslek yüksek oklulundan mezun olanların kontenjanları doldurup açıkta kalmaktan çok korkuyorum.

  • Admin

   May 22. 2013

   90’lı olmak o kadarda yaşlı değil abartmayın lütfen :)) Ayrıca bir yanlışınızı düzeltmek isterim Hemşirelik Bölümü 4 Yıllık bir bölümdür siz 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulları ile karıştırıyorsunuz. 4 Yıllık bölümlerde öncelikle yerleşme gibi bir durum söz konusu değil yani Sağlık Meslek mezunları kontenjanları doldurmaz puanı kimin yüksek ise o yerleşir.

 22. Miray

  May 24. 2013

  Merhabalar.Benim merak ettiğim şu ygsden barajı geçsem lys mf3 ten yüksek puan alsam Hacettepe hemşireliğe yerleşebilir miyim ?

  • Admin

   May 27. 2013

   Evet kazanabilirsiniz.

 23. Burcuu

  May 29. 2013

  :))bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam kolay gelsin sizede.

 24. Ayşe

  Haz 06. 2013

  mrb. hocam ben lise 3 gdyrm hemsırelik istiyorum fakat mat fen yapamıyorum eşit agırlıkcıyım kararsız kldım napmalıyım blmiyorum kafam cok karısık nye calısıcagımı sasırdım hmsırelik istymym artık onuda blmyrm npmlym hocam yrdmcı olrsnız svnirim meslekvlısesıne gttm ıcn zorlnyrm sayısal ypmyrm tmlde cok zyf olnca

 25. Ayşe

  Haz 07. 2013

  hocam brde din kültürü ögretmenliginin önü açıkmı yrdmcı olrsnz svnrm

  • Admin

   Haz 07. 2013

   Merhabalar öncelikle sakin olun ve sakin kafayla isteklerinizi ve yeteneklerinizi iyice tartın, bunun için çevrenizden görüş alabilirsiniz örneğin rehberlik öğretmeninizden vaya bir hemşire ile oturup ondan mesleği hakkında fikir alabilirsiniz ayrıca sitemizdeki Meslek Seçimi makalesini okursanız kafanızdaki birçok soru işareti kalkacaktır. Diğer sorunuza gelirsek bu ülkede her zaman öğretmenlere ihtiyaç vardır o yüzden Din Kültürü Öğretmenliğinin de önü açıktır diyebiliriz.

 26. Ayşe

  Haz 08. 2013

  tesekkur ederim hocam.yrdmlrınız için

 27. muazzez

  Haz 27. 2013

  Merhaba ben ygsden 186 aldım diploma notum ise 75.82 açıköğretim okumak istiyorm yerleşme şansım var mı ?

 28. muazzez

  Haz 27. 2013

  Yalnız 2 yıllık bir bölüme mi yerleşebilirim

  • Admin

   Haz 30. 2013

   Açıköğretime yerleşebilirsiniz. Eğer Meslek Lisesi vb mezunu ise 2 Yıllık bir bölümde okuyabilirsiniz.

 29. Ayşe

  Tem 27. 2013

  mrb. ben eşit agrlkcym drshnde sysl scmyı dsnyrm hmsrlk ıstyrm syslda zyfm kararsz kldm est agrlktn mi dvm etsm

  • Admin

   Tem 29. 2013

   Bu kararı verecek olan ben değilim sizsiniz. Ben ancak sizin istekleriniz ve yetenekleriniz doğrultusunda belirlediğiniz meslek hakkında bilgiler verebilirim. Sitemizdeki meslek seçimi (Gitmek için tıklayınız.) yazısını okumanız kafanızdaki soru işaretlerinizin kalkmasına yardımcı olabilir. Eğer hemşirelik okumakta kararlı iseniz sayısala geçin. Her geçen gün sizin için bir kayıp. Kararınızı verip çalışmaya başlamalısınız. Kafanıza takılan herhangi bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 30. Nur

  Ara 04. 2013

  Hocam burada öncelik iki senelikler için demiştiniz.4 yıllıklar da öncelik yok demiştiniz. Ben iki senelikte var zannetmiştim. Sistem mi değişti yoksa yok muydu anlamadım ben ?

  • Admin

   Ara 09. 2013

   Biraz siz yanlış anlamışsınız biraz benim cümle havada kalmış :) Yukarıda demek istediğim Meslek Liselilerinin geçiş hakları 2 Yıllık bölümler için vardır. (Ebelik gibi) Hemşirelik ise 4 yıllık bir bölümdür yani Sağlık Meslek Liselilerinin geçiş hakları burada söz konusu değil sadece ek puan alıyorlar. Umarım açıklayabilmişimdir :)

 31. tugba

  Oca 06. 2014

  Hocam bn anadolu lisesi 2.sinifim tm de okuyorum ama hemsirelik istiyorum lys 2 den tercih yapcm ama nasil yapcam liseyi bitirince direkt ygs 2 den tercihmi yapcam bide hemsire olmam icin hangi derslere calismaliyim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Bu sayfamızda gerekli açıklamalar bulunmaktadır. Gitmek için tıklayınız. YGS-2 Hemşirelik ile MF-3 Hemşirelik Arasındaki Fark Nedir?

 32. sevda

  Oca 29. 2014

  merhabalar ben 10.sınıf bilişim bölümü öğrencisiyim. hemşireliği çok istiyorum. ama kazanamamaktan korkuyorum sadece ygs ye girip kazanmak istiyorum .sizce kazanabilirmiyim. lütfen yardımcı olun bide boş zamanlarımı nasıl değerledirebilirim. yaz tatilini nasıl değerlendirebilirim. bide meslek lisesinde olduğum için fizik kimya biyoloji derslerini görmüyorum dersaneyede gitme imkanım yok lütfen yardımcı olurmusunuz?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Kazanmamanız için hiç bir engel yok. Önünüzde güzel bir zaman var bu zamanı verimli olarak kullanırsanız istediğiniz bölümü rahatlıkla kazanabilirsiniz. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 33. sevda

  Oca 29. 2014

  merhbalar ben 10. sınıf bilşim öğrencisiyim.hemşireliği çok istiyorum.ama kazanamamaktan korkuyorum sadece ygs ye girip kazanmak istiyorum sizce kazanabilirmiyim. lütfen yardımcı olun bide boş zamanlarımı nsıl değerlendirebilirim. yaz tatilini nasıl değerlendirebilirim bide meslek lisesinde olduğum için fizik kimya biyoloji derslerini görüyorum dersaneyede gitme imkanım yok lütfen yardımcı olurmusunuz?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Önünüzde çok uzun ve güzel bir süre var. Elinizde çalışabileceğiniz güzel bir kaynak olsun. Düzenli olarak konu çalışın, konuya çalıştıktan sonra o konu ile ilgili soru çözün ve çalıştığınız konuları unutmamak için düzenli tekrar yapın. İnanın düzenli ve sistemli olarak çalışırsanız istediğiniz başarıyı rahatlıkla elde edebilirsiniz.

 34. kiraz

  Ağu 14. 2014

  benim hayalim hemsirelik ama ben açık meslek lisesine gidiyorum bu sene insallah mezun olacağım bölümüm bilişim ama istemyrm ben üniverste snavına girmek istyrm ama nasıl calışmak gerek hemşireliği kazanmak için hangi test kitaplarını almam gerek bana lütfen yardımcı olur musunuz

  Derscalisiyorum.com Admini Yorumunuza Cevap:
  Soru-Cevap bölümdeki Hemşirelik İstiyorum Hangi Sınavlara Girmeliyim Ne Yapmalıyım? başlığını okuyarak sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

 35. Sevda

  Eyl 01. 2014

  Site Yöneticisi: Merhabalar. Sevda Yorumlarınız ve Cevabı Hemşirelik Hangi Puan Türünden Öğrenci Alıyor? sayfasına taşınmıştır. Sayfaya gitmek için tıklayınız.

 36. elif meltem ekşi

  Eyl 02. 2014

  ben acık öğretim lisesinde okuyorum bu sne mezun olcam ve hemşire olmak istiyorum ama nasıl çalışcağmı bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 37. Sevda

  Eyl 08. 2014

  Ben saglık meslek lısesınde okumuyorum tıcaret meslekteyım . Sadece ygs ye gırerek 4 yıllık hemşirelıge gdblır mıyım ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Gidebilirsiniz. Ancak sağlık meslek liselilerin ek puan aldıklarını dolayısıyla sizden daha avantajlı olduğunu unutmayınız.

 38. Sevda

  Eyl 21. 2014

  ya ben sitenizi cok begendım sorularıma cevap verdıgınız ıcın ve kafamdaki karışıklığı gıderdıgınız ıcım cok teşekkur ederım.
  ŞİMDİDE BI BILGINIZ VARSA ŞUNU ÖGRENMEK ISTIYORUM.

 39. Sevda

  Eyl 21. 2014

  ya ben sitenizi cok begendım sorularıma cevap verdıgınız ıcın ve kafamdaki karışıklığı gıderdıgınız ıcım cok teşekkur ederım.
  ŞİMDİDE BI BILGINIZ VARSA ŞUNU ÖGRENMEK ISTIYORUM…..
  Banka sınavlarına kımler gırebılıyor ?
  ben lıse okuyorum 12.sınıf. Unıversıteden bı bolum okumam mı lazım.Yada hangı bolumlerı okumam gerekır ?
  lise mezunu olmaz mı :)) ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Güzel yorumunuz için teşekkürler. Sorununuza gelirsek; Lise Mezunu, Önlisans veya Lisans (Çoğunlukla lisans mezunu) personel alımları olmaktadır. Bankadan bankaya veya ihtiyaca göre değişiklik olabiliyor. Genellikle iibf mezunları (iktisat, kamu yönetimi, işletme vb) tercih ediliyor. Bankaları takip etmenizi öneririm.

 40. rabia

  Kas 04. 2014

  ben hazırlık öğrencisiyim verimli ders çalışmak istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Görmediğiniz derslerde o konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarınız, hocalarınızdan destek almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 41. Rumeysa

  Kas 07. 2014

  Merhaba, ben ticaret meslek lisesinde lojistik okuyorum ve eşit ağırlığım. Bu sene son senem ama ben kendi bölümümü pek okumak istemiyorum hemşire olmak istiyorum, ama bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim, hangi sınavlara gireceğim, ne kadar puan almam gerektiyor, hemşire olmak için ne kadar çalışmam gerekiyor beni bilgilendirirseniz çok sevinirim :) Ayrıca biraz da çekiniyor gibiyim çünkü sağlık lisesi okuyanlar biraz daha avantajlı gibi geliyor beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Hemşirelik bölümü 4 yıllık bir linsans bölümüdür. Hem YGS-2 hemde MF-3’den öğrenci almaktadır. Hedefinizi belirleyin MF-3 isterseniz YGS+LYS-1+LYS-2 sınavlarına girmelisiniz. YGS veya MF’den almasının bir etkisi yok. YGS ve MF’den alan yerlerin 2 tane farkı vardır; YGS’den alan yerlerde sağlık meslek liselileri ek puan alırlar ve Sağlık Meslek Yüksekokulu okurlar, MF’de ise ek puan gibi bir durum söz konusu değil ve Fakülte olarak geçmektedir. İkisinin diploması eşdeğerdir. Eğer gitmek istediğiniz yer YGS’den alıyorsa ve sadece YGS’den alan yerleri tercih etmek istiyorsanız LYS’ye girmenize gerek yok. Bu sayfamızda Hemşirelik Taban Puanlarını görebilirsiniz.

 42. kübra

  Ara 07. 2014

  hocam ben kız meslek çıkışıyım ygsden cok düşük aldım barjı ble gecemeddim hiç calışmamıstım çünkü ama ben hemşireligi cok istiyorum yapamam dyde cok korkuyorum napmam lazım nasıl bi çalışma ypmam lazım cok istiyorum teşekkürler şimdiden..

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 43. kübra

  Ara 07. 2014

  kaç net yapmam lazım kaç puan almam lazım yetrli bilgiye sahip değilim bilgilendirirseniz cok sevinirim hocam

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfamızda Hemşirelik Taban Puanlarını görebilirsiniz. Daha sonrada okul puanınızı da dikkate alarak; Sitemizde ki YGS-LYS Puan Hesaplama motorunu kullanmanızı öneririm.

 44. zeynep

  Oca 14. 2015

  Gerçekten bu yazı için teşekkür ediyorum arkadaş Tam olarak benimle aynı kaderi paylaşıyor bende muhasebe 11. Sınif öğrencisiyim ve muhasebeci olmak değil hemsire olmak istiyorum motivasyonum arttı bu yazıyı okuyunca gerçekten ellerinize sağlık

 45. yasmin

  Oca 20. 2015

  Merhabalarr bir sorum olucaktı acaba hemsirelik bölümüne ygs den mi yoksa lys den mi gitmek mantiklidir yoksa hicbir farki yokmudur herkes farkli bir sey soyluyor kafam karisti?:(

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Hemşirelik bölümü 4 yıllık bir linsans bölümüdür. Hem YGS-2 hemde MF-3’den öğrenci almaktadır. YGS ve MF’den alan yerlerin 2 tane farkı vardır; YGS’den alan yerlerde sağlık meslek liselileri ek puan alırlar (Sizden avantajlıdırlar) ve Sağlık Meslek Yüksekokulu okurlar, MF’de ise ek puan gibi bir durum söz konusu değil ve Fakülte olarak geçmektedir. İkisinin diploması eşdeğerdir.

 46. aynur

  Oca 25. 2015

  Hocam merhba ben 2008 yili ortaokul mezunuyum bu yil acik ogretimden liseye baslicam universte icinde hemsrelik bolumunu cok istiyorum ama yapamic am dye cok korkuyorum sizce ne yapmam lazim hemsreligi kazanmm icin smndn tesekkr ederm

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 47. Buse

  Şub 03. 2015

  Ben anadolu imam hatip lisesinde okuyorum hemşirelik okumak istiyorum sizce imam hatip okuyor olmam bana eksi bir yon saglar mi? Bir anadolu lisesine gore sayisal ders saatlerinin daha az olmasi beni korkutuyor.Şimdiden tesekkurler :)

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Ufak bir dezavantaj olabilir ancak bu dezavantajı kendi çalışmalarınızla rahatlıkla aşabilirsiniz.

 48. Betül

  Mar 19. 2015

  Merhaba ben kız Meslek Lisesi 11. Sınıf giyim bölümü öğrencisiyim hemşirelik okumak istiyorum ama giyim bölümü olduğum için bi sorun sıkıntı olurmu bilmiyorum birde nasıl baslamaliyim ne yapmalıyım nelerden baslamaliyim hiçbir fikrim yok bana yardımcı olursanız sevinirim

  • Admin

   Mar 25. 2015

   Merhabalar. Merak etmeyin herhangi bir sorun olmaz . Çalışmalarınıza bir sayısal öğrencisi gibi hazırlanmalısınız. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 49. Betül

  Mar 26. 2015

  Merhabalar yine ben hemşirelik okumak için hangi derslere çalismaliyim kesin olarak sınavda hangi dersler den sorular çıkıyo hangi derslerden test kitabı almalıyım soru bankasi mi yoksa konu anlatımlı test kitabı mi almalıyım birde onerdiginiz bi yayın evi varmı yardımlarınız için teşekkürler bilgilendirirseniz sevinirim

  • Admin

   Mar 27. 2015

   Merhabalar. Hemşirelik bölümü 4 yıllık bir linsans bölümüdür. Hem YGS-2 hemde MF-3’den öğrenci almaktadır. Hedefinizi belirleyin MF-3 isterseniz YGS+LYS-1+LYS-2 sınavlarına girmelisiniz. YGS ve MF’den alan yerlerin 2 tane farkı vardır; YGS’den alan yerlerde sağlık meslek liselileri ek puan alırlar (Sizden avantajlıdırlar= ve Sağlık Meslek Yüksekokulu okurlar, MF’de ise ek puan gibi bir durum söz konusu değil ve Fakülte olarak geçmektedir. İkisinin diploması eşdeğerdir. Yayın konusuna gelirsek; birçok kaliteli yayın mevcut Fem, Birey, Güvender, Pi analitik vb. herhangi birini alabilirsiniz. Ayrıca YGS-LYS Sistemi Hakkında bilgilerinizin eksik olduğunuzu düşünüyorum. Bu yüzden YGS-LYS Hakkında Bilgiler sayfasındaki yazıları okuyarak sistem hakkında bilgi almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.