Sponsorlu Bağlantılar

TÜRKÇE

Sponsorlu Bağlantılar

TÜRKÇE

Bu sayfamızda Türkçe Ders Notlarını ve Konu Anlatımlı Videolarını bir arada bulabilirsiniz

 

      KONU ANLATIMI VİDEOLAR

 Sözcükte Anlam Video

 Cümlede Anlam Video

 Sözcükte Yapı Video

 Çekim Ekleri

 Yapım Ekleri

 Sözcük Türleri Video

 Fiiller Video

 Adlar Video

 Sıfat Video

 Zarflar Video

 Zamirler Video

 Fiilimsiler Video

 Ek Fiil Video

 Fiilde Çatı Video

 Cümlenin Öğeleri Video

 Cümle Türleri

 Ses Bilgisi ve Yazım Kuralları Video

 Noktalama İşaretleri Video

 Anlatım Bozuklukları Video

 Edat,Baglaç,Ünlem,Eylem Video

      DERS NOTLARI

 Kelime Anlamı

 Cümle Anlatımı

 Paragraf

 Dil Bilgisi Ekler

 Sözcüğün Yapısı

 Cümlenin Öğeleri

 Vurgu

 Fiil Çatısı

 Cümle Çeşitleri

 Anlatım Bozukluğu

 Ses Bilgisi

 Noktalama İşaretleri

 Yazım Kuralları

 Paragrafta Anlam

 Tamlamalar


Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sayfamız

13 Yanıt “TÜRKÇE”

 1. Fatih

  Mar 21. 2013

  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Gayet sade, anlaşılır ve kullanışlı bir site.

 2. Vahap

  May 13. 2013

  Hepinizden allah razı olsun çok sağolun.

 3. ebruu

  Eyl 03. 2013

  tamlamalar konusunu göremedimmi yoksa ekli değil mi ?

  • Admin

   Eyl 07. 2013

   Yukarıdan tamlamalar konusunu seçebilirsiniz. İyi Çalışmalar dilerim.

 4. çisem

  Eki 25. 2013

  Çok teşekkürşer.Çok yardımcı oldu.

 5. tuğçe

  Kas 22. 2013

  öncelikle emeği geçen herkese çok tesekkrler. konu baslklarnda yepım ekleri we çekim eklerini göremiyrm. ama bazı videolardan snra cıkıyor daha sonra bulamyorm. yardmcı olurmusunz ??

  • Admin

   Kas 24. 2013

   Yapım ve Çekim Eklerine ait videolar yukarıya ayrı video olarak eklenmiştir. İyi Çalışmalar Dilerim.

 6. Ömer FARUK

  Oca 02. 2014

  öncelikle bizlere bu imkanları sağlayan herkese teşekkür ediyorum ben alt yapısı olmayan nasıl ders çalışacagını bilmeyen ve bunun yanında da dershaneye gitmek gibi bi durumu olmayan biri olarak bu sitenizi araştırmalar sonucunda buldum ve çok çok çok anlaşılır ve şahane denilecek derecede çok güzel bi site ve ben bu site sayesinde alt yapım olmasada sınava kadar oldukça kendimi geliştireceğime inanmaya başladım tekrara teşekkürler iyi ki varsınız…..

 7. gamzenur

  Eyl 14. 2014

  paragraflarda çok yanlışım çıkıyor ne yapmamı önerirsiniz acaba?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar Paragraf sorunların nedeni genellikle okuma alışkanlığı olmadığından kaynaklanmaktadır. Öncelikle moralinizi bozmadan soru çözmeye devam edin. Yaptığınız hataları veya boş bıraktığınız soruların çözümlerini öğrenin ve neyi gözden kaçırdığınızı iyice kavrayın. Soru Köklerindeki Olumsuz İfadelere Dikkat Edin, Tüm Şıkları Okumadan Cevabınızı İşaretlemeyin, Türkçe Paragraf Sorularını Kendinize Göre Yorumlamayın, Yoğun Bir Şekilde Sorulan Ana Fikir Soruları Genellikle Son Cümlede Gizlidir. Önemli yerlerin altını çizebilirsiniz. Her gün düzenli paragraf çözün 1 ay sonra hatalarınızın büyük bir çoğunluğunun gittiğini ve hızınızın artığını göreceksiniz. Soruları okurken de öncelikle soruda bizden ne istediğini iyice kavrayın ve ona göre soruyu okuyun. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 8. gamzenur

  Eyl 16. 2014

  Allah razı olsun çok teşekkür ederim.=)Paragraf çözerken çok sıkılıyorum :( ama inşaallah başaracağım..:) Anlattıklarınıza uymaya çalışacağım tekrar teşekkürler.

 9. zilan

  Eki 12. 2014

  selamün aleyküm bn 11.sınıf öğrencisiyim bu sene ygs lysye çalışmak iştiyorum fakat konuları bulmakta zorluk çekiyorum nasıl program yapmam gereklidir bu ygs lys konuları yeni müfredata göremidir ygs lys türkçe aynı konular çıktı bu sitede konuların özetleri ayrı fakat bn konu özetlerine çalışmak istemiyorum sadece videoya bakmak istiyorum bu videolarda ayriyetten sizin yazdığınız konu özetleri varmıdır

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfamızda YGS-LYS Konularını görebilirsiniz. Gitmek için tıklayınız. Diğer sorularınıza gelirsek sitemizi yardımcı kaynak olarak kullanmanızı öneririz. Ana kaynak olarak kullanmanız eksik bir çalışmaya neden olabilir. çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Görmediğiniz derslerde o konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarınız, hocalarınızdan destek almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 10. sinan

  Ara 22. 2014

  merhaba iyi günler ben şu an ygs ye yeni başladım notlarımı çıkardım ancak her şey git gide karmaşıklaştı nasıl bir öneride bulunabilirsiniz lütfenn yardımcı olunnn hangi derslere fazla çalışmam gerekiyor bilmiyorum :(

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Alanızı ve derslere olan eksiklerinizi dikkate alarak derslere ağırlık vermelisiniz Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 11. mehmet

  Oca 23. 2015

  gerçekten çok mükemmel bir site olmuş emeği geçen herkesten teşekkür ediyorum.Saygılarımla…