Parabol Konu Anlatımı Video

Sponsorlu Bağlantılar

Bu videomuz da hocamız parabolün tanımı, genel özelliklerini anlatıp konuyu daha iyi anlamanız için örnek sorular çözecek.

Video 38 dk 06 sn’dir. Özlem Yılmaz Hocamıza videosu için teşekkür ederiz.

EK KAYNAKLAR:

Derscalisiyorum.com.tr olarak Matematik Parabol  konusunu daha iyi anlamanıza katkı sağlamak için sitemizde konu ile ilgili  yazılı bir şeklide ders notumuz (Konun önemli yerlerine ait yazılı bir kaynak),konu ile ilgili örnek soru çözümlerinin bulunduğu ekstra videolarımız ve geçmiş yıllarda ÖSS,YGS ve LYS de çıkmış sorular ve çözümleri de mevcuttur. İstediğiniz kaynağa gitmek için aşağıdaki bağlantılardan birini tıklamanız yeterli olacaktır. İyi Çalışmalar.

YouTube Preview Image

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sayfamız

3 Yanıt “Parabol Konu Anlatımı Video”

 1. ahmet

  May 13. 2013

  hocam cevap verıceksınızdır dıye atıyorum bu yorumu çözüm sonunda tabloyu çizerken neye gore eksı ıle baslıyo neye gore aartı ıle baslıyor açıklarmısınız ve şartları ne artı yada eksı yazabılmemız ıcın bu ogrenebılırmıyım ? :( bı bunu anlamadım :(

  • Admin

   May 14. 2013

   Tabloda için bulduğumuz kök değerlerini (Küçükten büyüğe doğru tablonun üstünde sıralıyoruz) en sağdaki değeri aradığımız fonksiyonda yerine yazıyor sonuç pozitif ise + ile başlıyor eğer fonksiyonda yerine koyduğumunuzda sonuç negatif çıkıyorsa o zamanda – ile başlıyoruz. (Sağ Taraftan işaretleme başlanır ve İşaret değişimleri Köklerde olur)

 2. Onur

  Ağu 27. 2013

  7. sorunun cozumunde m2-m+2=0 denklemını koklerıne yanlıs ayırmıssınız sanırım..